پنج شنبه 06 اردیبهشت 1397 17:31:05

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 24225

تاریخ انتشار : 15/02/1394 - 18:15

رئیس جهادکشاورزی سوادکوه خبر داد

اجرای طرح سم پاشی 400 هکتار از مزارع و مراتع سوادکوه+تصاویر

رئیس جهادکشاورزی سوادکوه از اجرای طرح سم پاشی 400 هکتار از مزارع و مراتع این شهرستان خبر داد.

اجرای طرح سم پاشی 400 هکتار از مزارع و مراتع سوادکوه+تصاویر

علیرضا مرادیان  امروز در گفت و گو با خبرنگار سوادکوه آنلاین با اشاره به خطرات ملخ برای مزارع و مراتع اظهار داشت: ملخ یکی از آفات مهم و خطرناک برای مزارع کشاورزی و مراتع است که در صورت مهاجرت از منطقه ای به منطقه دیگر، مبارزه با آن مشکل می شود.

وی ادامه داد: به همین دلیل کار ردیابی، شناسایی، مبارزه و کنترل این آفت از وظایف جهاد کشاورزی است.

رئیس جهاد کشاورزی سوادکوه تصریح کرد: در شهرستان سوادکوه چند منطقه از نقاط کانونی ملخ است مانند اوریم، سرخ آباد، گرابسر و طالع که هر ساله توسط همکاران مرکز خدمات پل سفید در بخش حفظ نباتات شهرستان مورد بازدید مکرر قرار گرفته و با نظر کارشناسان حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران اقدام به سم پاشی و کانون کوب می شود.

مرادیان با اشاره به وضیعت جغرافیای شهرستان سوادکوه گفت: از آنجائیکه شهرستان سوادکوه در مجاورت 2 استان تهران و سمنان واقع شده است تاخیر در این امر مشکلات جبران ناپذیری را به بخش کشاورزی و منابع طبیعی وارد خواهد کرد.

وی افزود: هزینه های شناسایی، ردیابی و سم پاشی به عهده جهاد کشاورزی است که در سال جدید 400 هکتار از مزارع و مراتع منطقه سوادکوه در مرحله اول سم پاشی می شود.

رئیس جهادکشاورزی سوادکوه در پایان اظهار داشت: درخواست ما از کشاورزان، دامداران، زنبورداران منطقه این است که با توجه به اطلاع قبلی بعد از سم پاشی از رهاسازی دام، زنبور یا برداشت علوفه در محدوده طرح خودداری نمایند.

اجرای طرح سم پاشی در روستای اوریمدیدگاه شما در مورد : اجرای طرح سم پاشی 400 هکتار از مزارع و مراتع سوادکوه+تصاویر

اجرای طرح سم پاشی 400 هکتار از مزارع و مراتع سوادکوه+تصاویر

  • پربازدیدترین ها