چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397 19:16:35

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 2542

تاریخ انتشار : 15/11/1392 - 08:55

نماینده مردم قائم شهر،سوادکوه و جویبار:

سبد کالا وجهه نظام را زیر سوال می برد / سبدکالای ایرانی با اقلام خارجی

نماینده مردم قائم شهر،سوادکوه و جویبار گفت: ایستادن مردم در صف بعد از گذشت 34 سال از انقلاب آن هم در دهه فجر به خاطر 4 کیلو مرغ و 10 کیلو برنج نوعی تبلیغات منفی برای نظام است،.

سبد کالا وجهه نظام را زیر سوال می برد / سبدکالای ایرانی با اقلام خارجی

کمال علیپور در گفتگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین زمان توزیع سبد کالا را را مورد انتقاد قرار داد و گفت: در زمان خوبی این تصمیم گیری انجام نشده است.

سبد کالا وجهه نظام را زیر سوال می برد

 وی با بیان اینکه استادن مردم در صف بعد از گذشت 34 سال از انقلاب آن هم در دهه فجر به خاطر 4 کیلو مرغ و 10 کیلو برنج نوعی تبلیغات منفی برای نظام است، اظهار داشت: برای آنهایی که معاند نظام هستند اینگونه تداعی می شود که بعد از گذشت 34 سال از پیروزی انقلاب هنوز هم مردم در صف های طولانی به دنبال کالاهای کوپنی هستند و این وجه نظام را در این برهه زیر سوال می برد.

علیپور ادامه داد: بحث ما این است که زمان، زمان خوبی برای توزیع سبد کالا در بین مردم نبود.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار  با بیان این مطلب که مدیران معمولا در پایان سال یک سبد کالایی برای کارمندانشان در نظر می گیرند بیان کرد: سبد کالا فقط برای اداراتی که می توانند تحویل به کارمندان را کاملا کنترل کنند مناسب است.

تقسیم سبد کالا برنامه ریزی شده نیست

وی تقسیم سبد کالا را بین پانزده یا  بیست میلیون خانوار کاملا غیر منطقی دانست و اعلام کرد: این موضوع اصلا برنامه ریزی شده نیست و وضعیت نا به سامانی را به وجود خواهد آورد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به عکسی که در آن جمعی از مردم شهر قم در صفی طولانی به طول حدود یک کیلومتر در زیر تابلویی بزرگ که دهه فجر را تبریک می گفت ایستاده و منتظر دریافت سبد کالا بودند، گفت: این عکس نشان می دهد که دشمنان ما بیکار ننشستند و بر روی این موضوعات کار می کنند، وقتی این عکس زا برای همه می فرستند نشان دهنده این است که آن ها هم این موضوع را ضعف های یک بی برنامگی می دانند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تصریح کرد: من نمی گویم که دولت نگاه منفی داشت، دولت هم می خواست کمک کند، اما یک وقتی هست که شما می خواهید با تشر یک چیزی را به کسی یاد دهید و یک وقتی هم با تشویق یاد می دهید و البته با تشویق کلام بهتر جا می افتد.

عضو کمیته راه و ترابری مجلس با بیان این مقدمه خظاب به دولت گفت: شما که می خواهید کمک کنید، پول را به حساب مردم می ریختید و این اختیار را به عهدۀ مردم می دادید تا خودشان تصمیم بگیرند که چه چیزی خرید کنند.

وی اضافه کرد: ممکن است یک خانوار برنج نیاز نداشته باشد و چیز دیگری بخواهد، 100 هزار تومان را به حساب خانوار پرداخت می کردید تا هر کالایی که می خواهند بگیرند.

نارضایتی مردم در توزیع سبد کالا

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار در ادامه بیان کرد: توزیع سبد کالا به این شکل علاوه بر آن خدشه ای که گفتم به نظام وارد آورده، یک نارضایتی دیگری هم به وجود آورده و آن هم این است که خیلی از افراد تحت پوشش نیستند.

علیپور با اشاره به یک معلول تحت پوشش بهزیستی که به نزدش آمده بود و گفته بود «به من گفتند شما تحت پوشش نیستید و سبد کالا به شما تعلق نمی گیرد» ابراز داشت: خیلی از روستائیان و کشاورزان هم زنگ زدند و گفتند ما توی لیست نیستیم، شاید با اعتراض های مختلف در آینده این ها را هم لحاظ کنند اما این علاوه بر نارضایتی ای که به وجود می آورد نشان دهنده بی برنامگی دولت است و اینکه خواستند کار سریع تر انجام شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تاکید کرد: متاسفانه هر دولتی که می آید می گوید  کارهای مختلف دولت قبلی غلط بوده و حالا من دارم کار را  درست انجام می دهم مثلا اینکه دولت قبلی پول داده من سبد کالا بدهم و دولت بعدی بیاید چیز دیگری بدهد، این ها متاسفانه بزرگترین معضل کشور است و اعتراضات مختلفی را به وجود آورده است.

