جمعه 04 خرداد 1397 02:10:45

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 2878

تاریخ انتشار : 30/11/1392 - 10:07

اختصاصی/سوادکوه آنلاین گزارش می دهد:

گزارشی از تیم امدادی اعزامی سوادکوه به حادثه سقوط اتوبوس آمل

رئیس جمعیت هلال احمر سوادکوه از اعزام یک تیم امدادی برای کمک به مصدومین حادثه سقوط اتوبوس در آمل خبر داد.

گزارشی از تیم امدادی اعزامی سوادکوه به حادثه سقوط اتوبوس آمل

به گزارش سوادکوه آنلاین، صبح دیروز بر اثر حادثه دلخراش سقوط اتوبوس به کف دره در جاده هراز شهرستان آمل 18 تن از هم میهنان عزیزمان جان خود را از دست دادند و همچنین 25 تن دیگر از مسافرین اتوبوس مرگ با کمک عوامل امدادی حاضر در صحنه به بیمارستان و مراکز درمانی منتقل شدند.

وسعت حادثه به حدی بود که شهرستان آمل با اعلام وضعیت بحرانی از شهرستان های اطراف درخواست کمک کرد. جمعیت هلال احمر سوادکوه نیز در پاسخ به این درخواست یک تیم اعزامی به محل حادثه اعزام کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر سوادکوه در مصاحبه به سوادکوه آنلاین اظهار داشت: به دلیل درخواست کمک از طرف شهرستان آمل، تیم امدادی مستقر در پایگاه امداد جاده ای شیرگاه از جانب جمعیت هلال احمر سوادکوه به منطقه حادثه اعزام شد.

وی افزود: تیم امدادی اعزامی از سوادکوه متشکل از 4 نفر به همراه یک دستگاه آمبولانس به آمل اعزام شدند.

همچنین عبدالله  شهمیر سرپرست تیم اعزامی به آمل نیزجزئیات بیشتری را دراین باره بیان کرد و گفت: ساعت 5:30 صبح روز گذشته بود که به پایگاه امداد جاده ای شیرگاه مستقر در سوادکو شمالی اعلام تصادف و درخواست کمک شد و اکیپ مستقر در این پایگاه نیز به سرعت راهی محل حادثه شد.

وی اذعان داشت: تیم امدادی اعزامی از شهرستان سوادکوه که جزء گروه پیشتاز حاضر در صحنه بود راس ساعت 7 صبح به محل حادثه رسید و فعالیت خود را آغاز کرد.

شهمیر از سختی عملیات نجات در این حادثه گفت و بیان کرد: در این حادثه ارگانهای و نهادهای امدادی از قبیل هلال احمر، آتش نشانی، راهداری، اورژانس، نیروی انتظامی و پلیس راه حضور داشتند.

سرپرست اکیپ اعزامی به آمل  در مورد عملکرد این تیم در صحنه حادثه اعلام کرد: تیم اعزامی سوادکوه به همراه امدادگران شهرستان آمل مسئولیت رها سازی و نجات مصدومین و همچنین رهاسازی فوت شدگان و انتقال آنها به نقطه امن را بر عهده داشت.

وی ابراز داشت: فاصله زیاد محل حادثه با جاده اصلی و شیب زیاد مسیر رفت و آمد به همراه برف پوش بودن زمین محل حادثه موجب شد کار انتقال اجساد به سختی و با زحمت فراوان انجام گیرد.

شهمیر تصریح کرد: در این حادثه که در نزدیکی منطقه پلور آمل به وقوع پیوست بر اثر بی احتیاطی راننده 18 نفر از مسافران در دم کشته شدند و 25 نفر دیگر نیز دچار مصدومیت شدند که توسط عوامل امدادی به بیمارستان منتقل شدند.

وی همچنین در مورد وضعیت راننده اتوبوس اظهار کرد: : راننده اتوبوس به همراه  شاگردش از اتوبوس به بیرون پریدند و آسیبی ندیدند.

حمید کاظمی امدادگر شهرستان سوادکوه نیز که در عملیات نجات حضور داشت وضعیت حادثه دیروز را بسیار سخت توصیف کرد و گفت: وضعیت بدی بود، آمار بالای تلفات و وضعیت محل حادثه موجب شد کار عملیات نجات به سختی انجام شود.

سرانجام با جمع آوری کامل اجساد و انتقال کلیه مصدومین به مراکز درمانی، عملیات نجات در ساعت 15 پایان پذیرفت و امدادگران خسته سوادکوهی  دوباره به پایگاه امداد جاده ای شیرگاه بازگشتند.

در این حادثه عبدالله شهمیر، حمید کاظمی،ایمان رستمکلائی و سینا باقری در قالب تیم امدادی اعزامی از سوادکوه در محل حادثه حضور داشتند.

امیدواریم با رفع موانع استقرار شعبه جمعیت هلال احمر در شهرستان سوادکوه شمالی بتوان از ظرفیت امدادگران این شهرستان به بهترین وجه استفاده کرد.دیدگاه شما در مورد : گزارشی از تیم امدادی اعزامی سوادکوه به حادثه سقوط اتوبوس آمل

گزارشی از تیم امدادی اعزامی سوادکوه به حادثه سقوط اتوبوس آمل

  • پربازدیدترین ها