جمعه 31 فروردین 1397 22:43:42

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 2468

تاریخ انتشار : 11/11/1392 - 13:45

درحال بروز رسانی/ آیت‌الله خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

مذاکرات سیاسی عزتمندانه نمونه‌ای از فرهنگ مقاومت است/عزت ۳۵ سال مدیون شعار «مرگ بر آمریکا» است

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد که مذاکرات سیاسی عزتمندانه نمونه‌ای از فرهنگ مقاومت است.

مذاکرات سیاسی عزتمندانه نمونه‌ای از فرهنگ مقاومت است/عزت ۳۵ سال مدیون شعار «مرگ بر آمریکا» است

سوادکوه-

آیت‌الله سیداحمد خاتمی خطیب موقت نمازجمعه  تهران در خطبه‌های اول نماز جمعه امروز تهران طی سخنانی، گفت: مذاکرات سیاسی عزتمندانه نمونه‌ای از فرهنگ مقاومت است.

وی اضافه کرد: مسئولان مذاکره‌کننده بدانند هر چه بازار این فرهنگ در کشور گرم‌تر باشد، مشت آنها در مذاکرات پرتر است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه نباید در عرصه سیاسی کم بیاوریم، تصریح کرد: باید در همان سطحی که مسئولان آمریکایی به عزت ملت ایران توهین می‌کنند، به آنها جواب بدهیم.

خاتمی همچنین تاکید کرد که عزت و سربلندی این 35 سال مدیون شعار «مرگ بر آمریکا» است.

وی گرامیداشت اولین سالگرد وفات حسن حبیبی اظهار داشت: مرحوم حسن حبیبی فرهیخته‌ای با سوابق روشن قبل از انقلاب و خدمات ارزشمند بعد از انقلاب بود.

وی به سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نیز اشاره و افزود: دهه فجر بزرگداشت شکر نعمت الهی و نعمت حاکمیت دین در مقابل 57 سال دین‌ستیزی است. بنابراین بزرگداشت دهه فجر بیعت مجدد با امام راحل و خون پاک شهدا است.

خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان اینکه همه دستگاه‌های دولتی وظیفه دارند که با آذین‌بندی و پرچم دهه فجر را گرامی بدارند، گفت: جشن انقلاب باید مردمی باشد و بنابراین بهترین مکان برای برپایی جشن انقلاب مساجد و حسینیه‌ها هستند و باید در این مکان‌ها برای نسل سوم از انقلاب و توطئه‌های دشمن گفته شود.

آیت‌الله خاتمی با اشاره بررسی لایحه بودجه 93 در مجلس شورای اسلامی به سفارشاتی در همین زمینه به نمایندگان مردم در خانه ملت پرداخت.

وی گفت: نمایندگان بودجه را واقع‌بینانه ببندند، جهت‌گیری‌های عدالت‌محورانه در نظر داشته باشند و اولویت را به مناطق محروم بدهند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: نمایندگان مردم در خانه ملت بودجه را به گونه‌ای ببینند که ساختار درونی نظام تقویت شود، در کنار معیشت مردم به علم، فناوری و فرهنگ دینی نیز عنایت خاصی شود، اگرچه آمار و ارقام لایحه بودجه زیاد است اما مردم شما را به مجلس فرستادند تا با مطالعه به لایحه بودجه رأی بدهید.

آیت‌الله خاتمی با تأکید بر اینکه در موافقت و مخالفت یک موضوع ضرورتی به فریاد زدن و حماسی صحبت کردن نیست، خاطرنشان کرد: برخی‌ها فکر می‌کنند اگر داد بزنند موکلان آنها فکر می‌کنند در امور خیلی جدی هستند اما باید توجه داشته باشند فضای مجلس فضایی منطقی و مستدل است.

وی در مورد تعامل دولت و مجلس نیز اظهار امیدواری کرد که این تعامل دارای برکات فراوانی خواهد بود.

خطیب موقت نمازجمعه تهران با اشاره به اظهارات مقامات آمریکایی در مورد جمهوری اسلامی ایران نیز، گفت‌: در هفته‌ای که گذشت دو مقام آمریکایی گستاخانه و مستکبرانه در رابطه با ایران سخن گفتند و این سخنان آکنده از دروغ، تهمت و تهدید بوده است.

آیت‌الله خاتمی به نطق سالانه اوباما مبنی بر اینکه توافقنامه ژنو جلوی ساخت بمب هسته‌ای توسط ایران را گرفت اشاره و تصریح کرد: چقدر به این دروغ دلخوش هستند در حالیکه رهبر ما همواره در فرمایشات خود فرموده‌اند که ما دنبال بمب اتم نیستیم و حتی فتوا نیز داده‌اند اما آنها می‌گویند ایران برای جامعه بشری خطر بود و ما آن را از سر دنیا رفع کردیم.

وی خطاب به مسئولان آمریکایی گفت: اگر چیزی بخواهد جامعه بشری را در معرض خطر قرار دهد این دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی خواهد بود که برای جامعه بشری ایجاد خطر خواهند کرد. چرا که بوعلی‌سینا گفت من از گاو می‌ترسم چون سلاح دارد اما عقل ندارد.