سبدکالای ایرانی با اقلام خارجی

عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از عملکرد دولت در خرید کالاهای غیر ایرانی برای سبد کالا متذکر شد: این همه شعار حمایت از کار و سرمایه ایرانی و تولید داخلی را می دهیم بعد می بینیم جایی که می توانست برای کشاورزان کمک شود برنج ایرانی را کنار گذاشتند و با این کار کشاورزان را نا امید کردند.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار افزود: دولت که خرید تضمینی محصولات کشاورزی را از کشاورزان انجام نداده بود حالا می توانست با استفاده از برنج ایرانی این بی مهری را جبران کند اما متاسفانه این هم انجام نشد و از برنج خارجی استفاده کردند.

علیپور موارد بالا را ایرادات این طرح دانست و خاطر نشان کرد: نه اینکه ما واقعا بدبینانه نگاه می کنیم بلکه ما وظیفه داریم این ها را بگوئیم، متاسفانه تا ما چیزی می گوئیم می گویند شما مخالف دولت حرف می زنید .

وی در ادامه مطرح کرد: چرا در سبد کالا از میلیون ها تن برنج نامرغوب استفاده می شود؟! حتما یک دغل بازی در این میان وجود دارد.

رئیس کمیته راه و ترابری مجلس همچنین در بخش دیگری از سخنانش در خصوص طرحی که توسط وی به مجلس ارائه شده بود و در آن خواستار تحقیق و تفحص از وزارت صنعت، معدن، تجارت شد، اظهار کرد: چگونگی انتخاب اقلام سبد کالا یک سوال ما بود، می خواهیم ببینیم چه کسی ورود پیدا کرده و در عرض مدت کوتاهی به جای برنج داخلی این همه برنج خارجی را وارد کرده است؟! و این برنج از کجا خریداری شده است به خاطر همین تحقیق و تفحص گذاشتیم.

نماینده مردم سوادکوه در خانه ملت  در مورد علت دیگر تحقیق و تفحص از وزارت خانه می گوید:وزیر می گوید نمی توانیم برنج ایرانی تهیه کنیم! می خواهیم ببینیم علت اینکه در این مدت کوتاه توانستند برنج خارجی را به این مقدار فراوان وارد کنند اما نمی توانند برنج ایرانی تهیه کنند چیست؟

طرح تحقیق و تفحص از وزارت صنعت با امضای 31 نماینده

عضو کمیسیون عمران مجلس از استقبال نمایندگان از طرح تحقیق و تفحص از وزیر صنعت، معدن، تجارت خبر داد و گفت: چون قبلا در مصاحبه گفتم حتما تحقیق و تفحص می گذارم بدون اینکه اطلاع رسانی کنم دیروز تعدادی از نمایندگان نزد من آمدندو طرح را امضاء کردند و ما نیز طرح تحقیق و تفحص را با امضای 31 نماینده دیروز تقدیم هیات رئیسه کردیم.

وی در ادامه بیان کرد: هیات رئیسه موظف است طرح را در اولین فرصت تقدیم کمیسیون کند و وزیر هم برای پاسخگویی باید حاضر شود، اگر ما از  جواب وزیر قانع نشدیم آن وقت باید در صحن علنی برای تحقیق و تفحص رای بگیریم.

علیپور در پایان در خصوص نگرانی مردم از اینکه در لیست سبد کالا قرار نگرفتند تصریح کرد: با توجه به سوالی که از وزیر پرسیدیم و ایشان گفتند که 48 ساعته مشکل را درست می کنم، احساس ما این است که بیشتر افراد شامل این طرح بشوند، نمایندگان هم سعی می کنند جهت گیری خوبی داشته باشند و حالا که طرح دارد انجام می شود کمک کنند افراد بیشتری تحت پوشش قرار بگیرند.دیدگاه شما در مورد : سبد کالا وجهه نظام را زیر سوال می برد / سبدکالای ایرانی با اقلام خارجی

سبد کالا وجهه نظام را زیر سوال می برد / سبدکالای ایرانی با اقلام خارجی

  • پربازدیدترین ها