چهار شنبه 30 خرداد 1397 02:21:22

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 2410

تاریخ انتشار : 09/11/1392 - 08:44

هدفمندی واقعی با حذف‌30 درصد از یارانه‌بگیران؟!

اجرای هدفمندی یارانه‌ها در فاز دوم، قیمت حامل‌های انرژی برای سال آینده، میزان پرداخت یارانه و حذف برخی یارانه‌بگیران از موضوعات مهمی است که مردم در انتظار تصمیمات مسئولان هستند.

هدفمندی واقعی با حذف‌30 درصد از یارانه‌بگیران؟!

سوادکوه- دولت در نظر دارد با توجه به اجرای قانون هدفمندی در فاز اول، فاز دوم را دقیق‌تر و با رفع کاستی‌های فاز اول اجرایی کند. یکی از راهکارهای دولت در این زمینه پرداخت یارانه نقدی به کسانی است که مستحق دریافت آن هستند.

این روزها حرف و حدیث‌هایی در این زمینه شنیده می‌شود که مردم را با سوالات متعددی در این زمینه روبرو کرده است. هر چند رقم پرداختی یارانه نقدی - 45 هزار تومان - به گفته مردم شاید بخش کوچکی از مشکلات اقتصادی آنها را حل نماید ولی عادت به دریافت یارانه نقدی باعث شده مردم برای این پول حساب باز کنند. افراد نیازمند واقعی جامعه یارانه‌ نقدی را حلال‌ بخشی از مشکلات خود می‌دانند،  از طرفی گران شدن اجناس و حتی گرانی آب و برق و بنزین و... نیز نمی‌تواند مخارج سنگین خانوارها را پوشش دهد و حتی برخی از شهروندان معتقدند دولت بجای پرداخت یارانه نقدی، قیمت‌ها را کنترل کند، یعنی این پول به بخش تولید برود و در یک بازار رقابتی، قیمت اجناس کاهش پیدا کند و قدرت خرید مردم بالا برود.

مشاور معاون اجرایی رئیس‌جمهور درباره خود انصرافی برخی یارانه‌بگیران می‌گوید: دولت تلاش دارد با راه‌اندازی کمپینی، برخی افراد قدرتمند را از دریافت یارانه نقدی منصرف کند.

محسن بهرامی ‌افزود: دولت قصد دارد  تا در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها پایشی در یارانه‌بگیران انجام دهد، چرا که هم‌اکنون حتی بیش از جمعیت ایران، افراد یارانه‌بگیر داریم که این افزایش مربوط به افراد چند شناسنامه، افرادی که هم‌اکنون در خارج کشور به سر می‌برند و اتباع خارجی است که در حال حاضر در ایران مشغول به کار و فعالیت هستند.


منبع : کیهان
دیدگاه شما در مورد : هدفمندی واقعی با حذف‌30 درصد از یارانه‌بگیران؟!

هدفمندی واقعی با حذف‌30 درصد از یارانه‌بگیران؟!

  • پربازدیدترین ها