چهار شنبه 27 دی 1396 03:02:37

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 24052

تاریخ انتشار : 13/02/1394 - 09:03

جان‌کری در گفتگو با تلویزیون رژیم صهیونیستی:

بازرسی‌ها از ایران ده یا پانزده ساله نیست بلکه همیشگی است/ مسیری که در پیش گرفته‌ایم به حفاظت از اسرائیل منجر می‌شود

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در گفتگو با شبکه کانال ده تلویزیون رژیم صهیونیستی که با هدف قانع کردن افکار عمومی اسرائیل در قبال توافق اتمی با ایران صورت می گرفت، بارها بر تعهد کشورش برای حمایت همه جانبه از اسرائیل تاکید کرد.

 بازرسی‌ها از ایران ده یا پانزده ساله نیست بلکه همیشگی است/ مسیری که در پیش گرفته‌ایم به حفاظت از اسرائیل منجر می‌شود

سوادکوه- جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در گفتگو با شبکه کانال ده تلویزیون رژیم صهیونیستی که با هدف قانع کردن افکار عمومی اسرائیل در قبال توافق اتمی با ایران صورت می گرفت، بارها بر تعهد کشورش برای حمایت همه جانبه از اسرائیل تاکید کرد.


جان کری گفت ما توافقی را امضا نمی کنیم، بار دیگر تاکید می کنم توافقی را امضا نمی کنیم که باعث مسدود شدن راه ایران برای رسیدن به بمب نشود و به ما و همه کارشناسانمان و در واقع کارشناسان جهانی، این اطمینان را ندهد که بدانیم ایران چه می کند تا جلوی رسیدن آنان به بمب اتمی را بگیریم.


کری گفت رئیس جمهور اوباما قطعا به این مساله پای بند است که آنها به سلاح اتمی دست نیابند و باور داریم مسیری را که طی می کنیم، در واقع به حفاظت از اسرائیل منجر می شود. ما در هر روز بازرسانی را در این کشور خواهیم داشت. این قرار دادی ده یا پانزده ساله نیست، این برای همیشه است. بازرسی ها ادامه خواهند داشت و از این رو، کسانی در خصوص این توافق، هیستری (حساسیت) دارند؛ این افراد باید به حقایق نگاه و به علومی که در پس این حقایق قرار دارند، توجه کنند.


شایان ذکر است جان کری، تلاش کرده است در این گفتگو، به صورت مستقیم با مخاطبان اسرائیلی صحبت کند و به آنان در خصوص توافقی که احتمالا با ایران به دست می آید، اطمینان بدهد.


این گفتگو روز پنجشنبه انجام شده است و شب شنبه از این تلویزیون پخش خواهد شد. بخش اعظم گفتگوی جان کری با این شبکه تلویزیونی اسرائیلی، به گفتگوها با ایران اختصاص دارد که بارها کری از تعهد واشنگتن برای حفاظت و حمایت از اسرائیل صحبت کرده و گفته است واشنگتن به هیچ روی تل آویو را تنها نمی گذارد. با این حال، وی در بخش هایی نیز به انتقادهای صورت گرفته در خصوص روابط دولت های آمریکا و اسرائیل و نتانیاهو و اوباما نیز پرداخته می شود. کری همچنین در گفتگوی خود با کانال ده تلویزیون رژیم صهیونیستی، به اوضاع سوریه و لنبان و سیاست های آتی آمریکا در قبال فلسطین نیز اشاراتی می کند.


گفتگوی کری با این شبکه در حالی صورت می گیرد که بنیامین نتانیاهو پیشتر در پیامی ویدئویی که به مناسبت سی امین سالگرد تاسیس موسسه واشنگتن منتشر شده بود، به شدت از توافقنامه لوزان انتقاد کرده و گفته بود این توافقی بد است که به برچیده شدن برنامه اتمی ایران و یا قطع توانمندی این کشور در رسیدن به سلاح اتمی منجر نمی شود.

 


منبع : خبرگزاری دانشجو
دیدگاه شما در مورد : بازرسی‌ها از ایران ده یا پانزده ساله نیست بلکه همیشگی است/ مسیری که در پیش گرفته‌ایم به حفاظت از اسرائیل منجر می‌شود

 بازرسی‌ها از ایران ده یا پانزده ساله نیست بلکه همیشگی است/ مسیری که در پیش گرفته‌ایم به حفاظت از اسرائیل منجر می‌شود