سه شنبه 04 اردیبهشت 1397 05:41:19

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 2474

تاریخ انتشار : 12/11/1392 - 12:01

اختصاصی/بخشدار زیراب:

تنها 10 کیلومتر راه روستایی زیراب آسفالت نیست

بخشدار زیراب در جلسه بررسی مشکلات منطقه کسلیان اعلام کرد: تنها 10 کیلومتر راه روستایی زیراب آسفالت نیست

تنها 10 کیلومتر راه روستایی زیراب آسفالت نیست

 به گزارش سوادکوه آنلاین، جلسه بررسی مشکلات روستاهای منطقه کسلیان شهر زیراب در مسجد روستای اتو با حضور سید هادی حسینی چند مدیر ارشد استان و رؤسای ادارات زیراب ومسئولین شورای بخش زیراب سوادکوه  برگزار شد.  حشمت سمیعی ضمن  خیر مقدم گویی به حضار با بیان اینکه حضور این عزیزان ومدیران برای بخش زیراب منشاء خیراست، گفت: فقط 10 کیلومتر از راه روستایی تعدادی از روستاها مانده تا آسفالت شود.

وی شروع کار بخشداری زیراب را از فروردین سال جاری ذکر کرد واذعان داشت: این چندمین جلسه ای است که در منطقه کسلیان انجام می شود.

سمیعی اظهار کرد: هر شخصی که اولین بار وارد شهر زیراب می شود فکر می کند وارد قطعه ای از بهشت شد.

بخشدار زیراب با طرح اینکه چرا برای زندگی باید به مناطق پر جمعیت و آلاینده برویم؟ به توضیح فواید افزایش جمعیت منطقه پرداخت وبیان کرد:باید شرایطی را فراهم کرد تا جمعیت ساکن را افزایش داد، افزایش جمعیت باعث می شود سرانه جمعی وامتیازات تخصیصی بیشتر وگامهای اولیه برای توسعه برداریم

سمیعی افزود: توسعه یک مفهوم است، توسعه به معنی زیرساخت جاده، آب و دسترسی مردم به منابع است.

وی با تشکر از نمایندگان دکتر حسینی ومهندس علیپور پیگیریها برای رفع مشکلات منطقه خاطر نشان کرد: بعد از سالیان راه ارتباطی امیر کلا به اتو آسفالت شد،7 کیلومتر راه ارتباطی نزدیک تر واین جاده نسبت به راه دیگر شیب ملایم تری دارد.

بخشدار زیراب با تاکید این موضوع که باید مهاجرت معکوس اتفاق بیافتد و مردم به روستاها برگردنداعلام کرد:لازمه مهاجرت مردم به روستاها به عنوان اولین خواسته مردم داشتن جاده ارتباطی است وتنها 10 کیلومتر راه مانده تا آسفالت شود .

وی با اشاره به پهن شدن راه ارتباطی چندلا به بهمنان ابراز داشت:امیدواریم با افزایش خودروها شاهد تصادفات کمتری در این منطقه باشیم. 

سمیعی از افتتاح گازرسانی روستاهای بالا کارسالار وپایین کارسالار جمشید آباد و کنیج کلا در دهه فجر خبر داد تأکید کرد:  انشاء ا... در سال 93 هم روستاهای منطقه کسلیان هم با کمک مسئولین گاز دار شود

بخشدار زیراب با اشاره به مشکل اصلی منطقه کسلیان زیراب در تابستان گفت: امسال توسط 500 تانکر آب به این مناطق آبرسانی شد که پروژه آبرسانی 3 روستا نیمه کاره است و پروژه روستای مته کلا 30% آن انجام شد. 

سمیعی بحث عمده دغدغه خود را هدایت آبهای سطحی خواند اظهار کرد: مثلا روستای سوخته سرا اگر مجددا سیل بگیرد آب تا امازاده صالح هم پیش می رود

بخشدار زیراب  مشکل دیگر روستاها را منابع طبیعی خواند که این اداره تمام زمینهای اهالی را تصرف کرده وحتی تا نزدیکی حیاط خانه مردم پیش رفته و گفت: دامهای اهالی قادر به چرا در این مناطق نیستند

نویسنده : علیرضاذاکری

دیدگاه شما در مورد : تنها 10 کیلومتر راه روستایی زیراب آسفالت نیست

تنها 10 کیلومتر راه روستایی زیراب آسفالت نیست

  • پربازدیدترین ها