سه شنبه 04 اردیبهشت 1397 09:32:49

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 24393

تاریخ انتشار : 18/02/1394 - 19:45

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در بهره برداری از طرح هادی روستای شورمست:

روستا‌ها شبیه به شهر‌ها نشوند و بافت ویژه خود را حفظ کنند +تصاویر

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در بهره برداری از طرح هادی روستای شورمست اظهار داشت: روستا‌ها شبیه به شهر‌ها نشوند و بافت ویژه خود را حفظ کنند.

روستا‌ها شبیه به شهر‌ها  نشوند و بافت ویژه خود را حفظ کنند +تصاویر

به گزارش سوادکوه آنلاین علیرضا تابش عصر دیروز در مراسم افتتاحیه بهره‌برداری از طرح هادی روستای شور‌مست با اشاره به اینکه اجرای موفق طرح هادی در روستا‌ها با مشارکت جمعی به دست می‌آید، گفت: بدون مشارکت و همکاری مردم، طرحی به نتیجه نمی‌رسد.


وی با بیان اینکه روستاهای دیگر از اجرای طرح هادی در روستای شور‌مست الگوبرداری کنند، گفت: مهندسین مشاور طرح هادی روستایی شورمست برای مشاوره و راهنمایی در ساخت و ساز‌های جدید این روستا فعالیت کنند.


 رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور  با اشاره به استفاده بهینه از استعداد‌ها و ظرفیت‌های مازندران  تصریح کرد: طرح‌های هادی موفق باید توسعه و ترویج داده شود و با همکاری مردم و مسئولان گسترش یابد.


تابش با تاکید بر حفظ و حراست از روستا‌ها، اظهار کرد: روستا‌ها شبیه به شهر‌ها  نشوند و بافت ویژه خود را حفظ کنند و روستا‌ها نسبت به شهرها مزیت‌هایی دارند که تولید‌محور بودن یکی از این مزیت‌ها است.


وی با بیان اینکه بافت روستایی در ساخت و ساز‌ها حفظ شود، گفت: در ساخت و ساز‌های جدید به بافت معماری روستایی صدمه زده نشود و بنیاد مسکن علاوه بر حمایت‌های دولتی از منابع بانکی نیز برای توسعه ساخت وساز‌ در روستا‌ها بهره‌برداری می‌کند.. 
 

در پایان این مراسم به 5 نفر از اهالی روستای شور‌مست سند مالکیت روستایی اهدا شد و تمبر مسکن روستایی بنیاد مسکن مازندران با شماره 847 ثبت جهانی برای 112 هزار‌مین روستای مازندران رو‌نمایی شد. 

برای دیدن تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنیددیدگاه شما در مورد : روستا‌ها شبیه به شهر‌ها نشوند و بافت ویژه خود را حفظ کنند +تصاویر

روستا‌ها شبیه به شهر‌ها  نشوند و بافت ویژه خود را حفظ کنند +تصاویر

  • پربازدیدترین ها