یکشنبه 03 تیر 1397 17:23:09

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 2424

تاریخ انتشار : 10/11/1392 - 07:17

رهبر انقلاب در دیدار نخست‌وزیر ترکیه:‌

ظرفیت‌های گسترده ایران و ترکیه زمینه مساعدی برای تعمیق روابط دو کشور است

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار نخست‌وزیر ترکیه تاکید کردند: ظرفیت‌های گسترده دو طرف، زمینه مساعدی برای گسترش و تعمیق هر چه بیشتر روابط است.

ظرفیت‌های گسترده ایران و ترکیه زمینه مساعدی برای تعمیق روابط دو کشور است

سوادکوه- به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مقام معظم رهبری، رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز(چهارشنبه) در دیدار نخست‌وزیر ترکیه، «برادری، محبت و دوستی» کنونی دو کشور را در قرن‌های اخیر، بی‌نظیر خواندند و تأکید کردند: ظرفیت‌های گسترده دو طرف، زمینه مساعدی برای گسترش و تعمیق هر چه بیشتر روابط است.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، جدیت تهران و آنکارا را در اجرایی شدن توافق‌های سفر آقای اردوغان، ضروری برشمردند و افزودند: این جدیت باعث استحکام بیشتر و پیشرفت سریع‌تر مناسبات خواهد شد.

ایشان، گرایش‌ها و پیوندهای قلبی دو ملت را خاطرنشان کردند و افزودند: باید از فرصت‌ها و موقعیت‌های موجود، بهره‌برداری صحیح به عمل آورد.

آقای رجب طیب اردوغان نیز در این دیدار با ابلاغ سلام گرم رئیس‌جمهور و مردم ترکیه گفت: ایران را خانه دوم خود می‌دانیم.

نخست‌وزیر ترکیه دیدارهای امروز با آقای روحانی و دیگر مسئولان ایران را بسیار مفید ارزیابی کرد و با اشاره به امضای چندین یادداشت تفاهم گفت: امیدواریم روابط دو کشور با پیشرفت و گسترش روزافزون، به الگویی برای منطقه و جهان تبدیل شود.

آقای اردوغان، امضای سند شورای عالی همکاری ایران و ترکیه را بسیار مهم دانست و گفت: با نشست‌های مستمر و متقابل، روابط را به حدی گسترش می‌دهیم که گویی وزیران دو کشور در یک کابینه مشترک به مذاکره و همکاری مشغولند.برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر پنج شنبه 10 بهمن 1392 - 11:55
    یونس کجوری گشنیانی

    مدیریت محترم پایگاه اطلاع رسانی سوادکوه آن لاین درود خدا بر شما باد ترکیه برخلاف نظر بسیاری از سیاستمداران ایران که این کشور را دروازه ی ورودبه اروپا می دانند هرگز چنین نیست زیرا اولا این کشور عضو ناتو هست و سیاست های نظامی،راهبردی ناتو با مشارکت آمریکا انجام می گیرد.آمریکا دست رو یدست نمی گذارد که ایران از معبر ترکیه به نان ونوایی برسد دوم این که نگاه ترکیه به اتحادیه اروپاست نه اکو.اکوگرایی ترکیه محض خالی نماندن عریضه از قافیه است سوم این که ترکیه جغرافیای گشوده شده در آسیایی مرکز یو ماورا لنهر قدیم یاخراسان بزرگ را از آن خود می داند.اشتراک زبانهای ترکیه از دیدگاهساختاری با زبان ترکمنستانی ها،قزاقها و آذربایجانی ها آنان را به این طمع انداخته است که تا شدنی هست نفوذی فرهنگی در این کشورها به زند. به این یاداشتتفاهمات وقعی نباید گذاشت که بیهوده دربیهوده و بیشتر سرکارگذاری و تشریفاتی است. خوب است در چنین جلساتی به کلی پردازی بسنده شود و چیزهای مهم به این حضرات گفته نشود.ترکیه مانند یک کشتی است.جهت حرکت کشتی به سوی شرق اسلامی و لی روی عرشه عده ای با شتاب به سوی غرب می دوند.تعارض فوق هنوز حل نشده است. آزاد باش ای ایران آباد باش ای ایران از ما فرزندان خود دلشادباش ای ایران 10/11/1392 هجری خورشیدی یونس کجوری گشنیانی-از روستای گشنیان-شهرستان سوادکوه شمالی

    0 0
دیدگاه شما در مورد : ظرفیت‌های گسترده ایران و ترکیه زمینه مساعدی برای تعمیق روابط دو کشور است

ظرفیت‌های گسترده ایران و ترکیه زمینه مساعدی برای تعمیق روابط دو کشور است

  • پربازدیدترین ها