چهار شنبه 30 خرداد 1397 02:09:29

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 25720

تاریخ انتشار : 12/03/1394 - 09:40

بازهم وعده پشت وعده، بالاخره قول‌تان چه زمانی انجام می شود

استاندار مازندران: استانداردسازی و بهداشتی کردن خبازی‌های مازندران در سال 94

با وجود رکوردداری نان در افزایش چندباره قیمت طی یکسال، هنوز وعده‌های آقای استاندار در مازندران برای کیفی و بهداشتی‌سازی پخت نان عملی نشد و این بار هم حواله به پایان سال 94 داده شد.

استاندار مازندران: استانداردسازی و بهداشتی کردن خبازی‌های مازندران در سال 94

سوادکوه- طی سال 93، نان دوبار قیمت خود را به تاقچه بالا فرستاد و در سال 94 هم، خیز دیگری برداشت و به آخرین سکوی خود، که بالاترین پله قیمتی است، دست یافت، اما هیچ گاه به حرف و اعتراض مردم در بی کیفیت بودن خود توجه نکرد و حتی اجازه نداد تا مسئولان مازندران و بویژه استاندار آن نیز به وعده‌های متعدد خود در کیفی و بهداشتی‌سازی پخت نان عمل کنند.

بازدید از نانوایی‌های مازندران در شهرهای مختلف و نظرخواهی از مردم و حتی اعتراف برخی از خبازان، گویای وجود نارضایی گسترده از کیفیت نان در این استان است که هر از گاه سوژه رسانه‌ها شده و نقطه نظرات طرفین با پیشنهادهای عملی بازتاب داده می‌شود، اما از آنچه که نمی‌توان به سادگی عبور کرد، وعده حل معضل از سوی استاندار است که رویکرد عملیاتی و اجرایی دارد و پیگیرانه مشکلات را مورد هدف قرار می‌دهد تا به حل نهایی و یا نسبی آن نائل آورد، و جای بحث در اینجاست که چطور این استاندار، علی رغم چند وعده و قول برای حل این مشکل بزرگ استان، که هر روز گریبانگیر مردم مازندران است، تاکنون ناموفق عمل کرده و در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان، که دهم خردادماه جاری برگزار شد، بازهم سال 94 را سال اجرای برنامه استانداردسازی و بهداشتی کردن نانوایی‌های استان ذکر کرد.

استاندار مازندران در این جلسه با بیان این که در برابر مردم مسئول هستیم، از برنامه استانداردسازی و بهداشتی کردن خبازی‌های استان در سال 94 خبرداد و گفت: تامین سلامت و امنیت غذایی، از اولویت‌های استان است و در این راستا، خبازی‌ها باید به صورت محیطی کاملا امن برای تولید مهم‌ترین فراورده غذایی مردم در آید.

فلاح افزود: باید آگاهی مردم به حدی برسد که خود مراقب و ناظر فعالیت درست و سالم خبازی‌ها باشند و پیگیری‌ها در خصوص سلامت غذایی از سوی دستگاه‌ها باید همگانی و مسئولانه باشد.
علی‌رغم نظر آقای استاندار، مردم با مشاهده روزانه کیفیت نامطلوب نان در نانوایی‌ها، امکان مراقبت و نظارت مورد اشاره آقای فلاح را در اختیار ندارند و تنها می‌توانند مراتب و مصادیق را به سامانه‌ای که تعیین شده و یا می‌شود، معرفی کنند، ولی هیچ‌کسی در مازندران نیست که نداند اغلب نانوایی‌ها نمی‌توانند نظر رضایت خریداران خود را تامین کنند.

مشکل کنونی در این نیست که مراکز نظارتی و صنفی ندانند که کدام نانوایی، نان‌های بی کیفیت در اختیار مردم قرار می‌دهد، مشکل در اینجاست که برای بهبود شرایط اقدام قاطع و مثمری بعمل نیامده و یا در برخورد با وضعیت کنونی نیز، اقدامات ناکافی و غیرموثر است.

آیا مردم مازندران بازهم باید تا پایان سال 94 صبر کنند تا حق‌شان در برخوداری از نانی با کیفیت و استاندارد شده استیفاء شود؟!

آقای استاندار، لطفا بیش از این تلاش بفرمائید تا مشکل مردم مازندران در این زمینه خاص زودتر برطرف شود.


منبع : بلاغ
دیدگاه شما در مورد : استاندار مازندران: استانداردسازی و بهداشتی کردن خبازی‌های مازندران در سال 94

استاندار مازندران: استانداردسازی و بهداشتی کردن خبازی‌های مازندران در سال 94

  • پربازدیدترین ها