یکشنبه 26 آذر 1396 13:40:53

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 2300

تاریخ انتشار : 04/11/1392 - 18:11

اختصاصی/ برای برداشتن گامی رو به جلو در سوادکوه شمالی:

مسئولین شهرستان لطفا همراهی کنید!

رئیس جمعیت هلال احمر استان مازندران در خصوص اینکه چرا هنوز شعبه این جمعیت در سوادکوه شمالی مستقر نشده است، گفت: استقرار دفتر نمایندگی در سوادکوه شمالی به همراهی مسئولین محلی و خیران شهرستان بستگی دارد.

مسئولین شهرستان لطفا همراهی کنید!

به گزارش سوادکوه آنلاین، در جلسه مرداد ماه شورای اداری شهرستان سوادکوه شمالی رئیس جمعیت هلال احمر استان مازندران اعلام کرد اگر چنان چه شهرستان مقدار زمین لازم را در اختیار جمعیت هلال احمر قرار دهد این جمعیت اقدام به احداث یک درمانگاه تخصصی و استقرار شعبه در این شهرستان می کند.

در حالیکه بیش از 7 ماه از این جلسه می گذرد اما تنها به استقرار یک پایگاه امداد جاده ای موقت در شهر شیرگاه بسنده شده و هیچ اقدام موثر دیگری رخ نداده است.

برای روشن شدن این موضوع و پیگیری کامل آن به سراغ رئیس جمعیت هلال احمر استان مازندران می رویم.

مهدی ولیپور در مصاحبه با خبرنگار سوادکوه آنلاین در خصوص اینکه چرا پس از گذشت 7 ماه هنوز هیچ قدمی برای استقرار شعبه جمعیت هلال احمر برای سوادکوه شمالی بر داشته نشده اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی جمعیت هلال احمر ایران، برای استقرار پایگاه امدادی، شعبه و یا دفتر نمایندگی در هر شهرستان مسئولین محلی باید دو پیش شرط را در قبال جمعیت هلال احمر اجراء کنند.

وی این دو پیش شرط را اینگونه بیان کرد: مسئولین محلی باید در ابتدا ساختمانی را به مدت دو الی سه سال با تقبل هزینه های جانبی آن به طور موقت در اختیار جمعیت هلال احمر قرار دهند و همزمان با آن هم زمینی را با رعایت استاندارد های جمعیت هلال احمر به این جمعیت اهداء کنند تا هلال احمر بتواند ساختمان اداری و انبار امدادی را در این زمین محوله احداث کند.

مهدی پور با بیان اینکه قبل از شهرستان شدن سوادکوه شمالی نیاز به حضور جمعیت هلال احمر در شیرگاه احساس شده بود، گفت:  بعد از تاسیس شهرستان سوادکوه شمالی ساختمان موقت در اختیار سازمان قرار گرفت اما زمین مذکور هنوز به ما محول نشده است.

رئیس جمعیت هلال احمر استان مازندران با اشاره به استقرار شعبات این جمعیت در کجور، نور و بلده اعلام کرد: اگر زمین مورد نظر جمعیت هلال احمر از سوی مسئولین محلی در اختیار این جمعیت قرار می گرفت تا کنون کار احداث ساختمان های مورد نیاز جمعیت تمام شده بود و ما در این شهرستان دغدغه ای نداشتیم.

ولی پور زمینی به مساحت حداقل 2000 متر مربع در ورودی یا خروجی شهرستان را حداقل های مورد نیاز برای احداث شعبه یا نمایندگی در شهرستان بیان کرد و ابراز داشت: تا کنون چند قطعه زمین در شیرگاه  پیشنهاد شد اما استاندارد های لازم را برای این کار نداشت و ما حتی برای پیشرفت کار به زمین کشتارگاه شیرگاه هم راضی شدیم اما از آن هم دیگر خبری نشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: احداث نمایندگی جمعیت هلال احمر در سوادکوه شمالی بستگی به همراهی مسئولین محلی و خیرین شهرستان دارد و از جانب جمعیت هیچ مشکلی وجود ندارد.

به نظر می رسد کمبود جای مناسب به معظلی جدی برای استقرار ادارات در شهرستان سوادکوه شمالی تبدیل شده است، حال باید نوک پیکان را به طرف مسئولین شهرستان گرفت و از آنها پرسید که چه تمهیداتی را برای رفع این معظل اندیشیده اند؟

استقرار یک شعبه یا دفتر نمایندگی از جمعیت هلال احمر در شهرستانی که بیمارستان ندارد می تواند کمک مؤثری برای مردم این شهرستان باشد.

امیدواریم مسئولین شهرستان با در نظر گرفتن این موضوع هر چه زودتر به اجماع برسند و زمینی را در اختیار هلال احمر قرار دهند.دیدگاه شما در مورد : مسئولین شهرستان لطفا همراهی کنید!

مسئولین شهرستان لطفا همراهی کنید!