«شما آمریکایی‌ها در هیروشیما و ناکازاکی بعد از پایان جنگ یعنی بعد از آنکه هیتلر خودکشی کرد، موسولینی کشته شد و دولت ژاپن در حال مذاکره با آمریکا بود دو بمب هسته‌ای به آن کشور انداختید و صدها هزار نفر را یکجا کشتید و بعد مصاحبه کردید که اولا ما می‌خواستیم بمب‌هایمان را آزمایش کنیم و دوما بگوییم آمریکا قدرتمند است مرگ بر شما».

خطیب موقت نمازجمعه تهران به تهدید نظامی ایالات متحده آمریکا علیه ایران که طی چند هفته گذشته از زبان برخی از مقامات این کشور شنیده شده نیز اشاره و خاطرنشان کرد: اوباما مدام این حرف کهنه و نخ‌نما شده همه گزینه‌ها روی میز است را به زبان می‌آورد. بنابراین بهتر است بدانند که ملت ما نیز در عرصه دفاع همه گزینه‌ها از جنس هشت سال دفاع مقدس را بر روی میز دارد و اگر بخواهند دیوانگی کنند آنها را به روز سیاه می‌نشانیم.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: اوباما گفته ما از حمایت ایران از سازمان‌هایی نظیر حزب‌الله که هم‌پیمانان ما را تهدید می‌کنند اطمینان داریم و عدم اطمینان ما به اینگونه کشورها به قوت خود باقی است. باید آقای اوباما بداند که حزب‌الله یک سازمان تروریستی نیست بلکه سازمانی است که شرافتمندانه از وطن خود دفاع می‌کنند و لبنان خانه آنهاست.

وی تأکید کرد: ما نیز خبر داریم که شما آمریکایی‌ها جانفشان رژیم تروریستی صهیونیست هستید و اگر این رژیم قدرت پیدا کند اسلام و مسلمانان را هدف قرار می‌دهد. بنابراین ما هیچ گاه به شما و هم‌پیمانان‌تان اعتماد نداشته و نخواهیم داشت.

خطیب موقت نمازجمعه تهران در مورد کنفرانس ژنو 2 که با موضوع سوریه و با عدم دعوت از ایران برگزار شد نیز، گفت:‌ کنفرانس ژنو 2 یا همان نمایش سیاسی و شکست‌خورده به پایان رسید و بعد از 9 روز خودشان اعتراف کردند که این کنفرانس شکست خورده است.

آیت‌الله خاتمی با تأکید بر اینکه طرف مذاکرات در سوریه گروهک‌های تکفیری آدم‌کش هستند، گفت: این گروهک‌های تکفیری آدم‌کش نه تنها برای مردم سوریه بلکه برای همه بشریت خطرناک هستند؛ آقایان بعد از کنفرانس ژنو 2 گفته‌اند که ارسال مجدد سلاح و تجهیزات آمریکایی به سمت تروریست‌های سوریه آماده شده است بنابراین جوامع بشری و طرفداران به ظاهر صلح باید پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: این وحشی‌هایی که با نام صلح فعالیت می‌کنند یک خطر جدی برای جامعه بشریت محسوب می‌شوند که این افراد حاصل همراهی ارتجاع عرب به ویژه عربستان و تلاویو هستند و دست به ترور در عراق، لبنان، سوریه و حتی روسیه می‌زنند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران با تأکید بر اینکه مشکل سوریه مشکل پیچیده‌ای نیست، به بیگانگانی که در امور سوریه دخالت می‌کنند، گفت: سوریه نه نیازمند کنفرانس و نه نشست است اگر شما برای تروریست‌ها سلاح نفرستید مردم سوریه خودشان به پای صندوق‌های رای می‌آیند و سرنوشت خود را رقم می‌زنند؛ برخی‌ها به دنبال بازی و نان خوردن در این قضایا هستند.

آیت‌الله خاتمی در مورد اوضاع و اتفاقات کشور مصر نیز، گفت: واقعیت مطلب این است که مصر در حکومت مجدد نظامیان است و می‌خواهند دوران سیاه سی‌ساله نامبارک را که مصر را تبدیل به حیات خلوت رژیم صهیونیستی کرده بود را تکرار کنند.

وی با بیان اینکه ما دل خوشی از دولت سابق مصر نداشتیم، گفت: در دولت نامبارک ایران‌هراسی، شیعه‌هراسی و اعتماد به آمریکا وجود داشت اما در مقابل این رویه‌ای که در این کشور می‌گذرد نیز نمی‌توانیم موضعی نداشته باشیم بنابراین این آدم‌کشی‌ها، خفقان و دستگیری‌ها را به شدت محکوم می‌کنیم.

ادامه دارد...


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : مذاکرات سیاسی عزتمندانه نمونه‌ای از فرهنگ مقاومت است/عزت ۳۵ سال مدیون شعار «مرگ بر آمریکا» است

مذاکرات سیاسی عزتمندانه نمونه‌ای از فرهنگ مقاومت است/عزت ۳۵ سال مدیون شعار «مرگ بر آمریکا» است

  • پربازدیدترین ها