چهار شنبه 27 دی 1396 12:07:39

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 24594

تاریخ انتشار : 22/02/1394 - 10:12

اعتراف دولت به انتخاب نادرست استانداران کشور

آیا استاندار مازندران هم در گزینه تغییر دولت قرار دارد؟!

با تغییر دولت و انتخاب کابینه و پس از آن معرفی وزیر کشور بحث تغییر استانداران کشور نیز به تبع آن مطرح شد.

آیا استاندار مازندران هم در گزینه تغییر دولت قرار دارد؟!

سوادکوه- تغییر استانداران کشور با معارفه ربیع فلاح به‌عنوان اولین استاندار دولت یازدهم در کشور کلید خورد و به تبع آن چند ماه اول فعالیت وزیر کشور دولت روحانی صرف تغییر استانداران گذشت.

در روزهای اخیر حسام‌‌الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور در گفت‌وگویی با یکی از نشریات اصلاح‌طلب اظهار کرد: در حوزه وزارت کشور رئیس‌جمهور با انتخاب وزیر کشوری که کاملاً برای شخص رئیس‌جمهور مورد اعتماد بود و او را فراجناحی می‌دانست سعی کرد این پیام را به جامعه بدهد که با یک دوره توأم با آرامشی مواجه خواهیم بود.

مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور تصریح کرد: انتخاب استانداران هم عملا با موافقت این هیأت دولت انجام می‌شود. فقط وزیر کشور و رئیس‌جمهور در این باره تصمیم نمی‌گیرند. استاندارانی که انتخاب شده‌اند مورد تأیید هیأت دولت هستند و البته هیچکس هم نمی‌تواند ادعا کند که بهترین انتخاب‌ها انجام شده است.

آشنا ادامه داد: برخی از سفرهای استانی برای تیم رئیس‌جمهور روشن کرد که بر خلاف تصور اولیه بعضی از استانداران توانایی کافی برای اداره استان را ندارند لذا تغییرات در دولت هم در سطح وزرا و هم در سطح استانداران اتفاق خواهد افتاد.

این اظهارات معاون فرهنگی رئیس جمهوردر یک نشریه اصلاح طلب را باید فشار سیاسی به استانداران نیز تلقی کرد.

در استان مازندران برخی از اصلاح طلبان معتقدند که نتوانستند به اهداف خودشان در استان برسند به این دلیل که ربیع فلاح بارها و بارها اعلام کرد که در استان تنها به فکر توسعه استان و تلاش در این راستاست و به همین دلیل نیز توانست در استان خرد جمعی را متوجه خود کند.

برخی از منتقدان دولت در استانداری مازندران، که بیشتر آنها اصلاح طلبانی هستند که به آنها پست و سمت نرسید، نسبت به عملکرد ربیع فلاح انتقاد دارند و حتی در این اواخر، حضور فرماندار ساری را دست مایه تخریب استاندار قرار داده و تلاش کردند نظر دولت و متولیان را نسبت به ربیع فلاح تغییر دهند.

حقیقت این است که مازندران به استانداری نیاز دارد که فارغ از مسائل سیاسی به فکر کار، تلاش و توسعه استان باشد. استاندار سیاسی در مازندران در حال حاضر نه تنها نسبت به رفع مشکلات موجود استان کمک نمی کند بلکه همین روند توسعه‌ای را که ربیع فلاح بارها و بارها در رسانه‌ها به آن اشاره کرد را نیز دچار اختلال می کند.

با نزدیک شدن به انتخابات، برخی اصلاح طلبان مازندران به دنبال این هستند فردی را به عنوان استاندار به دولت پیشنهاد دهند که امکان رسیدن‌شان به اهداف خودشان در مجلس را فراهم کند، اتفاقی که در استان مرکزی رخ داد و نماینده ولی فقیه در استان مرکزی استاندار تغییر یافته را به حضور نپذیرفت.

نکته آخر اینکه مازندران در حال حاضر بیشتر از آنکه به تغییر استاندار احتیاج داشته باشد، به تغییر تفکر برخی افرادی که تلاش دارند با فشارهای سیاسی به پست برسند، احتیاج دارد و همه باید تلاش کنیم که از داشته‌های موجود به نفع مناسب استفاده و برای رفع مشکلات استان قدم برداریم.


منبع : بلاغ
دیدگاه شما در مورد : آیا استاندار مازندران هم در گزینه تغییر دولت قرار دارد؟!

آیا استاندار مازندران هم در گزینه تغییر دولت قرار دارد؟!