پنج شنبه 06 اردیبهشت 1397 21:46:44

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 2317

تاریخ انتشار : 05/11/1392 - 21:32

العربیه مدعی شد؛

ظریف از حزب‌الله لبنان خواست از سوریه خارج شود!

العربیه مدعی شد که ظریف از همه گروه های خارجی از جمله حزب‌الله خواسته که از سوریه خارج شوند.

ظریف از حزب‌الله لبنان خواست از سوریه خارج شود!

سوادکوه- به نقل از دانا،دعوت از ایران در اجلاس ژنو 2 برای رفع مشکلات داخلی کشور سوریه ،افق روشنی پیش روی مدعوین در این اجلاس قرارداده بود . به طور حتم حضور ایران در این اجلاس به عنوان کشوری قدرتمند و البته تاثیر گذار در منطقه ، روند به نتیجه رسیدن گروههای مخالف نظام حاکم بر سوریه با دولت بشار اسد را سرعت می بخشید .

اما دعوت دبیر کل سازمان ملل بانکی مون با کارشکنی  کشورهایی که به صورت مستقیم به تجهیز و حمایت مالی و لجستیکی از شورشیان و گروه های تکفیری حاضر در سوریه مشغولند ،پس گرفته می شود و عملا روند جلسات به سمتی سوق داده می شود که وزیر امور خارجه سوریه ولید معلم و تیم همراهش تحت فشار همه گروههای مخالف ! که نتیجه ای جز برکناری بشار اسد را نمی خواهند مواجه گردند .

عربستان کشوری که در خلال دعوت ایران به این اجلاس تلاش های دیپلماتیک فراوانی را انجام داد تا از عدم حضور ایران در اجلاس مطمئن شود و این موضوع بهانه ای می شود تا وزیر امور خارجه این کشور حامی تروریست ها و تکفیری های حاضر در منطقه با عنوان این مساله که : به دلیل حضور نظامی ایران در کشور سوریه نباید ایران در این اجلاس حضور داشته باشد با حمایت های آمریکا به خواسته دیکتاتور مابانه شان می رسند .

البته ، اتحاد دشمنان "مقاومت اسلامی " در منطقه هم  قابل تامل  و هم بیان کننده این  مساله است  که عمق استراتژیک نیروهای مقاومت هدف گرفته شده و در این بین جمهوری اسلامی ایران به عنوان حامی مستضعفین جهان و گروههای اسلامی حاضر در منطقه نیز برای باقی ماندن محور مقاومت  در جهت مقابله با اهداف رژیم صهیونیستی و آمریکا در منطقه باید با اتخاذ مواضعی اصولی بر آمده از ایدئولوژی نظام مقدس جمهوری اسلامی بپردازد،تا زمینه های موفقیت بیشتر و تاثیرات پررنگ تر را فراهم آورد .

متاسفانه گزارش های  رسیده از اجلاس داووس به نقل از العربیه خبر از دیدار جواد ظریف با وزرای ترکیه و اردن دارد که در خلال این نشست جواد ظریف با تاکید بر خروج نیروهای حاضر در مساله سوریه خواستار خروج حزب الله لبنان از این کشور شده است و این در حالی است که این اظهار نظر رسمی وزیر امور خارجه کشور می تواند تاییدی بر ادعاهای عربستان بر علیه ایران قلمداد شود .

نیروهای حزب الله لبنان با رهبری سید حسن نصرالله ، در همه این سالها به عنوان نیرویی ویژه که از ارزشهای مقاومت اسلامی و فلسطین شریف دفاع می کند مطرح بوده است که در کنار همه این مسائل ! به طور حتم به پاسداری از ارزشهای تشیع نیز پاسداری و حراست خواهد نمود و این موضوع در سخنرانی های سید حسن نصرالله بارها بیان شده است .

هر چند جواد ظریف از ضرورت دفاع از مظاهر اسلامی به صورت عمومی و به صورت اخص مظاهر شیعه صحبت کرده،اما تاکید بر خروج نیروهای حزب الله با توجه به تجربه و کسوت فردی مانند وی که ادعاهای فراوانی در زمینه های دیپلماتیک دارد قابل تامل است و این حساسیت آنجا بیشتر می شود که آمریکا و کشورهای حامی تروریسم بین الملل همواره سعی کرده اند حزب الله را گروهی تروریستی بنامند .

بنا بر این گزارش،ضرورت همگرایی و به نتیجه رسیدن در مساله سوریه بر همگان واضح و مبرهن است اما ، همراهی و همنوایی با کشورهایی که در همه این سالها  خودشان در تشدید اوضاع کشور سوریه با حمایت از گروههای تکفیری نقش پر رنگی داشتند ، ساده لوحانه است .ترکیه و اردن به همراهی قطر و عربستان به عنوان حامیان مالی و لجستیکی و نظامی تکفیری ها مطرح بوده اند.

اشتباهات پیاپی و مداوم دستگاه دیپلماسی با مدیریت جواد ظریف ! که با دست آویز قرار دادن صحبت مقام معظم رهبری مبنی بر انقلابی خواندن نمایندگان ایران در ژنو وبحث هسته ای ، به صورت سریالی ادامه دار شده است دورنمایی از مشکلات خاص منطقه ای را رغم خواهد زد که گریبان کشور و دستگاه دیپلماسی در عرصه بین المللی را خواهد گرفت .دیدگاه شما در مورد : ظریف از حزب‌الله لبنان خواست از سوریه خارج شود!

ظریف از حزب‌الله لبنان خواست از سوریه خارج شود!

  • پربازدیدترین ها