پنج شنبه 28 دی 1396 07:11:08

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

یادداشت و مقاله
چاپ

کد خبر : 24485

تاریخ انتشار : 20/02/1394 - 12:06

از پیام‌های توئیتری تا پیاده‌روی و تبریک

اوضاع وخیم نسل‌کشی در یمن توسط عربستان موضوعی بحث برانگیز و قابل تامل این روزها است.

از پیام‌های توئیتری تا پیاده‌روی و تبریک

سوادکوه- عربستانی که با این فجایع در یمن بیشتر ماهیت شیطانی و پلید خود را نشان داد و شاید برخورد عربستان با یمن خیلی دور از ذهن نباشد چون از سال‌های خیلی دور کم کم عربستان خود را هم ردیف مستبدان و زورگویان فرض کرد و این روزها هم با تغذیه کردن از نیروهای غربی کماکان به زورگویی‌های خود ادامه می دهد.

اما نکته‌ای دیگر و دور از ذهن و عجیب پیام تبریک جناب ظریف به وزیر خارجه عربستان بود که باعث تعجب زیادی شد، آن‌هم زمانی که هنوز چند وقت بیشتر نیست که از ماجرای تجاوز به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه عربستان و حمله به مردم مظلوم یمن گذشته است.

احتمالاً جناب ظریف به اتفاقات سورپرایزی علاقه‌ی زیادی دارد، از پیام‌های توئیتری تا پیاده‌روی ایشان با جناب کری آن هم در شرایط توهین به پیامبراسلام(س) و این‌ بارهم پیام تبریک در شرایط بحرانی یمن.

شاید این تبریک وزیر امورخارجه کشور ما به عربستان مهر تایید را بر قضیه یمن پررنگ‌تر می‌کند، انتظار می‌رفت وزیر خارجه کشور ما به جای این پیام تبریک طی نامه‌ای محکم جنایات آل سعود را یادآوری و بر فکر باطلشان خط قرمز می‌کشیدند و یا پیام تبریکی نمی‌فرستادند، شاید ایشان فکر کردند که با نفرستادن پیام روابط دیپلماسی به لبه پرتگاه کشیده می‌شود.

و یا حتی ممکن است آقای ظریف یادشان رفته که همین آل سعود و عربستان در قضیه هسته‌ای ایران به اصطلاح موش دوانده‌اند و شاکی شده‌اند که اگر ما سلاح هسته‌ای داشته باشیم، آن‌ها هم باید داشته باشند.

انتظار می‌رفت مسئولین رده بالای کشور قدری بیشتر به مسائل منطقه‌ای اهمیت دهند و قبل از هر گونه تبریک و امسال آن همه جوانب را درنظر بگیرند و بررسی کنند که آیا تبریک به وزیر جدید عربستان آن هم در این شرایط بحرانی منطقه البته به غیر از مسائل و مشکلات داخلی لازم و ضروری بوده است؟

و یا حتی بهتر نبود مسئولین محترم به جای تبریک‌های این چنینی به آل‌سعود که ید طولایی نیز در هتک حرمت دارند تمرکز ذهنی خود را صرف کمک‌رسانی بهتر به مردم یمن کنند تا دست آل‌سعود از این سرزمین کوتاه شود.

و نکته آخر هم اینکه جای بسی خوشحالی بود اگر جناب ظریف این بار با لبخند ملیحشان به همتای عربستانی خود می‌فهماند پا را از گلیم خود فراتر نگذارد.

نویسنده : سمیرا رحیم نژاد
منبع : بلاغ
دیدگاه شما در مورد : از پیام‌های توئیتری تا پیاده‌روی و تبریک

از پیام‌های توئیتری تا پیاده‌روی و تبریک