جمعه 31 فروردین 1397 15:23:35

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 2526

تاریخ انتشار : 14/11/1392 - 10:40

تدبیری که به کرامت شهروندان لطمه وارد کرد؛

حذف 13 میلیون کارگر از سبد کالا!

کارشناسان رویدادهای نسنجیده و تدبیر نشده‌ای از این دست را موجب لطمه به کرامت و حرمت شهروندان می‌دانند.

حذف 13 میلیون کارگر از سبد کالا!

سوادکوه- روزنامه‌های شبه اصلاح‌طلب، حذف غافلگیرکننده 13میلیون کارگر از دریافت سبد کالا را فاقد ارزش خبری تلقی کرده و کوچک‌ترین تیتری در صفحات اول خود در این باره منتشر نکردند.برخی از این روزنامه‌ها حتی در صفحات داخلی نیز به این موضوع نپرداختند و این در حالی بود که خبر ارائه سبد کالا را چندین بار با طمطراق فراوان در صفحات اول تبلیغ کرده بودند!روز گذشته همزمان با اعلام شروع توزیع سبد کالا، اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه فقط دریافت‌کنندگان حقوق 500هزار تومان به پایین (3/5میلیون نفر) مشمول این موضوع شده و 13میلیون کارگر حذف شده‌اند. از سوی دیگر خرابی سامانه اطلاع‌رسانی در این باره نیز دچار اشکالات فنی شد. ظاهرا روستائیان نیز از سبد کالای مذکور محروم شده‌اند.

ارائه سبد کالا، هفتم دی در دولت تصویب شد و توسط اسحاق جهانگیری معاون‌ اول رئیس جمهور ابلاغ گردید. طبق این مصوبه، کلیه شاغلان و بازنشستگان دولت و نیروهای مسلح اعم از کارکنان رسمی، پیمانی، قراردادی و کلیه کارگران مشمول قانون کار و قانون تامین اجتماعی مشمول دریافت سبد کالا می‌شدند. آن زمان گفته می‌شد 15میلیون سرپرست خانوار این سبد کالایی را دریافت می‌کنند.

کارشناسان رویدادهای نسنجیده و تدبیر نشده‌ای از این دست را موجب لطمه به کرامت و حرمت شهروندان می‌دانند.با وجود اهمیت و فراگیری خبر یاد شده، روزنامه‌های شبه اصلاح‌طلب و حامی دولت از جمله روزنامه‌های ایران، آفتاب یزد، شرق، اعتماد و مردم سالاری ترجیح دادند هیچ تیتر خبری در این باره در صفحه اول خود منعکس نکنند. اما جالب است که تیترهای دیگری در این روزنامه‌ها مهم‌تر تلقی شده و در صفحه اول آمده است: از جمله:

- مردم سالاری: تعریف درستی از جرم سیاسی نداریم.
- ایران: هنور به نجات تالاب‌ها امیدواریم.
- شرق: «فضا امنیتی باشد، سرمایه خارجی نمی‌آیند» یادآر زشمع مرده یادآر (ویژه‌نامه سالگرد احمد بورقانی)،‌«باور به توانمندسازی زنان تزریقی نیست».
- آفتاب یزد: «جامعه را چند پاره نکنید»، «بررسی مجدد فیلترینگ ای چت»، «فاصله گرفتن از هاشمی اشتباه بود».
- اعتماد: «سلطانی‌فر: مدیر حفظ شرایط موجود نیستم»، «طرح جرم سیاسی مشمول تمام مجرمان سیاسی شود» و...!


منبع : کیهان
دیدگاه شما در مورد : حذف 13 میلیون کارگر از سبد کالا!

حذف 13 میلیون کارگر از سبد کالا!

  • پربازدیدترین ها