پنج شنبه 28 دی 1396 14:51:21

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 22137

تاریخ انتشار : 12/01/1394 - 08:22

آماری دردناک

بیکاری 150 هزار نیروی کار در مازندران

نخستین جلسه کارگروه اشتغال استان مازندران در سال 94 با حضور مسئولان در سالن شماره یک ساختمان سفید استانداری مازندران برگزار شد؛ جلسه‌ای که در آن آمار دردناکی به بیرون درز کرد.

بیکاری 150 هزار نیروی کار در مازندران

سوادکوه- داشتن شغل چه به‌صورت پایدار و چه به‌صورت فصلی برای خیلی از افراد و عموماً جوانان رویا شده است، دیگر خیلی‌ها که شاید در دهه گذشته شغل مفید را فقط پشت‌میزنشینی می‌دانستند، به این مسئله پشت کردند و شغل را داشتن درآمد می‌دانند. 
 
دیگر چندان کلاس شغل برای افراد و حتی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در مدارج عالی مهم نیست فقط اینکه پایان ماه که دیگر نه، پایان روز درآمدی داشته باشند و تحویل خانواده بدهند تا به زخمی از زندگی زده شده و شکمی به‌صورت بخور و نمیر سیر شود. 
 
آمار بیکاران، شاغلان و ایجاد شغل در اوایل هر سال توسط مسئولان اعلام می‌شود، آمارهایی که واقعاً دردناک است، بیکاری 150 هزار نیروی کار در مازندران؛ در مازندرانی که روی سنگ سبزه سبز می‌شود و می‎توان درآمدزایی کرد، بیکاری 150 هزار نیروی کار فاجعه‌بار است. 
 
علی بابایی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران برای حل مشکل بیکاری این تعداد نیروی کار در استان می‌گوید: باید طی پنج سال آینده 200 هزار اشتغال جدید در استان ایجاد شود تا به نرخ تک‌رقمی ایجاد اشتغال در این بخش دست یافت. 
 
با چه حسابی آقای مدیرکل برنامه پنج‌ساله را تا رسیدن به نقطه مطلوب ایجاد اشتغال در استان و رسیدن به رقم تک‌نرخی تعیین کرده است که هرساله تعداد نیروها و جوانانی که به سن کار کردن و نیاز به شغل دارند، افزوده می‌شود؛ از طرفی نیز هرساله با تعطیلی بسیاری از کارگاه‎ها و کارخانه‌های استان هستیم. 
 
رونق اشتغال فصلی نیز در مازندران و کار کردن بسیاری از افراد در بخش کشاورزی با روند رو به رشد تغییر کاربری اراضی و مقرون‎به‎صرفه نبودن، این کار هم هر روز کمتر می‌شود؛ این‌ها گواه این مسئله است که بیکاران هر روز در مازندران بیشتر می‌شوند و ترسیم نقشه راه 5 ساله برای رسیدن به نرخ تک‌رقمی در بیکاری رویای دست‌نیافتی است که مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی مازندران مطرح کرده است.


منبع : بلاغ
دیدگاه شما در مورد : بیکاری 150 هزار نیروی کار در مازندران

بیکاری 150 هزار نیروی کار در مازندران