دوشنبه 04 تیر 1397 14:45:37

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 21988

تاریخ انتشار : 05/01/1394 - 01:14

مکان ورزشی مناسب از مهم‌ترین شاخص‌های موفقیت ورزشکار‌ان

تنها زمین فوتبال استاندارد سوادکوه در انتظار رفع موانع شهرستانی

تنها زمین فوتبال استاندارد سوادکوه با بودجه تخصیصی حدود 500 میلیون تومانی در انتظار رفع موانع شهرستانی است.

تنها زمین فوتبال استاندارد سوادکوه در انتظار رفع موانع شهرستانی

سوادکوه- دستیابی به اهداف ورزشی نیاز به ابزار و تجهیزاتی دارد که در کنار تمرین و انگیزه و استعداد به موفقیت ورزشی خواهد رسید.

* مکان ورزشی مناسب از مهم‌ترین شاخص‌های موفقیت ورزشکار‌ان

زمین یا سالن ورزشی مناسب از مهمترین ابزار برای نشان دادن توانمندی‌های ورزشی است که عدم وجود آن، موجب زیر سئوال رفتن برنامه‌ریزی‌ها را به دنبال دارد.

زمین ورزشی مناسب برای رشته ورزشی فوتبال هم از مهمترین شاخص‌های موفقیت در این رشته ورزشی پر‌طرفدار است تا محل تمرین و انجام مسابقات مختلف باشد و وجود تماشا‌گر ورزشی و تشویق تیم مورد علاقه از امتیازات اولیه تیم‌های ورزشی است تا با مسابقه در زمین حریف به امتیاز‌گیری خود با تشویق تماشا‌گر‌ان در زمین خودی امیدوار باشند و علاوه بر آن، وجود زمین ورزشی بومی موجب کاهش هزینه‌های ایاب و ذهاب و اجاره زمین‌ها و هزینه‌های جانبی را به همراه دارد و به بیان دیگر وجود زمین ورزشی فوتبال را می‌توان نشانه پویایی این رشته ورزشی ارزیابی کرد.

زمین فوتبال شهر زیراب که از دهه 60 و 70 حضور فوتبالیست‌های مختلفی را به خود دیده است که حضور توفیق دانشمند و علی فلاح و علی قربانی در تیم‌های مطرح استانی و کشوری از این زمین ورزشی آغاز شده است.


* پراکندگی فوتبالیست‌های زیراب سوادکوه

هرچند زمین فوتبال زیراب فاقد مکان مناسب برای تماشاگران و سرویس بهداشتی و رختکن مناسب بود که در سال‌های اخیر ایجاد شد ولی برنامه‌ریزی برای ایجاد پیست دو و میدانی در کنار زمین فوتبال و به دنبال آن تجهیز و تعمیر و توسعه زمین فوتبال زیراب موجب شد تا با آغاز این طرح و رکود آن شاهد پراکنده شدن فوتبالیست‌های زیراب و سوادکوه به سایر شهر‌ها باشیم.
 

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1394/01/03/13940103000044_PhotoL.jpg


بدون تردید پیشنهاد و پیگیری خردمند حیدری دارنده چندین عنوان جهانی دو و میدانی برای اختصاص دریافت بودجه مناسب از فدراسیون دو و میدانی که با توجه به جایگاه ارزشمند وی در آن به دست آمده است، جای تقدیر دارد و از نظر رئیس اداره ورزش و جوانان و رئیس شورای اسلامی شهر زیراب به زودی اقدامات اولیه برای تخصیص آن بودجه هم اجرایی خواهد شد ولی رئیس هیئت فوتبال زیراب با انتقاد از بدون استفاده بودن تنها زمین فوتبال استاندارد شهرستان سوادکوه به مدت 9 ماه خواستار تسریع در بهره‌برداری آن شده است.

* وضعیت زمین فوتبال

در حال حاضر زمین فوتبال شهر زیراب که در همسایگی منابع طبیعی شهرستان سوادکوه و در قسمت شمال شرقی شهر زیراب قرار دارد شاهد خاک‌برداری اولیه در اطراف آن و رها شدن بقیه فعالیت به دلیل بارندگی و تمرکز شرکت بهره‌بردار راه‌سازی بر روی تعریض محور سوادکوه و تعطیلات عید بوده است و البته جاده نامناسب دسترسی به زمین فوتبال شهدای زیراب را نیز نباید از یاد برد.
 

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1394/01/03/13940103000041_PhotoL.jpg


ایجاد زمین فوتبال مناسب از دغدغه‌های اصلی ورزشی شهرستان سوادکوه بوده است که تاکنون در اولویت 6 رئیس هیئت فوتبال اخیر شهر زیراب قرار داشته است و گشایش جدید و طرح پیست دو و میدانی در کنار آن می‌تواند با مدیریت همه‌جانبه به سر‌انجام مناسب منتهی شود.

* تحمیل هزینه اضافی برای تیم‌های فوتبال زیراب

رضا قربانی با اشاره به اینکه وجود پیست دو و میدانی استاندارد برای شهرستان لازم است و باید از پیگیری کنندگان از آن تقدیر کرد، گفت: لازمه وجود زمین فوتبال، پیست دو و میدانی نیست و پراکنده شدن فوتبالیست‌ها برای تمرین و انجام مسابقات در شهر‌‌ستان‌های دیگر از نتایج تاخیر در اجرای طرح ایجاد پیست دو و میدانی در کنار زمین فوتبال زیراب است.

رئیس هیئت فوتبال زیراب سوادکوه، افزود: تیم‌های مختلف در لیگ‌های استانی و کشوری زیراب برای تمرین یا انجام بازی‌های خود، مجبور به پرداخت هزینه برای زمین هستند.

