یکشنبه 03 تیر 1397 23:14:13

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 29737

تاریخ انتشار : 12/06/1394 - 23:50

با حضور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران برگزار شد

نخستین گردهمایی دانش‌آموختگان و آموزگاران مدرسه امیر معزی سوادکوه+تصاویر

نخستین گردهمایی دانش‌آموختگان و آموزگاران مدرسه امیر معزی، نخستین دبیرستان تاریخ سوادکوه برگزار شد.

نخستین گردهمایی دانش‌آموختگان و آموزگاران مدرسه امیر معزی سوادکوه+تصاویر

به گزارش سوادکوه آنلاین امروز  نخستین گردهمایی دانش‌آموختگان و آموزگاران مدرسه امیر معزی نخستین دبیرستان سوادکوه کنیج‌کلا در محوطه دانشگاه شهید بهشتی زیراب برگزار شد.


سیدعلی قاسمی، مدیر کل مدیرکل آموزش و پرورش مازندران سخنران این مراسم،  در بخشی از سخنان خود ضمن تقدیر از برگزاری این گرد‌همایی گفت: گذشته، مسیر و چگونگی دست‌یابی به اهداف را به ما نشان می‌دهد و توجه به گذشته موجب تثیت فرهنگی می شود.


وی  تصریح کرد:رجوع به سوابق فرهنگی برای ملتی که دارای سوابق فرهنگی عمیق است، موجب تعمیق باورهای آن ملت را فراهم می‎کند.


مدیر کل مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تاکید کرد: فرهنگ غنی، ملت را به جلو می‌برد و آن ملت خود را نمی‌بازد که این هدف مهم به دلیل هویت ملی با پشتوانه فرهنگ غنی است.


سید داود رسولی دبیر اجرایی این برنامه در گفت و گو با خبرنگار سوادکوه آنلاین با اشاره به اهداف این گردهمایی اظهار کرد: استفاده از تجربیات و نقطه نظرات و توانمندی‌های فارغ‌التحصیلان از اهداف گرد‌همایی دانش‌آموزان قدیمی در کنار یکدیگر است.


وی با اشاره به تاریخچه این مدرسه گفت: دبیرستان امیر معزی از سال ۱۳۲۷ آغاز به کار کرد که از قائم‌شهر تا فیروز‌کوه به عنوان نخستین دبیرستان آن دوران بوده است و هم اکنون مکان مدرسه امیر معزی کنیج‌کلا به عنوان مجهز‌ترین آزمایشگاه صنایع کاغذ کشور در دانشگاه بهشتی سوادکوه وجود دارد.
    
گفتنی است این مراسم با به صدا درآمدن زنگ مدرسه و قرائت قرآن و قرائت انشا در زنگ اول توسط یکی از دانش‌آموزان و پخش کلیپ و به صدا در‌آمدن زنگ تفریح و پذیرایی از میهمانان در فضای بیرون مراسم ادامه یافت.


اجرای شعر مازندرانی و موسیقی محلی و سخنرانی موقعیت جغرافیایی و تاریخی منطقه کنیج‌‌کلا توسط عطاالله مرادی در زنگ دوم این گرد‌همایی، اهدای هدیه و تندیس و لوح همایش به برگزیدگان و اجرای برنامه گروه آیینی زندگی سوادکوه و پذیرایی از میهمانان از دیگر برنامه‌های این مراسم  بوده است.

 دیدگاه شما در مورد : نخستین گردهمایی دانش‌آموختگان و آموزگاران مدرسه امیر معزی سوادکوه+تصاویر

نخستین گردهمایی دانش‌آموختگان و آموزگاران مدرسه امیر معزی سوادکوه+تصاویر

  • پربازدیدترین ها