جمعه 24 آذر 1396 11:45:32

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 23144

تاریخ انتشار : 28/01/1394 - 12:40

راه‌اندازی دانشگاه در روستاها

به دانشگاه‌های قدیمی نیازمندیم /افزایش تمایل جوانان کشور به مدرک دکتری

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به جایگاه دانشگاه‌ها در کمک به اقتصاد دانش‌بنیان جدید، گفت: امروزه به دانشگاه‌های قدیمی نیاز داریم چون در هر روستایی دانشگاه ایجاد شده است و اگر اینها تبدیل به مراکز علمی برای تقویت زیرساخت‌های بومی و محلی می‌شدند، بهتر بود.

به دانشگاه‌های قدیمی نیازمندیم /افزایش تمایل جوانان کشور به مدرک دکتری

سوادکوه- وحید احمدی در مراسم بهره‌برداری از ساختمان مرکز رشد شهرستان آمل با اشاره به جایگاه دانشگاه‌ها در کمک به اقتصاد دانش‌بنیان جدید، اظهار کرد: امروز دیگر به دانشگاه‌های قدیمی نیاز داریم چون در هر روستایی دانشگاه ایجاد شده است و اگر اینها تبدیل به مراکز علمی برای تقویت زیرساخت‌های بومی و محلی می‌شدند، بهتر بود. 
  
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه در هیچ کجای دنیا مانند ایران جوانان به دنبال مدرک دکتری نیستند، گفت: تعداد زیاد دانشجویان احساس شور و نشاط در جامعه را از میان می‌برد و واقعا باید دید چرا تعداد دانشجویان زیاد است. 

احمدی با اشاره به اینکه در منطقه ظرفیت‌های زیادی برای توسعه وجود دارد، اظهار کرد: وظیفه و رسالت ما این است که بتوانیم از افراد و مجموعه‌ها بهره‌برداری کنیم و باید از سیاست‌های سنتی اقتصادی که بر پایه فروش نفت و خام‌فروشی است رهایی پیدا کنیم. 
 
وی با اشاره به اینکه حضور فعال مردم و جوانان برای سرمایه‌گذاری، بیان کرد: اگر قرار باشد پایه‌های اساسی برای پیشرفت اقتصادی برداریم ابتدا باید در بخش صنعت مراکز تحقیق و توسعه راه‌اندازی شود. 
 
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه اقتصاد سنتی ما مبتنی بر الگوی نفت و خام‌فروشی است، افزود: باید این مواد تبدیل به محصول شده و با ارزش افزوده بالاتر به فروش برسند. 
 
احمدی با تأکید بر اینکه سیاست کلی دولت در شورای عالی تحقیقات و فناوری براساس ایجاد ارزش افزوده است، یادآور شد: این امر براساس اقتصاد کلان پایه‌ریزی شده است و باید اقتصاد سنتی را دور بریزیم و اقتصاد دانش‌بنیان را ایجاد کنیم.

وی در پایان گفت: نگران این هستیم که پس از تحریم مدیران، تاجران و جوانان به الگوهای قدیمی یعنی واردات تمایل پیدا کنند، این در حالی است که کشورهایی مانند کره و ژاپن هیچ‌گاه تحریم نبودند و سدی در برابر واردات نداشتند اما اقتصادشان بر پایه تولیدات علمی خودشان بود.


منبع : بلاغ
دیدگاه شما در مورد : به دانشگاه‌های قدیمی نیازمندیم /افزایش تمایل جوانان کشور به مدرک دکتری

به دانشگاه‌های قدیمی نیازمندیم /افزایش تمایل جوانان کشور به مدرک دکتری