شنبه 25 آذر 1396 08:32:22

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 24466

تاریخ انتشار : 20/02/1394 - 08:41

پارلمان اروپا خواستار قطع همکاری با رژیم صهیونیستی شد

نمایندگان پارلمان اروپا با اشاره به تشدید تجاوزات رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطینی ها، خواستار قطع روابط با تل‌آویو شدند.

 پارلمان اروپا خواستار قطع همکاری با رژیم صهیونیستی شد

سوادکوه- ادامه شهرک‌سازی‌های غیر‌قانونی صهیونیستی و نقض آشکار حقوق بشر علیه فلسطینی‌ها موجب شد، نمایندگان پارلمان اروپا درخواست لغو تفاهم‌نامه همکاری با تل‌آویو را مطرح کنند.

 
کمیته نظارت بر حقوق بشر خاورمیانه گزارشی از پایمال شدن حقوق فلسطینی‌ها بوسیله رژیم صهیونیستی و تشدید رفتارهای غیر انسانی علیه آنها ارائه داده است. نمایندگان پارلمان اروپا این اقدامات از سوی نظامیان صهیونیست را غیر‌قانونی می‌دانند.
 
انتشار خبری مبنی بر کشتن تفریحی فلسطینی‌ها در جنگ 50 روزه تابستان گذشته در غزه، واکنش تند نمایندگان پارلمان اروپا را به دنبال داشت. "آنجل واینا،" سخنگوی نمایندگان پارلمان اتحادیه اروپا از "فدریکا موگرینی،" رئیس سیاست خارجی این اتحادیه خواست، به چند سوال درباره نقض حقوق بشر در سرزمین‌های اشغالی پاسخ دهد. وی در ادامه افزود: مدارک موثقی در دست است که نشان می‌دهد نظامیان صهیونیست 44 غیرنظامی را در اردوگاه‌های تحت حمایت سازمان ملل به شهادت رسانده‌اند و دست کم 227 نفر را مجروح کرده‌اند.
 
در جلسه بعدازظهر روز گذشته پارلمان اروپا، 28 نماینده این پارلمان، سیاست های تل‌آویو را برهم زننده برقراری صلح در خاورمیانه دانستند. مقامات اروپایی معتقدند ادامه شهرک‌سازی‌های صهیونیستی نشان می‌دهد این رژیم به دنبال صلح با فلسطین نیست.
 
بیش از 1.5 میلیون صهیونیست در 120 شهرک غیرقانونی زندگی می‌کنند و قرار است در آینده نزدیک بر تعداد آنها افزوده شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : پارلمان اروپا خواستار قطع همکاری با رژیم صهیونیستی شد

 پارلمان اروپا خواستار قطع همکاری با رژیم صهیونیستی شد