جمعه 24 آذر 1396 00:30:21

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 24253

تاریخ انتشار : 16/02/1394 - 14:16

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران:

50 درصد ایجاد اشتغال در سال 93 محقق نشد/اجرای طرح حمایتی مشاغل در مازندران برای نخستین بار در کشور

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران: طرح مشاغل حمایتی امسال در مازندران برای نخستین بار در کشور اجرا می‌شود.

50 درصد ایجاد اشتغال در سال 93 محقق نشد/اجرای طرح حمایتی مشاغل در مازندران برای نخستین بار در کشور

سوادکوه- علی بابایی کارنامی امروز اظهار کرد: طرح مشاغل حمایتی امسال در مازندران برای نخستین بار در کشور اجرا می‌شود، در این طرح قرار است شغل‌هایی که در کنار بخش‌های خصوصی برای افراد بیکار ایجاد می‌شود، دولت حقوق و بیمه کارگران را پرداخت و معاف از مالیات شوند و در این طرح هر تعداد مازندران درخواست ایجاد اشتغال کند، اجرایی می‌شود.

وی افزود: براساس فضای اقتصادی در کشور و استان و پرداخت نکردن تسهیلات توسط بانک‌ها در سال گذشته با جذب 85 میلیارد تومان اعتبار برای 25 هزارنفر در سال گذشته در مازندران اشتغال ایجاد شد که بر خلاف تعهدات اشتغال استان که ایجاد اشتغال برای 50 هزار نفر بوده، تنها 50 درصد تحقق یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران تصریح کرد: بر اساس پیگیری‌های استاندارد این اداره‌کل و نشست‌هایی که با رؤسای بانک‌های استان برگزار شد، قرار است با جذب حدود 180 میلیارد تومان اعتبار ملی و استانی و با همکاری بیشتر بانک‌های استان برای 40 هزار نفر امسال در استان اشتغال ایجاد شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: در بخش اشتغال سال گذشته به‌دلیل مشکلات اقتصادی در کشور و استان تنها توانستیم تثبیت اشتغال کنیم و بر این اساس 10 درصد از مستمری‌بگیران بیکاری کاهش یافته و از 12 هزار نفر بیکار شده که در سال 92 از بیمه بیکاری استفاده می‌کردند، به 10 هزار نفر در سال 93 کاهش یافته است.

بابایی با بیان اینکه در سال‌های اخیر 35 هزار کارگر ساختمانی استان بیمه شده‌اند، افزود: قرار است امسال 700 هزار نفر از کارگران ساختمانی کشور بیمه شوند که 26 هزار نفر از کارگران ساختمانی بیمه نشده مازندران نیز بیمه می‌شوند.

وی همچنین اضافه کرد: امسال به واحدهای تولیدی که بتوانند اشتغال پایدار ایجاد کنند، 44 درصد یارانه پرداخت می‌شود که شامل، طرح‌های ایجادی، سرمایه در گردش و طرح‌های توسعه‌ای است، اما تسهیلات کم‌بهره به طرح‌های ایجادی و طرح‌های توسعه‌ای پرداخت می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: در کشورهای توسعه‌یافته در صورتی که نرخ بیکاری بیش از 10 درصد افزایش یابد، دولت‌ها از طرح مشاغل حمایتی برای کاهش بیکاری استفاده می‌کنند که در کشور ما نیز قرار است این طرح امسال در مازندران اجرا شود.


منبع : بلاغ
دیدگاه شما در مورد : 50 درصد ایجاد اشتغال در سال 93 محقق نشد/اجرای طرح حمایتی مشاغل در مازندران برای نخستین بار در کشور

50 درصد ایجاد اشتغال در سال 93 محقق نشد/اجرای طرح حمایتی مشاغل در مازندران برای نخستین بار در کشور