پنج شنبه 31 خرداد 1397 16:47:19

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 2655

تاریخ انتشار : 18/11/1392 - 22:43

بحران سبد در کشور!

سبد کالای دولت یازدهم چنان سر و صدایی به راه انداخته که شرمن بدترکیب هم در خصوص آن اظهار نظر می کند! اما فارغ از دلایل شلوغی و ازدحام ملت برای حضور در صفهای طولانی که عمدتا به اتفاقات رخ داده ی اقتصادی،وضع تورم و گرانی در دو سال گذشته ارتباط پیدا می کند باید خود"سبد"را بحران جدیدی نامید!

بحران سبد در کشور!

سوادکوه- کشور در سالهای اخیر بحران های مختلفی را به خود دیده است،از بحران دلار گرفته تا بحران برنج، مرغ و کره! البته همه این بحران ها در دولت قبل و پس از هدفمندی یارانه ها به وقوع پیوسته است. برای هر کدام هم دلیل خاصی داشتند.از تهمت به گاوهای ایرانی گرفته در بحران کره گرفته تا دست جمشید بسم الله در بحران دلار!

اما پس از گذشته نزدیک به 6 ماه ازآغاز بکار دولت تدبیر و امیدبنظر اولین بحران برای این دولت در کشور ثبت شده است.

"بحران سبد"!

آری! سبد کالای دولت یازدهم چنان سر و صدایی به راه انداخته که شرمن بدترکیب هم در خصوص آن اظهار نظر می کند! اما فارغ از دلایل شلوغی و ازدحام ملت برای حضور در صفهای طولانی که عمدتا به اتفاقات رخ داده ی اقتصادی،وضع تورم و گرانی در دو سال گذشته ارتباط پیدا می کند باید خود"سبد"را بحران جدیدی نامید!

سبدی که در ادبیات سیاسی ایران جایگاه ویژه ای پیدا کرده و امروز تیتر یک رسانه های داخلی و خارجی بخصوص منتقدان برای حمله به دولت شده است.

-یک سبد اهانت تقدیم به منتقدان دولت!

-يك سبد کالا و 5 مورد خلاف قانون.

-یک سبد کالا با هزار و یک حاشیه

-سبد کالا آوردیم، هسته‌ای تون رو بردیم!

-سبد کالا 2 کشته و یک مصدوم داد

-یک سبد کالا و این همه بلا!

-سبد کالا را تعلیق کنید!

-یک سبد کالای هشتادهزار تومانی می دهند ویک سبد آبروی هشتاد ساله می برند!

-سبد کالا را با "توهین و تحقیر" به بخشی از مردم دادند!

-کتک کاری زنان در صف دریافت سبد کالا

-سبدی برای توزیع نابرابری ها

-سبدی به بهانه ی آبرو

-سبدی که با سوادها توزیع کردند!

-سبدی برای کمتر از یک ماه

-کرزای بهتر «سبد کالا» توزیع می کرد

و....

اینها - فارغ از جوک های و پبامک هایی که در کشور منتشر شده- بخشی از صدهها تیتر رسانه ها و سایت های خبری گوناگوناست.هر کدام همه دهها خط مطلب و گزارش در خصوص عرضه سبد کالا ارائه داده اند. بنظر بحرانسبدامروز بعنوان اولین بحران دولت یازدهم بشمار می رود.

سبدی که ظاهرا به مزاق رسانه های مخالف دولت خوش آمده و حداقل دستشان برای انتقاد بازتر از قبل شده است و در تیکه هایشان به دولت به وفور از این سبد عزیز بهره می برند!

 

2- موضوع طرح سبد کالایی که با نیتی خیرخواهانه و در جهت کمک به اقشار کم درآمد جامعه از سوی رییس جمهور مطرح شد و با توجه به اهدافی که برای این طرح اعلام شد،طرحی خوب بشمار می رفت چرا که با کمک غیر نقدی دولت به مردم، ضمن اینکه خرید کالاهای غیر نقدی از تولیدکنندگان ایرانی باعث رونق تولید می شود،بر خلاف کمک های نقدی موجب افزایش نقدینگی و تورم هم نخواهد شد.

این یک حقیقت است که هر طرح خوب اگر خوب انجام نشود درعمل نیز نتیجه خوبی ببار نخواهد آورد. بی شک نحوه ی بهتر اجرای طرح،فرهنگسازی،اطلاع رسانی درست،کمک رسانه ملی به اجرای صحیح طرح می توانست ضمن رعایت حرمت مردم این سبد را به نحوه بهتری بدست آنها برساند.

سخن آخراینکه گرچه دیدن صف های طویل نامنظم، درگیری در صف ها، عجله برای رسیدن به امکانات و خدمات رایگان به چشم مردم کشور نا آشنا نبوده و نیست ولی همین اتفاقات دستمایه ای برای آغاز حملات جدید به دولت شده است وعده ای سخت در تلاشند تا با تهمت و بی انصافی دولت را نقد و تخریب نمایند و با بزرگ کردن مشکلات کوچک، دولت را دچار حاشیه کنند و زیر سوال ببرند،اما اقدام رئیس جمهور- با اینکه مشکلات در توزیع سبد کالا ارتباطی به رئیس جمهور ندارد و قصور مسئولان زیر ربط در عدم پیش بینی هجوم مردم است- در عذرخواهی از ملت را باید شجاعانه،صادقانه و قابل تخسین دانست و مانند گذشته به سکان دار دولت تدبیر و امید اعتماد کرد.اعتمادی که می تواند کشور را به سمت رفاه و آرامش بیشتر سوق دهد.


منبع : بولتن
دیدگاه شما در مورد : بحران سبد در کشور!

بحران سبد در کشور!

  • پربازدیدترین ها