یکشنبه 26 آذر 1396 23:13:16

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 2931

تاریخ انتشار : 01/12/1392 - 23:41

اختصاصی/ شهید فتح الله آستین:

چه بهتر با فکر آگاه و مشتاق به خدا از این دنیا بار سفر بست

حال که انسان می خواهد برود و می خواهد که همه زندگی و جاه وجلال را پشت سر بگذارد، پس چه بهتر که در راه تنها معبود خویش که همان پروردگار جهانیان است ،بگذارد و برود .

چه بهتر با فکر آگاه و مشتاق به خدا از این دنیا بار سفر بست

به گزارش سوادکوه آنلاین، شهید فتح الله آستين دراول فروردین  سال 1343 در دامان پاک پدر و مادر مومن و متدین که به امام و انقلاب  عشق می ورزیدند در روستاي ممشي از توابع شهرستان سوادكوه پا به عرصه هستی گذاشت.

او تحصیلات خود را در مقطع ابتدایی در زادگاهش  گذراند وسپس برای ادامه تحصیل در مقاطع راهنمایی و متوسطه عازم شهرستان نوشهر شد.

پرورش شهید آستین در خانواده ای که با سختی و مشکلات دست و پنجه نرم می کردند موجب شد تا خوش خلقی و متانت ، صبرو استقامت از خصوصیات بارز اخلاقی او شود .

این شهید بزرگوار  طبق سنت پیامبر اکرم (ص) ازدواج کردکه حاصل این ازدواج  فرزندی است که تنها یادگار باقی مانده از اوست.

وي با اوج گیری انقلاب اسلامی در اکثر راهپیمایی ها و تظاهرات علیه حکومت ستمشاهی در شهرستان نوشهر حضور فعال داشت.

شهید آستین به عنوان مسئول واحد فرهنگی بنیاد شهید شهرستان سوادکوه مشغول خدمت بود که برای دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی و حفظ کیان اسلام به عنوان بسیجی به سوی جبهه های حق علیه باطل اعزام شد و سرانجام در تاریخ 31/1/66 در منطقه عملیاتی سردشت به فیض عظیم شهادت نائل شد.

پیکر مطهرش پس ازتشیع با شکوه در سوادکوه در گلزار شهدای روستای ممشی به خاک سپرده شد.  

فرازی از وصیت نامه شهید:
هرکس باید بداند، مرگ حق است و هیچ کس نمی تواند از این جهان هستی جان سا لم به در برد و هرکجایی برود مرگ به سراغش می آید و این جهان فنا پذیر را  بدرود خواهد گفت ، پس چه بهتر با فکر آگاه و مشتاق و با عشق به خدا از این دنیا بار سفر را ببندد، حال که انسان می خواهد برود و می خواهد که همه زندگی و جاه وجلال را پشت سر بگذارد، پس چه بهتر که در راه تنها معبود خویش که همان پروردگار جهانیان است ،بگذارد و برود .

(روحش شاد و یادش گرامی باد )

 دیدگاه شما در مورد : چه بهتر با فکر آگاه و مشتاق به خدا از این دنیا بار سفر بست

چه بهتر با فکر آگاه و مشتاق به خدا از این دنیا بار سفر بست