سه شنبه 04 اردیبهشت 1397 01:23:26

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 23497

تاریخ انتشار : 03/02/1394 - 09:05

علیرغم اعلام پایان عملیات توفان قاطعیت:

بمباران یمن همچنان ادامه دارد

هواپیماهای ائتلاف موسوم به عربی در ساعات گذشته مناطقی از یمن را بمباران کردند.

بمباران یمن همچنان ادامه دارد

سوادکوه- به نقل از رویترز، هواپیماهای عربستان سعودی و ائتلاف موسوم به عربی همچنان به بمباران مناطق مختلف یمن ادامه می‌دهند. این در حالی است که وزارت دفاع عربستان سه‌شنبه شب با صدور بیانیه‌ای از پایان مرحله نخست عملیات "توفان قاطعیت" خبر داده‌بود.

حملات اخیر جنگنده‌های عربستان بیشتر بر شهر تعز و مناطق جنوبی یمن متمرکز بود. منابع آگاه از دست‌کم 12 حمله هوایی به شهرهای جنوبی یمن خبر می‌دهند. دیروز نیروهای مردمی و جنبش انصارالله توانستند با وجود بمبارانهای شدید، یکی از پایگاه‌های نظامی "منصور هادی" -- رئیس‌جمهور مستعفی و فراری یمن -- را در شهر تعز به تصرف خود در‌آورند.

درگیری‌های زمینی در شهر جنوبی عدن نیز ادامه دارد. صدای گلوله‌های توپ و حرکت تانک در بخشهای مختلف این شهر بندری و استراتژیک شنیده می‌شود. برخی رسانه‌ها از پیشروی نیروهای جنبش انصارالله در بخشهای مختلف عدن خبر می‌دهند.
همزمان با ادامه درگیری‌ها در یمن، "عادل الجبیر" -- سفیر عربستان سعودی در واشینگتن -- اعلام کرد تجاوز هوایی به یمن هنوز به طور کامل به پایان نرسیده‌است. او درباره آنچه "حمله جدید حوثی‌ها به عدن از سه جهت" خواند، هشدار داد. شاهزاده "محمد بن نواف" -- سفیر عربستان سعودی در انگلیس -- نیز در مصاحبه‌ای با رویترز مدعی شد: "مداخله نظامی عربستان سعودی در یمن نشان می‌دهد این کشور با ایران مقابله خواهد کرد و کشورهای عرب می‌توانند بدون راهبری آمریکا از منافع خود حفاظت کنند."


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : بمباران یمن همچنان ادامه دارد

بمباران یمن همچنان ادامه دارد

  • پربازدیدترین ها