چهار شنبه 30 خرداد 1397 20:03:46

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 26837

تاریخ انتشار : 06/04/1394 - 11:40

عراقچی:

تغییر مواضع ۱ + ۵ بعد از لوزان کار را سخت تر کرده است

معاون وزیر خارجه کشورمان گفت: بخصوص اینکه بعد از لوزان برخی از کشورهای ۵+۱ اظهاراتی داشتند ومواردی را مطرح کردند وتغییراتی در مواضعشان مشاهده شد، واین یک مقدار زیادی کار را سخت تر کرده است؛ ما در حال بحث در این موارد هستیم وامیدواریم بتوانیم اینها را مجددا به یک نظم معقول درآورد.

 تغییر مواضع ۱ + ۵ بعد از لوزان کار را سخت تر کرده است

سوادکوه- به نقل از العالم "سید عباس عراقچی" معاون وزیر خارجه روز شنبه در وین گفت: فعلا تمدید در دستور کار ما نیست بنای ما این است که در تاریخ تعیین شده به یک جمع بندی برسیم؛ و اگر مقدور نشود، ممکن است کار ما چند روزی ادامه پیدا کند تا بشود جمع بندی کرد.


عراقچی خاطرنشان کرد: به دنبال رسیدن به جمع بندی هستیم و در این دوره بنای تمدید به صورت ادوار قبلی را نداریم که چندین ماه تمدید بشود ولی ممکن است چند روزی نیاز باشد که کار ادامه پیدا کند .


معاون وزیر خارجه در خصوص میزان پیشرفت مذاکرات گفت: فکر می کنم در موقعیتی نیستم که از درصد پیشرفت خاص صحبت کنم بخصوص که کار در بعضی قسمتها کمی جلو رفته و در بعضی قسمتها کیفی جلو رفته است .


وی در ادامه تأکید کرد: ما یک متن اصلی توافق داریم و چندین متن ضمیمه وهر کدام از اینها یک مقداری کار جلو رفته است ونمیشود در مجموع الان جمع بندی کرد که چقدر کار جلو رفته است؛ ولی بخش نسبتا خوبی از کار ها انجام شده است قسمت زیادی از متنها نهایی شده است. البته آن قسمتهایی که باقی مانده ارزش کیفی و محتوایی خودش را دارد که باید در خصوص آنها توافق شود.


عراقچی ادامه داد: الان اجازه بدهید مذاکرات روند خودش را طی کند، ما در خیلی از موارد در لوزان به راه حلهای خوبی رسیدیم والان آن راه حلها پیاده میشود؛ ولی در بعضی موارد در لوزان به راه حل نرسیدیم و همچنین برخی راه حلهایی که در لوزان به آنها رسیدیم پاسخگو نیست؛ بخصوص اینکه بعد از لوزان برخی از کشورهای 5+1 اظهاراتی داشتند ومواردی را مطرح کردند وتغییراتی در مواضعشان مشاهده شد، واین یک مقدار زیادی کار را سخت تر کرده است؛ ما در حال بحث در این موارد هستیم وامیدواریم بتوانیم اینها را مجددا به یک نظم معقول درآورد، تا انشاء الله کار نگارش را در پی آن انجام داد.


منبع : خبرگزاری دانشجو
دیدگاه شما در مورد : تغییر مواضع ۱ + ۵ بعد از لوزان کار را سخت تر کرده است

 تغییر مواضع ۱ + ۵ بعد از لوزان کار را سخت تر کرده است

  • پربازدیدترین ها