دوشنبه 27 آذر 1396 14:30:37

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 25731

تاریخ انتشار : 12/03/1394 - 10:12

استاد عالی حوزه علمیه در همایش اخلاق مهدوی در سوادکوه :

پیامبر گرامی اسلام و ائمه اطهار (ع) در برابر دوستان مهربان و در برابر دشمنان بسیار سخت‌گیر بودند/ بزودی ذلت و شکست آل‌سعود آغاز می‌شود

استاد عالی حوزه علمیه در همایش اخلاق مهدوی در سوادکوه اظهار داشت: پیامبر گرامی اسلام و ائمه اطهار (ع) در برابر دوستان مهربان و در برابر دشمنان بسیار سخت‌گیر بودند/ بزودی ذلت و شکست آل‌سعود آغاز می‌شود

پیامبر گرامی اسلام و ائمه اطهار (ع) در برابر دوستان مهربان و در برابر دشمنان بسیار سخت‌گیر بودند/ بزودی ذلت و شکست آل‌سعود آغاز می‌شود

به گزارش سوادکوه آنلاین همایش اخلاق مهدوی عصر دوشنبه با حضور فعالان دینی و قرآنی و فرهنگی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی و با همکاری اداره تبلیغات اسلامی و سپاه سوادکوه در امامزاده ابوطالب(ع) زیراب برگزار شد.


آیت الله سید رحیم توکل استاد حوزه و دانشگاه سخنران این مراسم  با بیان اینکه نردبان عبودیت با تلاش به‌دست می‌آید و رابطه کسب مقام و عبودیت یک ارتباط مستقیم است، اظهار داشت: پیامبر اسلام تنها فردی بودند که به بالاترین مرحله معراج رسیدند و اخلاق ایشان در مسیر اخلاق الهی قرار دارد.


وی در ادامه تاکید کرد: رحمت و غضب دو ویژگی الهی است و حضور در مسیر الهی با اجرای آن صفات ممکن است، پیامبر گرامی اسلام و ائمه معصوم در مسیر اخلاق الهی به هدایت مردم پرداختند.


این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به نوع رفتار پیامبر گرامی اسلام و ائمه معصوم با دشمنان و دوستان تصریح کرد: پیامبر گرامی اسلام، امام علی(ع)، ائمه اطهار (ع) و امام عصر (عج) در برابر دوستان مهربان و در برابر دشمنان بسیار سخت‌گیر بودند.

 

توکل با بیان اینکه  فرمان ۷۰ جنگ با کفار و نابودی آنان توسط پیامبر گرامی اسلام را تاریخی بود و با اشاره به استفاده مناسب از مهربانی و غضب دینی، گفت: خدا جهنم را با همه صفات آفرید و از طرف دیگر مهربان‌تر‌ین است که کوهی از گناه را با یک آه می‌بخشد و ائمه ما نیز به شیعیان بسیار علاقه دارند و رنج آنان ائمه را می‌رنجاند.

وی با بیان اینکه امام عصر (عج) برای عدل قیام می‌کند و با دشمنان دین به شدت برخورد می‌کند، ادامه داد: امام عصر (عج) با عرب به شدت برخورد می‌کند.

استاد عالی حوزه علمیه با اشاره به سکوت خفت بار مجامع عمومی به خصوص کشورهای عربی تصریح کرد: آل‌سعود کثیف با سکوت خفت بار کشور‌های عربی در حال جنایت در یمن است ولی بزودی ذلت و شکست آل‌سعود آغاز می‌شود و ما موظف به حمایت از مظلوم هستیم.


توکل با بیان اینکه تنها سخنرانی و برگزاری ایستگاه صلواتی و تقسیم شیرینی برای گرامی‌داشت روز میلاد امام عصر(عج) کفایت نمی‌کند خواستار الگو‌برداری از رفتار ائمه معصوم و امام زمان (عج) شد.


این استاد حوزه و دانشگاه  در پایان سخنان خود گفت: مقام معظم رهبری عیار آرمان‌ها و ارزش‌های دینی و در مسیر امام خمینی (ره) و ائمه معصوم و قرآن و دین است.

 در پایان این مراسم از خادمان و مسئولان اعتکاف شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی با اهدای هدیه و لوح تقدیر، تجلیل شد.

برای دیدن تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنیددیدگاه شما در مورد : پیامبر گرامی اسلام و ائمه اطهار (ع) در برابر دوستان مهربان و در برابر دشمنان بسیار سخت‌گیر بودند/ بزودی ذلت و شکست آل‌سعود آغاز می‌شود

پیامبر گرامی اسلام و ائمه اطهار (ع) در برابر دوستان مهربان و در برابر دشمنان بسیار سخت‌گیر بودند/ بزودی ذلت و شکست آل‌سعود آغاز می‌شود