سه شنبه 04 اردیبهشت 1397 22:46:00

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 23515

تاریخ انتشار : 03/02/1394 - 10:03

یکی از مصدومان سانحه تصادف اتوبوس محور سوادکوه

شرکت ماهان به مسافران دروغ گفت

یکی از مصدومان سانحه تصادف اتوبوس در محور سوادکوه گفت: شرکت هواپیمایی ماهان به مسافران دروغ گفت.

شرکت ماهان به مسافران دروغ گفت

سوادکوه- حادثه مرگ‌بار تصادف اتوبوس حامل مسافران مشهد به مازندران روز سه شنبه به دلیل نامساعد بودن هوا روی باند فرودگاه دشت‌ناز ساری فرود نیامد و مسافران به فرودگاه مهرآباد منتقل شدند.

حین برگشت مسافران از فرودگاه مهرآباد به مازندران اتوبوس حامل مسافر به دلیل نقص فنی تعادل خود را از دست داده و واژگون می‌شود که در این حادثه 12 نفر از مسافران در دم جان سپردند و بقیه مصدومان به بیمارستان‌های شهرهای نزدیک منتقل شدند.

6 نفر از مصدومان این حادثه به بیمارستان امام خمینی (ره) منتقل شدند که بنا به اظهارات مدیر خدمات پرستاری بیمارستان مصدومان بعد از مراقبت در اورژانس چهار نفر به دلیل جراحت زیاد و جراحی به بخش «آی‌سی‌یو» و دو نفر دیگر در داخل بخش جراحی بستری هستند.

هادی میرزاییان حال یک کودک سه ساله و یک خانم مصدوم این سانحه مرگ‌بار را وخیم اعلام کرد.

فاطمه ذاکرایان یکی از مصدومان سانحه تصادف با وضعیت نامناسب جسمی واقعه تصادف را این‌گونه تشریح کرد: وقتی با هواپیما به فرودگاه دشت‌ناز ساری رسیدیم به دلیل نامناسب بودن هوا خلبان باند را نمی‌دید ولی متوجه می‌شدیم که چرخ هواپیما باز شده و به زمین نشست اما خلبان مجددا به پرواز درآمد و قدرت کنترل فرود روی باند برای خلبان مقدور نبود.

وی با اشاره به اینکه خلبان اعلام کرد که به فرودگاه مهرآباد منتقل می‌شوید و مجددا با هواپیما به مازندران عزیمت می‌شوید، افزود: مسافران داخل هواپیما دچار استرس زیاد شده بودند.

این مصدوم تصریح کرد: وقتی به فرودگاه مهرآباد رسیدیم به مسافران اعلام شد که به‌دلیل نامساعد بودن هوا پرواز مجدد به مازندران تا ساعت پنج یا شش صبح مقدور نیست.

ذاکریان با بیان اینکه ما را به قسمت ترمینال فرودگاه هدایت کردند تا زمانی را در آنجا مستقر شویم، خاطرنشان کرد: در این حال بین مسافران و شرکت هواپیمایی ماهان در داخل فرودگاه درگیری ایجاد شد و مسافران پول بلیط برگشت هواپیما را از شرکت ماهان طلب کردند.

وی بنا به اظهارات خود با بیان اینکه از تمام صحنه‌های این درگیری با دوربین خودم فیلم گرفتم و مستند دارم، اظهار کرد: بنا به تصمیم‌گیری شرکت ماهان و مسئولان فرودگاه مسافران مشهد به مازندران را با اتوبوس منتقل کنند.

این مصدوم حادثه تصادف محور سوادکوه اظهار کرد: اتوبوس در نظر گرفته شده حامل مسافر برای اخذ مجوز به سمت جاده کرج رفت تا مشکلی در مسیر راه با پلیس‌راه پیدا نکند.

ذاکریان با تاکید براینکه تمام هم و غم مسئولان فرودگاه و شرکت هواپیمایی ماهان به نحوی خروج مسافران مازندران از داخل فرودگاه بود، تصریح کرد: تمام مسافران از تصمیم‌گیری شرکت هواپیمایی ماهان معترض بودند و این اعتراضات سبب جر و بحث‌های زیادی شد که اغلب مسافران این درگیری‌ها فیلم گرفتند.

وی با بیان اینکه درگیری‌های مسافران همچنان تا داخل اتوبوس هم ادامه داشت، گفت: مسافران همچنان به راننده اتوبوس هم معترض بودند که فیلم‌های این درگیری را دارم.

این خانم مجروح ناشی از تصادف با اشاره به اینکه قبل از پل‌سفید متوجه سرعت بیش از حد اتوبوس شدیم تا حدی که با شدت از کنار کامیونی رد شدیم و مسافران صندلی‌های جلو از رعب و وحشت خود را به سمت عقب ماشین رساندند، افزود: در این حال همه خدا را صدا می‌زدند و راننده اظهار داشت که ترمز بریده است.

وی با بیان اینکه فضای داخل اتوبوس متشنج شده بود و همه به فکر نجات بودند، گفت: من سرم را گرفتم و زیر صندلی ماشین بردم و ناگهان اتوبوس با ضربه محکمی متوقف شد که بقیه صحنه برایم قابل تصور نیست.

ذاکریان خاطرنشان کرد: نمی‌دانم چطور کنار آسفالت بودم، کلی مجروح و جنازه دور و بر من بود همه فیلم می‌گرفتند خودم را غرق خون می‌دیدم تا اینکه عده‌ای می‌گفتند؛ مجروحان را نجات دهید.

وی با بیان اینکه در این سفر با سه نفر از دوستان به زیارت امام رضا (ع) رفته بودیم، ادامه داد: «شوهر دوستم با فریاد و گریه می‌گفت الهه مرد» من خبری از همراهانم ندارم.

این خانم 30 ساله با اشاره به اینکه پنج نفر از مجروحان را با هلی‌کوپتر به بیمارستان امام خمینی(ره) ساری منتقل کردند، بیان کرد: بیشترین آسیب به سر، صورت، گردن، دستان و سمت چپ بدنم وارد آمده است.

ذاکریان در این گفت‌وگو با اعلام اینکه بعد از بهبودی حالم از شرکت هواپیمایی ماهان شکایت می‌کنم، گفت: انتقال مسافران با تصمیم شرکت هواپیمایی ماهان بود ابتدا قرار بود ما را با هواپیما بر گردانند چرا به مسافران دروغ گفتند.


منبع : بلاغ
دیدگاه شما در مورد : شرکت ماهان به مسافران دروغ گفت

شرکت ماهان به مسافران دروغ گفت

  • پربازدیدترین ها