یکشنبه 26 آذر 1396 23:01:09

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 2783

تاریخ انتشار : 26/11/1392 - 17:43

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس :

افزایش قیمت خوراک پتروشیمی به نفع ملت است / مجلس تابع جوسازی رسانه ای نیست

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: مردم از این قیمت گذاری سود خواهند برد.

افزایش قیمت خوراک پتروشیمی به نفع ملت است / مجلس تابع جوسازی رسانه ای نیست

سید هادی حسینی در گفتگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین افزایش پنج برابری نرخ خوراک پتروشیمی ها که توسط مجلس تصویب شد را به نفع مردم دانست و اظهار داشت: قیمت گاز فروخته شده برای خوراک پتروشیمی ها  2/5 سنت بود و این قیمت بسیار پایین بوده و به نوعی ظلم به مردم کشور محسوب می شد.

وی ادامه داد: بحث قیمت پایین نرخ خوراک پتروشیمی در کمیسیون صنایع مجلس مطرح شد و در آنجا مقرر گردید که قیمت به 25 یا 15 سنت افزایش یابد مشروط بر اینکه خوراک پتروشیمی به سرمایه گذار داخل کشور  15 سنت و سرمایه گذار خارجی به 20 سنت فروخته شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: این قیمت در کمیسیون تلفیق به رای گذاشته شد که نه قیمت 15 سنت رای آرود و نه قیمت 20 سنت . بر همین اساس کارگروهی بابت قیمت گذاری با حضور مسئولان دولتی و خصوصی شکل گرفت که قیمت ها براساس آستانه سود تعیین گردد.

حسینی با بیان اینکه قیمت گذاری مجلس بر روی خوارک پتروشیمی کار غیر قانونی نیست گفت: نگاه مجلس بروری قیمت گذاری نیست و مجلس بر اساس آستانه سود قیمت گذاری کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در واکنش به اعتراض بسیاری از فعالان این صنعت و نیز سهامداران و سرمایه گذاران به افزایش نرخ قیمت ، بیان داشت: عده معدودی از قیمت فعلی سود می بردند و مردم متضرر می شدند.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: مجلس می خواهد  هم سرمایه گذار و هم مردم باهم سود ببرد اگر سرمایه گذار برگشت سرمایه نداشته باشد که نمی تواند سرمایه گذاری کند ولی بعنوان نماینده مردم باید مدافع منافع مردم باشیم .

این نماینده مجلس اذعان داشت: دست اشخاص حقیقی و حقوقی دراین قضیه دخیل است که از این سودآوری کلان در صنایع پایین دستی هیچ سرمایه گذاری برای بحث بیکاری جوانان نکردند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس با بیان اینکه اساسا به این مصوبه ایرادی وارد نیست ،اضافه کرد: اگر شورای نگهبان از این مصوبه ایراد بگیرد مجلس به اصلاح آن می پردازد.

وی به جوسازی رسانه های خاص در افزایش قیمت نرخ خوراک پتروشیمی اشاره و تصریح کرد: عده ای مشخص و خاص هستند که جوی را در رسانه ها بوجود آوردند که این جوسازی ها به نفع ملت نیست  و نباید مجلس و ملت تابع جو جامعه قرار بگیرند.

نماینده مردم قائمشهر،سوادکوه،جویبار و سیمرغ تاکید کرد: اعتماد سازی بین سرمایه گذار و مجلس باید دوطرفه باشد هم خریدار و فروشنده سود ببرد اما دراین قضیه فقط خریدار سود می برد.

وی با بیان اینکه بالا بردن یکدفعه قیمت باعث شوک در جامعه می شود و به مرور زمان قیمت خوراک پتروشیمی افزایش پیدا می کند،تصریح کرد: مردم از این قیمت گذاری سود خواهند برد و درآمدی که فقط به جیب عده ای معدود می رفت به ملت باز می گردد.برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر چهار شنبه 30 بهمن 1392 - 10:07
    سوادكوهي

    اميدوارم همينطور كه شما ميگيد باشه و به تورم در جامعه دامن نزنيد چرا كه تورم دغدغه ي اصلي مردم به همراه بيكاري است

    0 0
دیدگاه شما در مورد : افزایش قیمت خوراک پتروشیمی به نفع ملت است / مجلس تابع جوسازی رسانه ای نیست

افزایش قیمت خوراک پتروشیمی به نفع ملت است / مجلس تابع جوسازی رسانه ای نیست