شنبه 30 تیر 1397 12:06:22

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 24194

تاریخ انتشار : 15/02/1394 - 15:30

یمن در آستانه یک فاجعه هولناک؛

برای کمک‌رسانی به یمن بشتابید

وضعیت انسانی یمن، روزبروز با ادامه حملات سعودی به زیرساخت ها و ساختمانهای مسکونی و مراکز بهداشتی و درمانی این کشور رو به وخامت میگذارد.

برای کمک‌رسانی به یمن بشتابید

سوادکوه- طبق آخرین اطلاعات منتشر شده توسط خبرگزاری رسمی یمن- سبا پرس- از ابتدای حمله سعودی ها به یمن،تاکنون بیش از 3500 نفر جان خود را از دست داده اند و بیش از 6000 نفر نیز مجروح شده اند.بر اساس این گزارش که توسط موسسه یمنی"خانه آزادی برای مبارزه با فساد و دفاع از حقوق" منتشر شده است،492 کودک و 209 زن در میان آمار شهدا هستند. همچنین 713 زن و 978 کودک در بین مجروحانی هستند که در وضعیت بد بیمارستانهای شهرهای مختلف یمن مداوا میشوند.

بر پایه این گزارش عبدالمجید عزیز، مدیر مرکز کنترل دارویی استان حجه یمن که بیشترین آوارگان یمنی را دارد، در گفتگو با خبرنگار امت واحده از وضعیت وخیم بیمارستانها و مراکز درمانی یمن خبر داد. وی افرود کمبود شدید کادر پزشکی و درمانی در کنار نقص شدید تجهیزات پزشکی و بیمارستانی و نبود داروی کافی، بیمارستانهای یمن را در آستانه یک فاجعه انسانی قرار داده است.

از سوی دیگر منابع محلی از بمباران پالایشگاه ها و نیروگاه های یمن خبر داده اند که موجب کمبود شدید سوخت و نیز قطعی گسترده برق گردیده است. این شرایط موجب شده است تا آمد و شد وسایل نقلیه امدادی دچار مشکل شود و امکان استفاده از تجهیزات خاص بیمارستانی و لوازم اتاق عمل با مشکلات بزرگی روبرو گردد.

بنا بر این گزارش وزارت بهداشت یمن از تعطیلی تنها کارخانه ساخت اکسیژن در یمن به علت محاصره این کشور خبر داده است، این مسئله موجب میشود تا وضعیت بیماران و مجروحینی که نیاز به این ماده حیاتی دارند رو به وخامت بگذارد.

بر پایه این گزارش،در آخرین اطلاعیه سازمان ملل در خصوص وضعیت یمن بیش از 300 هزار نفر خانه های خود را از دست داده و آواره شده اند.

روز چهارشنبه گذشته 29 آوریل نیز،شرکت مخابرات و شرکت برق یمن در دو نامه جداگانه به وزیر نفت این کشور، دبیر کل سازمان ملل و نهادهای کمک‌رسانی هشدار دادند که به خاطر کمبود سوخت مصرفی برق، تلفن و اینترنت این کشور به زودی قطع خواهد شد.

از سوی دیگر هدف قرار دادن کارخانه ها و خودروهای حامل مواد غذایی توسط جنگده های سعودی، و محاصره هوایی، دریایی و زمینی یمن موجب شده است تا ذخیره مواد غذایی در این کشور فقیر تا حد شدیدی کاهش یابد.

این گزارش می افزاید فعالان مردمی یمنی و مسئولین بهداشتی این کشور، با توجه به وضعیت وخیم انسانی یمن که این کشور را در آستانه فاجعه دردناک انسانی قرار داده است، از سازمانهای بین المللی و نهادهای مردمی جهانی درخواست کرده اند تا برای کمک به مردم مظلوم یمن اقدام بکنند.

در همین رابطه، اتحادیه بین المللی امت واحده و جمعی از تشکل های مردمی ایرانی و خارجی که پیش از این اقدام به راه اندازی کمپین"نسیم رحمت"برای کمک به مردم مظلوم یمن کرده بودند، ضمن اعلام آمادگی برای کمک رسانی به مردم مظلوم این کشور، از مردم نوع دوست و شریف ایران اسلامی بار دیگر درخواست میکنند تا به ندای " هل من ناصر" مردم مسلمان و مظلوم یمن پاسخ گفته و با اعلام حمایت از این کمپین به یاری مردم بی گناه یمن بشتابند.

بنا بر این گزارش درگاه الکترونیکی جمع آوری کمک برای مردم یمن به آدرسhttp://unified-ummah.org/payment-yemen.phpو شماره حساب قرض الحسنه 202655270 بانک تجارت شعبه شریعتی- بهارشیراز به نام «مجمع جوانان امت واحده» قابل پرداخت در تمامی شعب بانک تجارت در سراسر کشور جهت این امر اعلام شده است. شماره شبای این حساب نیز جهت واریز اینترنتیIR450180000000000202655270اعلام شده است.

 

 

 


منبع : اتحادیه بین المللی امت واحده
دیدگاه شما در مورد : برای کمک‌رسانی به یمن بشتابید

برای کمک‌رسانی به یمن بشتابید