 

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1394/01/03/13940103000039_PhotoL.jpg


وی با بیان اینکه زمین فوتبال زیراب سوادکوه از خرداد سال 93 تاکنون بدون استفاده است، افزود: عدم وجود زمین فوتبال در شهرستان سوادکوه موجب شده است تا علاوه بر تحمیل هزینه اضافی برای تیم هیئت فوتبال زیراب در لیگ دسته 3 کشور، شاهد محروم ماندن از تشویق تماشا‌گر‌ان هم هستیم.

* موانع منابع طبیعی برای توسعه و تجهیز زمین فوتبال شهر زیراب در حال رفع شدن است

هرمز علی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سوادکوه با اشاره به اینکه حمایت از ورزشکار‌ان یکی از اولویت‌های ما است، گفت: امام جمعه و شهرداری و شورای اسلامی زیراب از ابتدای آغاز توسعه و تجهیز زمین فوتبال شهر زیراب حضور داشتند و در این زمینه همکاری می‌کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر زیراب، افزود: توسعه و تجهیز زمین فوتبال شهدای زیراب با هدیه فدراسیون دو و میدانی و خردمند حیدری از ورزشکاران دو و میدانی زیراب اجرایی می‌شود.

 

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1394/01/03/13940103000043_PhotoL.jpg


وی با اشاره به پایان سال کاری ادارات و نهاد‌ها و شرکت‌ها برای ادامه فعالیت اجرایی توسعه زمین فوتبال زیراب، خاطرنشان کرد: در اولین فرصت آغاز فعالیت ادارات و نهاد‌ها شاهد ادامه توسعه و تجهیز زمین فوتبال زیراب و پیست دو و میدانی خواهیم بود و موانع مربوط به منابع طبیعی هم در حال حل شدن است.

* انتظار بیشتر از منابع طبیعی سوادکوه برای توسعه زمین فوتبال زیراب

رضا احمد‌زاده نیز از وجود قرارداد همکاری یکی از شرکت‌های راه‌سازی فعال در محور سوادکوه برای فعالیت‌های خاک‌برداری در زمین فوتبال زیراب، گفت: شرکت طرف قرارداد قول داده است بعد از تعطیلات عید در مدت 10 روز اقدامات باقی‌مانده در برداشت خاک و «ترانشه» را اجرایی کند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سوادکوه، افزود: 150 میلیون تومان برای ایجاد پیست استاندارد در کنار زمین فوتبال تخصیص داده شده است که در آینده نزدیک اجرایی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: از منابع طبیعی سوادکوه انتظار همکاری بیشتر در اجرایی شدن این طرح ویژه ورزشی را داریم.


* مانع‌تراشی منابع طبیعی برای اجرایی شدن ایجاد پیست دوومیدانی در سوادکوه

خردمند حیدری که از سال 88 تا 92 در 20 مسابقه بین‌المللی در رشته دو و میدانی به مقام اول دست یافته است در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سوادکوه با اشاره به اینکه در مراسم تقدیر رئیس جمهور از قهرمانان، پیشنهاد ایجاد پیست دو و میدانی در سوادکوه را ارائه دادم و با پیگیری وزارت ورزش و جوانان و تایید زمین فوتبال زیراب اقدامات اجرایی آغاز شد.
 

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1394/01/03/13940103000042_PhotoL.jpg


وی که رتبه اول دوی نیمه ماراتن دانمارک و نیز فرانسه سال 88 را در کارنامه خود دارد با بیان اینکه مبلغ 350 میلیون تومان از نهاد ریاست جمهوری و 150 میلیون تومان از منابع دیگر برای ساخت پیست استاندارد دو و میدانی و ایجاد مکان تمرین اعضای تیم ملی امده شده است، افزود: از پیگیری رئیس اداره ورزش و جوانان و مدیر شرکت راه‌سازی «اویول» تقدیر می‌کنم.

حیدری با اشاره به موافقت استانی برای توسعه زمین فوتبال زیراب، خاطر نشان کرد: متاسفانه با مانع‌تراشی منابع طبیعی سوادکوه مواجه شدیم و موجب شد تا از ادامه پیگیری دلسرد شوم و امیدوارم با پیگیری‌های مختلف این طرح به سر‌انجام برسد.


* حفظ منابع طبیعی در کنار توسعه ورزشی

حفظ منابع طبیعی و محیط زیست از مهمترین اولویت‌های زندگی امروز است ولی نباید به بهانه حفظ محیط زیست و نادیدن راه‌های موجود تنها به ایجاد مانع فکر کرد بلکه منابع طبیعی با رعایت وظایف خود، راهکارهای اجرایی توسعه زمین فوتبال زیراب و ایجاد پیست استاندارد را هموار کند تا فوتبالیست‌های زیراب سوادکوه علاوه بر استفاده از آن، شاهد راه‌اندازی پیست دو میدانی و درخشش ورزشکاران این رشته ورزشی با ارائه تجربیات مربی توانمند آن در زیراب باشیم و استفاده از توانمندی ورزشی با در اختیار قرار دادن زمین مناسب ورزشی و در کنار آن حفظ عرصه‌های طبیعی نیاز به تدبیر و مدیریت شهرستانی دارد.


منبع : سوادکوه نیوز
دیدگاه شما در مورد : تنها زمین فوتبال استاندارد سوادکوه در انتظار رفع موانع شهرستانی

تنها زمین فوتبال استاندارد سوادکوه در انتظار رفع موانع شهرستانی

  • پربازدیدترین ها