پنج شنبه 28 دی 1396 22:58:09

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گزارش و گفتگو
چاپ

کد خبر : 25598

تاریخ انتشار : 09/03/1394 - 16:20

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران:

رشد ۲۵ درصدی صادرات لوله و پروفیل مازندران در سال ۹۳

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: صادرات انواع لوله و پروفیل از گمرکات مازندران در سال گذشته ۲۵ درصد رشد داشته است.

رشد ۲۵ درصدی صادرات لوله و پروفیل مازندران در سال ۹۳

سوادکوه- محمد محمدپور عمران در گفت‌و‌گو با مازنداصناف، اظهار کرد: صادرات لوله و پروفیل در سال ۹۲ رقم حدود ۲۸ میلیون دلار بوده که در سال ۹۳ به بیش از ۳۵ میلیون دلار رسید که حدود ۲۵ درصد رشد داشته است. 

وی افزود: از لحاظ وزنی نیز صادرات این بخش از کالا در سال ۹۳ نسبت به مدت مشابه سال ۹۲ حدود ۱۸ درصد رشد داشته است، به‌طوری که از رقم ۳۲هزار و ۳۵۳ تن به رقم ۳۸ هزار و ۱۸ تن افزایش یافت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران تصریح کرد: این کالا‌ها به مقصد کشورهای مختلف نظیر آذربایجان، ترکمنستان، تاجیکستان، ازبکستان، قزاقستان، ارمنستان، روسیه، عراق، افغانستان، امارات و... صادرمی شود.

این مسئول فرصت‌هایی نظیر وجود دریای خزر و هم‌جواری با کشورهای cis، حمایت از رشد و توسعه صنعت استان، تنوع کالاهای صنعتی تولیدشده در استان و ... را از دلایل رشد توسعه صادرات این بخش عنوان کرد و گفت: در تلاشیم تا با تدوین برنامه‌های مناسب جایگاه استان را در زمینه صادرات محصولات صنعتی ارتقا دهیم.


منبع : بلاغ
دیدگاه شما در مورد : رشد ۲۵ درصدی صادرات لوله و پروفیل مازندران در سال ۹۳

رشد ۲۵ درصدی صادرات لوله و پروفیل مازندران در سال ۹۳