جمعه 31 فروردین 1397 13:31:35

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 23353

تاریخ انتشار : 31/01/1394 - 18:03

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

نمی‌توان بر میزان حق‎الزحمه کارگران شالیزاری نظارت داشت/50 میلیارد تومان برای مکانیزاسیون درنظر گرفتیم

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: امسال با درنظر گرفتن 50 میلیارد تومان در همین بخش، قطعاً شاهد استفاده کمتر از نیروی انسانی و به‌واسطه آن کاهش هزینه کارگران هستیم.

نمی‌توان بر میزان حق‎الزحمه کارگران شالیزاری نظارت داشت/50 میلیارد تومان برای مکانیزاسیون درنظر گرفتیم

سوادکوه- دلاور حیدرپور برنج را مهم‌ترین محصول زراعی استان دانست و اظهار کرد: سطح زیرکشت برنج استان همچون سال گذشته بین 200 تا 210 هکتار است، سازمان جهاد کشاورزی در تهیه و توزیع کود یارانه قابل توجه‌ای پرداخت کرد، به‎طوری‌که هر کیسه کود حدود 100 هزار تومان برای دولت هزینه دربر دارد اما قیمت خرید برای کشاورزان کمتر از 50 هزار تومان است، کود و سم‌های تولیدشده توسط شرکت‌های تعاونی و از طریق شرکت خدمات حمایتی سازمان جهاد کشاورزی در اختیار کشاورز قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی در زمینه آموزش کشاورزان و بهبود کیفیت محصول برنج گام‌های جدی برداشته است، افزود: در آغاز فصل کاشت برنج بیش ار 800 تن بذر ارقام پرمحصول در سطح زمین‌های کاشت برنج استان توزیع شد و کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی ویژه کشاورزان و همچنین کارشناسان تدارک دیده شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه نمی‌توان بر حق‎الزحمه کارگران روزمزد نظارتی کرد، بیان کرد: در سال گذشته 39 میلیارد تومان در بخش مکانیزاسیون هزینه شده است و تسهیلات خوبی در اختیار کشاورز قرار داده شد و امسال با درنظر گرفتن 50 میلیارد تومان در همین بخش، قطعاً شاهد استفاده کمتر از نیروی انسانی و به‌واسطه آن کاهش هزینه کارگران هستیم.

این مسئول طرح اصلاح و تسطیح اراضی برنج را جز پروژه‌های مستمر این سازمان دانست و خاطرنشان کرد: علی‎رغم اینکه این پروژه‌ها در سال 92 اجرا نشد اما در سال گذشته 700 هکتار در طرح توسعه و تجهیز ما قرار داشت که به بهره‌برداری رسیدند.

حیدرپور با اعلام اینکه با اجرا خط فاینانس انجام پروژه‌های تسطیح اراضی سرعت می‌گیرد، ادامه داد: اجرای طرح تسطیح و اصلاح اراضی کشاورزی و همچنین زه‌کشی بستر کشاورزی با نگاه ویژه دولت در 50 هزار هکتار زمین کشاورزی استان عملیاتی می‌شود.

وی سال پررونقی را برای کشت برنج پیش‌بینی کرد و گفت: انشاالله با حمایت های دستگاه‌های اجرایی و نظارتی کشاورزان مازندرانی که با رنج و سخت‌کوشی محصول برنج مازندران را تولید می‌کنند سال پر رونقی را پیش‌رو دارند.


منبع : بلاغ
دیدگاه شما در مورد : نمی‌توان بر میزان حق‎الزحمه کارگران شالیزاری نظارت داشت/50 میلیارد تومان برای مکانیزاسیون درنظر گرفتیم

نمی‌توان بر میزان حق‎الزحمه کارگران شالیزاری نظارت داشت/50 میلیارد تومان برای مکانیزاسیون درنظر گرفتیم

  • پربازدیدترین ها