چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397 07:45:26

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 2850

تاریخ انتشار : 28/11/1392 - 18:56

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران

مطالعه کتاب در امنيت و سلامت جامعه موثر است

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران اظهار داشت: طبق تحقيقات صورت گرفته بيش از 96 درصد مجرمان و بزهكاران اهل مطالعه نيستند كه نشان دهنده تاثير مطالعه در امنيت و سلامت جامعه است.

 مطالعه کتاب در امنيت و سلامت جامعه موثر است

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از روابط عمومي اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان مازندران، محمداسماعيل امامزاده در جلسه ای كه با حضور فرماندار شهرستان سوادكوه شمالي و ساير اعضاي اين انجمن برگزار شد، رسيدگي به امور كتابخانه هاي عمومي را در توسعه شهري موثر دانست.

وي با بيان اينكه بين كتابخانه و هنجارهاي اجتماعي در بين تمامي ملل رابطه تنگاتنگي وجود دارد، اظهار داشت: طبق تحقيقات صورت گرفته بيش از 96 درصد مجرمان و بزهكاران اهل مطالعه نيستند كه نشان دهنده تاثير مطالعه در امنيت و سلامت جامعه است.

امامزاده با اشاره به تغييرات گسترده در خدمات و كاركرد كتابخانه هاي عمومي طي سال هاي گذشته، اذعان داشت: كتابخانه هاي عمومي با ارائه خدماتي همچون نمايه نشريات با دارا بودن بيش از يك ميليون و 300 هزار مقاله، داراي ظرفيت خوبي براي كمك به مسئولين در پيشبرد امور هستند.

مديركل كتابخانه هاي عمومي مازندران افزود: بسياري از مشكلات كتابخانه هاي عمومي با پرداخت حق نيم درصد از درآمد شهرداري ها برطرف مي شود و جلسه انجمن بهترين فرصت براي رفع اين مشكلات است.

وي با اظهار تاسف از اينكه به دليل مشكلات فراوان زيرساختي در حوزه فضا و منابع كتابخانه اي و عدم فرصت كافي براي تشريح فعاليت هاي فراوان محتوايي و نرم افزاري از سوي كتابخانه هاي عمومي در ارتقاء مطالعه مفيد جامعه، افزود: اميد است با رفع كمبود فضا و منابع كتابخانه اي، فرصت مطرح شدن فعاليت هاي محتوايي كتابخانه ها در جامعه فراهم آيد.

افتتاح بیست و سومین ایستگاه مطالعه مازندران در درمانگاه انصار ساری

به گزارش بلاغ،یازدهمین ایستگاه مطالعه شهرستان ساری و بیست و یکمین ایستگاه استان مازندران در درمانگاه انصار ساری افتتاح شد.

عبدالحسین باقری معاون اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران در آئین افتتاحیه این ایستگاه مطالعه، لزوم ایجاد فرصت برای مطالعه در صف های انتظار مردم را از دلایل راه اندازی ایستگاه های مطالعه در سراسر کشور عنوان کرد و گفت: ایده اولیه این طرح از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده و امیدواریم اجرای مناسب آن گام مهمی در ترویج فرهنگ مطالعه بردارد.

وی افزود: تاکنون بیش از 360 هزار جلد کتاب به ایستگاه های مطالعه مازندران تزریق شده که نشان دهنده فرصت بزرگ ایجاد شده برای مطالعه در بین مردم است و انتظار می رود امانت رایگان کتاب در این ایستگاه ها برقراری انس و الفت بیشتر جامعه با کتاب را در پی داشته باشد.

مهندس رضوی رئیس درمانگاه انصار نیز با ابراز خوشحالی از این اقدام مهم فرهنگی در یک مرکز پرازدحام درمانی، گفت: غنی سازی اوقات در انتظار مراجعین همواره از دغدغه های مدیریتی این مجموعه بوده که ایستگاه مطالعه بهترین گزینه برای رفع آن می باشد.

وی خاطر نشان کرد: بدون شک این طرح در سلامت روانی مراجعه کنندگان به درمانگاه نیز موثر خواهد بود و از اضطراب های فراوانی که در اماکن درمانی بوجود می آید خواهد کاست.برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر سه شنبه 29 بهمن 1392 - 11:31
  موسویان

  ادیان نیوز : "روزهای غربت اهل بیت علیهم السلام و شیعیان مظلومشان" حجت الاسلام و المسلمین امیری سوادکوهی : روزهای سرد و دردناک غربت اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام یکی پس از دیگری سپری می شود و دشمنان قسم خورده قرآن و عترت ، و اخلاق و انسانیت ،همچنان بر طبل کینه توزی شان نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و پیروان مظلومشان و مقدّسات اسلامی می کوبند و روز بروز جسارت و هتاکی هایشان بیشتر و بیشتر می شود و این در حالی است که سکوت تأمل بر انگیزی جهان اسلام را در بر گرفته است.! هتک حرمت به ساحت مقدس آل الله ، تحریف در نشان دادن تاریخ سیدالشهدا علیه السلام و به تصویر کشیدن چهره های درخشان و بی بدیل جهان بشریت در فیلم موهن رستاخیز ،آن هم در کشوری که مهد تشیع و طلایه دار عزت و افتخار حسینی است ، بسیار دردناک و غم انگیز است. بی خردانِ کم سوادی که وهم و خیالات نفسانی خویش را در پس تاریخ سید و سالار شهیدان به تصویر کشیدند و با تحریف آشکار وقایع کربلا، ناخواسته خود را در سپاه عمر بن سعد قرار دادند. اگر چه دردهای روزهای غربت آل الله بسیار است. (ادامه این مقاله را در لینک ذیل مشاهده فرمایید) http://www.adyannews.com/29313_روزهای-غربت-اهل-بیتعو-شیعیان-مظلومشان.html//

  0 0
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 30 بهمن 1392 - 09:56
  سوادكوهي

  هر جامعه اي كه به سمت كتاب و كتاب خواني رود به سمت قدرت گام بر ميدارد و هر ملتي كه به علم بها ندهد محكوم به ذلت

  0 0
دیدگاه شما در مورد : مطالعه کتاب در امنيت و سلامت جامعه موثر است

 مطالعه کتاب در امنيت و سلامت جامعه موثر است

 • پربازدیدترین ها