دوشنبه 28 خرداد 1397 18:12:05

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گزارش و گفتگو
چاپ

کد خبر : 28564

تاریخ انتشار : 10/10/1395 - 10:37

سوادکوه دارد می میرد

شهرستان محروم ولی مستعد سوادکوه بیش از یکسال است که شاهد جلسات شبانه و تبلیغ زود هنگام افرادی است که ذوق و شوق وکالت مردم سرو پایشان را فرا گرفته است.

سوادکوه دارد می میرد

سوادکوه- در سالی قرار داریم که آخرش به انتخابات ختم می شود. مدتهاست که تلاش ها و جلسات برای ورود به ساختمان شیک و مجلسی مجلس شروع شده است. شهرستان محروم ولی مستعد سوادکوه نیز بیش از یکسال است که شاهد جلسات شبانه و تبلیغ زود هنگام افرادی است که ذوق و شوق وکالت مردم سرو پایشان را فرا گرفته است. قرار است دوباره افرادی مشکلات مردم زحمت کش منطقه و پتانسیل های موجود آن را علم کنند، زیر آن سینه بزنند و گریه کنند و هنگامی که به ساختمان رویاهایشان عزیمت کردند اگر به این مشکلات نخندند لااقل آنها را فراموش کنند. مشکلات شهرستان سوادکوه و داشته های خدادادی آن آنقدر ملموس است که نیاز به کارگروهها و کمیته های تخصصی ندارد. کودکان دبستانی ما هم آنقدر طی این سالها از این مشکلات و پتانسیل ها شنیده اند که خود کارشناس شده اند. لطفاً دردها و مشکلاتمان را در جلسات شبانه روزی خود برایمان نشمرید و داغ دلمان را تازه نکنید. سوادکوه عزیز دارد می میرد، چون عده ای انگشت شمار کوههای سر به فلک کشیدۀ آن که روزی نماد سربلندی منطقه بود را بلعیده اند و به ماسه تبدیل کرده اند و از این رهگذر آنچه به ما سوادکوهی ها رسیده است جز تخریب راهها، آلودگی و نابودی رودخانه تالار، از بین رفتن اندک شالیزارهای مردم خطیرکوه، نابودی اکوسیستم طبیعی و جانوری منطقه و … نبود. سوادکوه زیبایمان دارد می میرد، چون به بهانه خروج دام از جنگل، دامداران این نگهبانان و نگهداران واقعی جنگل ها را بیرون کردند و هی هی چوپانان و گالش ها جای خود را به صدای اره های برقی و موتوری و کامیونهای حمل چوب داد تا عده ای چوبخوار مانند آن کوهخواران، منابع طبیعی و عمومی ما را به نان زن و بچه خود تبدیل کنند. عبور هر روزۀ دهها کامیون پر از درختهای چند سالۀ سوادکوه خنجری است بر دل ساکنین منطقه، خنجری که ناجوانمردانه خوردند. سوادکوه سر سبزمان دارد می میرد چون در طول سالیان گذشته به دلیل نداشتن مدیران دلسوز و کاربلد جمعیت آن به نصف رسید، روستاهای کوهستانی تخلیه شدند، جوانان از این دیار رفتند، شهرک های صنعتی به محلی برای وام خواری تبدیل شد، اندک کارگاههای فعال نیروی کار خود را از بیرون شهرستان تامین می کنند، شهرستان سوادکوه به محلی برای خوش نشینی آخر هفتۀ غریبه ها مبدل شده است و از این رهگذر تخریب فرهنگ، گرانی زمین های روستاها و … به ما رسیده است. سوادکوه محروم ما دارد می میرد چون معادن پر بار ذغالسنگ آن رو به نابودی است و به جایش ذغال قلیانهایمان فراوان شده است. سوادکوه دوست داشتنی ما دارد می میرد چون بسیاری از مدیران آن نه برای رضای خدا که برای رضایت نماینده مجلسی که آنان را آورده است کار می کنند و انگار قرار است فردا مورد باز خواست نمایندگان قرار بگیرند و از این رو آنچه برایشان مهم است حفظ میز و آنچه برایشان مهم نیست مشکلات مردم منطقه است. سوادکوه عزیز ما دارد می میرد چون ….

آقایانی که برای وکالت مردم تلاش می کنید. این شهرستان پر از سرسبزی و طراوتی است که سبزی صندلی های مجلس در مقابل آن هیچ است. می بینید که ما مشکلات را از حفظیم. ما راوی مشکلات نمی خواهیم. اگر مرد میدانید بسم ا…

نویسنده : حسین سمیعی شیردره
منبع : سوادکوه نیوز
دیدگاه شما در مورد : سوادکوه دارد می میرد

سوادکوه دارد می میرد

  • پربازدیدترین ها