یکشنبه 03 تیر 1397 12:00:29

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 27216

تاریخ انتشار : 18/04/1394 - 13:52

اپیدمی تخریب و انتقاد از عملکرد دولت قبل و ارائه نکردن راهکار برای برون‌رفت از مشکلات در مازندران

اپیدمی انتقاد از عملکرد دولت قبل در بین متولیان بخش خصوصی نیز رسوخ پیدا کرد و این افراد هم هرجا که تریبون در اختیار می‌گیرند، سعی دارند فقط از عملکرد دولت قبل انتقاد کنند.

اپیدمی تخریب و انتقاد از عملکرد دولت قبل و ارائه نکردن راهکار برای برون‌رفت از مشکلات در مازندران

سوادکوه- انداختن توپ در زمین دیگران این روزها امری عادی شده و مسئولان و متولیان به‌جای ارائه راهکار مناسب و چیزی که در این دولت چه در سطوح عالی و همچنین استانی رواج یافته، انتقاد از عملکرد دولت قبلی است.

بنده خدا دولت قبل هم که همه‌جا نمی‌تواند پاسخ بدهد، هر مسئولی از هر گوشه و کنار برای جبران ضعف عملکردی‌اش سعی دارد که به دولت قبل در کشور بتازد.

سعی نداریم در این گزارش از عملکرد دولت قبل دفاع کنیم و یا اقدامات دولت را زیرسوال ببریم ولی مسئولان به‌جای ارائه راهکار مناسب برای رنگ و لعاب بخشیدن به سخنرانی‌ها، تلاش دارند فقط دولت قبل را زیرسوال ببرند.

انتقاد از عملکرد دولت قبل در استان مازندران با حضور استاندار و چند مدیرکل و رئیس سازمان در برخی مواقع به اوج می‌رسد؛ منتقدان دولت قبل، از سوء مدیریت‌ها گلایه داشتند، در صورتی که کشور در تحریم شدید قرار داشت، وقتی خودشان زمام امور را در دست گرفتند به‌جای ارائه راهکار فقط عملکرد دولت قبل نقد و تخریب کردند و بحث تحریم را عامل مشکلات اقتصادی کشور مطرح کردند، در صورتی که درباره به‌کارگیری مدیریت صحیح و نیز ارائه راهکاری‌هایی که از کنار گود همیشه تلاش داشتند به دولت بتازند، خبری نبود.

همه مشکلات اقتصادی کشور به گردن تحریم افتاد و از مدیریت معجزه‌گرانه دولت تدبیر و امید خبری نبود و نیست و حتی کار به‌جایی رسید که دولت‌مردان کم مانده بود اعلام کنند که نفس کشیدن ما هم وابسته به تحریم است.

اپیدمی انتقاد از عملکرد دولت قبل در بین متولیان بخش خصوصی نیز رسوخ پیدا کرد و این افراد هم هرجا که تریبون در اختیار می‌گیرند، سعی دارند فقط از عملکرد دولت قبل انتقاد کنند.

به عنوان نمونه عبدالله مهاجر رئیس اتاق بازرگانی مازندران اخیراً در مراسم تجلیل از فعالان اقتصادی مازندران، گفت: بسیاری از واحدهای تولیدی ورشکسته شده‌اند که به‌خاطر بی‌تدبیری دولت قبل بوده است.

وی افزود: در دولت قبل بدون نظارت صحیح پول‌ها به‌دست آدم‌های بی‌لیاقت و نادرست افتاد و حالا همه را محکوم می‌کنیم.

نکته اینجاست که مشکل واحدهای تولیدی از چند منظر قابل بررسی است، برخی از صنایع استان با دریافت تسهیلات از بانک‌ها پول‌ها را باید در جایی خاص خرج می‌کردند؛ این روند ممکن است در دولت قبل بوده ولی اگر مسئولان دید بازتری به این موضوع داشته باشند، از این دست موارد همین حالا هم زیاد است.

برخی از فعالان اقتصادی با آگاهی به قوانین و مقررات راهکارهای دور زدن قوانین را به خوبی می‌دانند و با اعلام ورشکستی سعی دارند از زیر بار ادامه فعالیت به بهانه مختلف خوداری کنند که افراد از این دست هم زیاد هستند.

از طرفی پدر واحدهای تولیدی استان و کشور را واردات بی‌رویه در آورده است، چرا در این زمینه اتاق بازرگانی ورود پیدا نمی‌کند، بسیاری از کالاهای غیرضرور به استان و کشور وارد می‌شود و خود متولیان اتاق بازرگانی مازندران درباره واردات بی‌رویه اطلاعات کافی در اختیار دارند.

اینکه دولت قبل در برخی از امور مشکلاتی داشت، رد نمی‌شود ولی اگر قرار است عملکرد مسئولی مورد نقد قرار گیرد منصفانه بررسی شود، حدود دو سالی است که دولت تدبیر و امید با امید ارتقاء مدیریت در کشور روی کار آمده است، مسئولان به‌جای انتقاد از عملکرد مسئولان قبلی به دولت تدبیر و امید کمک کنند تا نسبت به رفع مشکلات اقدام شود.

پیشنهاد می‌شود مسئولان به‌جای انتقاد از عملکردها که تنها وقت جلسات را می‌گیرد، در هر محفلی که تریبون در دست می‌گیرند، راهکاری برای رفع مشکل مطرح کنند، انتقاد از دولت قبل دردی از مشکلات مردم را رفع نمی‌کند و به‌نوعی شانه خالی کردن از مسئولیت است، مردم از دولت تدبیر و امید انتظار دارند که برای رفع مشکلات فعلی راهکار مناسب ارائه دهد نه انتقاد.


منبع : بلاغ
دیدگاه شما در مورد : اپیدمی تخریب و انتقاد از عملکرد دولت قبل و ارائه نکردن راهکار برای برون‌رفت از مشکلات در مازندران

اپیدمی تخریب و انتقاد از عملکرد دولت قبل و ارائه نکردن راهکار برای برون‌رفت از مشکلات در مازندران

  • پربازدیدترین ها