دوشنبه 04 تیر 1397 22:20:29

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 24999

تاریخ انتشار : 29/02/1394 - 18:32

باورهای غلط در ایام امتحانات

توهم غلبه بر تشویش و اضطراب‌ امتحان با مصرف مواد مخدر

یکی از باورهای غلط دانشجویان، مصرف مواد مخدر و روانگردان به ویژه در ایام امتحان برای بیدار ماندن، تقویت حافظه یا کاهش استرس و اضطراب امتحان است.

توهم غلبه بر تشویش و اضطراب‌ امتحان با مصرف مواد مخدر

به گزارش سوادکوه آنلاین پشت سر گذاشتن مطلوبِ جلسه امتحان، توانایی ای است که برای بعد از دانشگاه هم مورد نیاز است. در این‌جا رهنمودهای موثری ارائه می‌شود که به شما در پشت سر گذاشتن موفقِ امتحان بعدی بدون هرگونه سوءمصرف مواد کمک می‌کند.

زمان‌تان را مدیریت کنید

طوری برنامه‌ریزی کنید تا یک هفته پیش از امتحان، مطالعه را آغاز کنید. (اگر یک امتحان تخصصی دارید، زمانی بیش از یک هفته را در نظر بگیرید). از قبل آماده‌بودن اضطراب و تشویق را کاهش می‌دهد. شب امتحان، مروری اجمالی و محدود به دروس‌تان داشته باشید، شب خوب بخوابید و زود بر سر جلسه امتحان حاضر شوید.

از خودتان امتحان بگیرید

بر روی یک کاغذ کوچک، سه تا از دلایلی را که شما خواهید توانست امتحان‌تان را با موفقیت بگذرانید بنویسید. این برگه را همراه‌تان داشته باشید و هر وقت مطالعه می‌کنید نگاهی به آن بیندازید. بعد از این‌که از خودتان امتحان گرفتید، این سه دلیل‌تان بر روی برگة امتحانی بنویسید.

تغذیه پیش از امتحان

پیش از امتحان، غذای سبک و متعادلی بخورید. از خوردن غذاهای بسیار شیرین، سنگین یا غذاهایی که ممکن است باعث اختلال در‌ معده شما شود اجتناب کنید‌. باید در هنگام امتحان بهترین وضعیت را داشته باشید.

 

در هنگام امتحان‌

در هنگام امتحان زمان خود را مدیریت کنید. مشخص کنید برای پاسخگویی به سوالات، مرور پاسخ‌‌ها و بازگشت به سوالات سخت‌تر‌ چقدر زمان نیاز خواهید داشت. سعی کنید به این زمان‌بندی پایبند باشید. اگر فکر می‌کنید سرعتتان کم است و به زمان بیشتری نیاز دارید، پیش از شروع امتحان با استادتان یا ناظر امتحان صحبت کنید.

میلاد قربانی-کارشناس مشاورهدیدگاه شما در مورد : توهم غلبه بر تشویش و اضطراب‌ امتحان با مصرف مواد مخدر

توهم غلبه بر تشویش و اضطراب‌ امتحان با مصرف مواد مخدر

  • پربازدیدترین ها