جمعه 24 آذر 1396 15:47:55

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 24481

تاریخ انتشار : 20/02/1394 - 11:46

میوه تلخ انتخابات زودهنگام

زندگی آرام مردم را با حضور تبلیغاتی خود ناآرام و ملتهب نکنید

مدت‌هاست مردم مازندران شاهد مهمانان ناخواسته‌ای هستند که با وجود مهمان‌نوازی ذاتی خود به پذیرش چنین مهمانانی از خود رغبت نشان نمی‌دهند.

زندگی آرام مردم را با حضور تبلیغاتی خود ناآرام و ملتهب نکنید

سوادکوه- حضور در مراسم سوگ و سرور با بهانه و بی‌بهانه توسط چهره‌هایی که حالت غم و خوشحالی به خود می‌گیرند، خبر از اهدافی می‌دهد که بدون استثناء، تبلیغات انتخاباتی اسفند امسال را عاید حاضران می‌کند.

حضور بی‌رویه و سرزده و نابهنگام کاندیداهای مجلس شورای اسلامی در مراسم‌های جشن و فاتحه‌خوانی در شهرها و به‌ویژه در روستاها، این روزها امری عادی و در برخی موارد، مهوع و زننده شده به‌گونه‌ای که هدف حضور این افراد در مراسم بر کسی از حاضران پوشیده نیست.

لابی‌گری با صاحبان مجالس برای صحبت چندلحظه‌ای کاندیدا و یا حداقل بردن نام او از طریق بلندگو و گاهی اوقات انتشار اطلاعیه ابراز هم‌دردی با صاحبان عزا و پخش آن در مراسم و هماهنگ کردن با برخی حاضران برای تجلیل از فرد کاندیدای حاضر و...، مواردی است که به فراوانی مدت‌هاست نقل محافل بین مردم شده است.

بدون تردید، انتخابات شور و حرارت و حال و هوای خود را دارد که التهاب و نگرانی و تلاش بیش از حد، از زمره مختصات انتخابات است که باید به همه این‌ها، رقابت و نامهربانی و بعضاَ خدعه و تزویر و دل‌خوری‌های متعارف نیز افزود.

طبیعی است که نباید این حال و هوا را زودرس بر جامعه تحمیل کرد و زندگی آرام و توام با سعی و تلاش برای عمران و آبادانی کشور را تحت تأثیر فضای انتخابات قرار داد.

چیزی را که کاندیداهای عجول برای ربایش آراء مردم درنظر نمی‌گیرند، ناخشنودی عموم مردم از حرکات و رفتارهای نابجا و زودهنگام در همه زمینه‌ها و به خصوص انتخابات است. 

تبلیغات زودهنگام علاوه بر آن که برای صاحب خود سود و نفعی را بوجود نمی‌آورد، که عامل منفی شدن نظر مخاطبان نیز می‌شود که از نظر دستگاه‌های نظارتی هم قابل پیگیری است. این فعالیت‌های زودرس تخلف بوده و می‌توانند حتی در تائید و یا رد صلاحیت کاندیداها نیز مؤثر و نقش‌آفرین باشند.

حال بماند نوع نسبت‌هایی را که بعضی از این کاندیداها به خود می‌دهند و حضور خود را ناشی از دستور امام جمعه و شخصیت‌هایی ذکر می‌کنند که اسامی آنها در میان مردم از مقبولیت و محبوبیت خاصی برخوردار است و عملاً از این اسامی، سوءاستفاده می‌شود و مردم هم به خوبی می‌دانند که این نسبت‌ها با هدف کسب وجاهت و فریب افکار مخاطبان انجام می‌شود و این نیز، نقش نعل وارونه را بازی می‌کند و برای کاندیدای شتاب‌زده ثمری در بر ندارد.

کاندیداها برای کسب موفقیت و به‌ویژه محبوبیت باید خود را به جای مردم و سلایق مختلف اجتماعی قرار دهند.

مردم از افراد نجیب و قانون‌گرا که به قوانین و مقررات احترام بگذارند و شأن و شخصیت خود را نابجا و در هرجا هزینه نکنند و از ریا و تزویر گریزان باشند، خوش‌شان می‌آیند و به آنها روی می‌آورند و این رفتارهای انتخاباتی سبکسرانه و زودهنگام، مغایرت جدی با ذوق و سلیقه قاطبه مردم دارد که واقعاً لازم است کاندیداها به آنها توجه جدی کنند تا همه خود را از آسیب‌ها حفظ کنند و همه جایگاه استراتژیک انتخابات و نمایندگی مجلس را.


منبع : بلاغ
دیدگاه شما در مورد : زندگی آرام مردم را با حضور تبلیغاتی خود ناآرام و ملتهب نکنید

زندگی آرام مردم را با حضور تبلیغاتی خود ناآرام و ملتهب نکنید