پنج شنبه 28 دی 1396 09:30:00

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 277

تاریخ انتشار : 09/07/1392 - 21:41

رئیس سازمان میراث فرهنگی شهرستان اعلام کرد:

دستگیری 7 حفار غیر مجاز در سوادکوه

دانش زاده رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سوادکوه در مصاحبه با خبرنگار سوادکوه آنلاین گفت:« در هفته گذشته7 نفر از حفاران غیر مجاز در دوشهرستان سوادکوه و سوادکوه شمالی دستگیر شدند.»

دستگیری 7 حفار غیر مجاز در سوادکوه

سوادکوه-  سوادکوه بزرگ به دلیل داشتن پیشینه بلند تاریخی با جای دادن ابنیه و اماکن تاریخی فراوان در خود همواره مقصد بسیاری از حفاران غیر مجاز اماکن باستانی می باشد. این هفته هم سوادکوه شاهد اینگونه از حفاری ها بود.

به گفته رئیس سازمان میراث فرهنگی شهرستان طی هفته گذشته 7 نفر از حفاران غیر مجاز در حین حفاری در مناطق ممنوعه توسط مامورین این سازمان با همکاری نیروی انتظامی دستگیر شدند.

دانش زاده با اشاره به مجازات سنگین برای حفاری اماکن مقدس اذعان داشت:«  هفته گذشته سه نفر در حین حفاری در مکان امام زادۀ روستای آهنگرکلای سوادکوه شمالی دستگیر شدند.»

وی در ادامه افزود:« در روستای طرقه واقع در منطقه دراسله سوادکوه نیز سه حفار دستگیر شدند. این منطقه به دلیل اهمیت تاریخی آن جزء تپه های حفاظت شده می باشد. همچنین یک نفر هم به جرم حمل دستگاه فلزیاب بدون مجوز توسط نیروی انتظامی توقیف شد.»

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سوادکوه با بیان  برنامه های متعدد این سازمان در هفته گردشگری اعلام کرد:« تا پایان هفته گردشگری بازدید عموم از موزه مردم شناسی آلاشت رایگان می باشد.»

 دیدگاه شما در مورد : دستگیری 7 حفار غیر مجاز در سوادکوه

دستگیری 7 حفار غیر مجاز در سوادکوه