چهار شنبه 27 دی 1396 04:55:27

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 22332

تاریخ انتشار : 14/01/1394 - 19:46

کمال علیپور:

نگرانی‌های بیانیه هسته‌ای لوزان در توافق‌نامه جامع بر‌طرف شود

عضو فراکسیون اصول‌گرایان مجلس شورای اسلامی، گفت: نگرانی‌های بیانیه هسته‌ای لوزان در توافق‌نامه جامع بر‌طرف شود.

نگرانی‌های بیانیه هسته‌ای لوزان در توافق‌نامه جامع بر‌طرف شود

سوادکوه- کمال علیپور با اشاره به اینکه تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران در موضوع هسته‌ای تلاش قابل تقدیری انجام داد، گفت: بیانیه با توافق فرق دارد و موارد بیان شده در بیانیه مطبوعاتی لوزان می‌تواند در توافق‌نامه جامع تاثیر‌گذار باشد.

نماینده سوادکوه، سوادکوه‌شمالی، قائم‌شهر، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امریکا و غرب متوجه شده‌اند که ایران قدرتمند است و با زبان زور نمی‌توانند با آن سخن بگویند، افزود: انرژی هسته‌ای و غنی‌سازی حق مسلم ایران است و ما سال‌های سال هم می‌توانیم درباره این حق، مذاکره کنیم.

وی با اشاره به نفوذ ایران در کشور‌های مختلف و ادامه تحریم‌های نا‌جوان‌مردانه علیه ایران، خاطر نشان کرد: تاثیر‌گذاری ایران در کشور‌های مختلف بیانگر صدور انقلاب اسلامی مورد نظر امام راحل بوده است و دنیای غرب از صدور انقلاب اسلامی می‌ترسد.

علیپور با اشاره به بیان صریح و شفاف بیانیه لوزان سویس درباره حق ایران برای استفاده از انرژی هسته‌ای به برخی از نکات نا‌مناسب آن اشاره و اظهار کرد: دو‌مرحله‌ای بودن توافقات و انجام گام‌های بیشتر در مسیر، تبدیل «فردو» به مرکز تحقیقات، محدود کردن تعداد سانتریفیوژ‌های نطنز، باز شدن مسیر حضور غربی‌ها برای برخی از فعالیت‌ها و تهیه سوخت نیرو‌گاه‌ها با همکاری غربی‌ها باید در توافق‌نامه نهایی مورد توجه قرار گیرد.

عضو فراکسیون اصول‌گرایان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از موضوع ۲ مرحله‌ای شدن توافق هسته‌ای، گفت: برداشته‌شدن یک‌جای تحریم‌ها مورد نظر مقام معظم رهبری بوده است که بیانات گستاخانه مقامات امریکایی و غربی درباره وجود موضوعات دیگری غیر از مسئله هسته‌ای در تحریم‌ها و دو مرحله‌ای شدن توافقات باید در توافق‌نامه نهایی اصلاح شود.

نماینده سوادکوه و قائم‌شهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر همکاری و هماهنگی مجلس و دولت و ملت در موضوع هسته‌ای، گفت: با همکاری و هماهنگی مجلس و دولت و ملت دغدغه‌ها و نگرانی‌های بیانیه هسته‌ای لوزان در توافق‌نامه جامع بر‌طرف شود.

 


منبع : سوادکوه نیوز
دیدگاه شما در مورد : نگرانی‌های بیانیه هسته‌ای لوزان در توافق‌نامه جامع بر‌طرف شود

نگرانی‌های بیانیه هسته‌ای لوزان در توافق‌نامه جامع بر‌طرف شود