سه شنبه 29 خرداد 1397 17:09:36

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 28081

تاریخ انتشار : 07/05/1394 - 18:30

دادستان سوادکوه مطرح کرد

موانع انسانی مهمترین عامل خسارت سیل اخیر سوادکوه

دادستان سوادکوه مهمترین عامل خسارت سیل اخیر سوادکوه را موانع انسانی دانست.

موانع انسانی مهمترین عامل خسارت سیل اخیر سوادکوه

سوادکوه- پرویز بهمن‌نژاد با اشاره به لزوم آزاد‌سازی بستر و حریم رود‌خانه تالار در زیراب، گفت: برای تردد مناسب ماشین‌آلات آبیاری و با استناد به قانون، آزاد‌سازی بستر و حریم رودخانه در دستور کار دادستانی و امور آبیاری سوادکوه قرار گرفته است.


وی با بیان اینکه به موضوع ساخت و ساز غیر‌مجاز مجاور رودخانه تالار در زیراب رسیدگی خواهد شد، افزود: نامه مربوط به سال ۸۲ اداره امور آب به شهرداری زیراب برای تخریب پل غیر‌مجاز شهرداری به ایستگاه الاشت در پرونده موجود است و به نظر می‌رسد سهل‌انگاری در تخریب این پل عامل خسارت به ساختمان‌های اطراف شده است.


دادستان سوادکوه به باز‌جویی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر زیراب اشاره و خاطر نشان کرد: شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر زیراب به مدت حدود ۵ ساعت به دستور من برای ارائه توضیحات در کلانتری زیراب بازجویی شدند و توضیحات خود را ارائه دادند.


بهمن‌نژاد با اشاره به اینکه در سیل اخیر حدود ۱۵ میلیارد تومان به واحد‌های مسکونی تخریب شده و وسائل آن خسارت وارد شده است، اظهار کرد: بر طبق مستندات اولیه، شهرداری در عدم تخریب پل غیر‌مجاز مقصر است و از دیروز کارشناس ویژه این پرونده ۷۲ ساعت فرصت اعلام نظر کارشناسی دارد.


وی با تاکید بر اینکه عوامل انسانی را مهمترین دلیل تخریب ساختمان‌های شهر زیراب می‌دانم و موانع انسانی عامل اصلی در خسارات سیل اخیر بوده است، گفت: آزاد‌سازی حریم رودخانه تالار از مهمترین برنامه‌ها برای جلوگیری از خسارات آینده خواهد بود.


منبع : سوادکوه نیوز
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر جمعه 09 مرداد 1394 - 12:51
    زیرابی

    اقای دادستان پروژه ساخت پل اصلی زیراب سال 82 شروع شد و تا سال 85 ادامه داشت اونوقت چطور اون پل ایستگاه الاشت را خراب میکردند . مردم برای رفتن به اون طرف بازار بایست پرواز میکردن.

    1 0
دیدگاه شما در مورد : موانع انسانی مهمترین عامل خسارت سیل اخیر سوادکوه

موانع انسانی مهمترین عامل خسارت سیل اخیر سوادکوه

  • پربازدیدترین ها