شنبه 25 آذر 1396 08:41:02

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 21696

تاریخ انتشار : 29/12/1393 - 08:21

استاندار مازندران در جمع مدیران رسانه‎ها:

برای من صندلی و پست ارزشی ندارد/هیچ‌یک از استانداران قبلی سوابق و روزمه کاری مرا ندارند

استاندار مازندران گفت: برای من صندلی و پست ارزشی ندارد و من به‌دنبال کار هستم، هدف من مردم هستند، چون من به مردم عشق می‌ورزم.

برای من صندلی و پست ارزشی ندارد/هیچ‌یک از استانداران قبلی سوابق و روزمه کاری مرا ندارند

سوادکوه-  آخرین دیدار استاندار با رسانه‌های گروهی استان بعدازظهر پنج‌شنبه 28 اسفند 93 در سالن شماره دو استانداری مازندران برگزار شد.

در این نشست که به‌صورت تلفنی از سرپرستان خبرگزاری، مدیران مسئول روزنامه‌های کثیرالانتشار، عضو هیئت مدیره جدید و قدیم خانه مطبوعات و اعضای هیئت مدیره مجمع صنفی رسانه‌های مجازی مازندران برگزار شد، ربیع فلاح به همراه احمد مظفری مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری مازندران، میزبان آخرین نشست استاندار با مدیران اصحاب رسانه بودند، در واقع این جلسه یک خسته‌نباشید، دلجویی و یا پایان دادن به دلخوری‎های رسانه‌ای از سوی استاندار مازندران بود.

در این نشست احمد مظفری ضمن خوش‌آمدگویی به اصحاب رسانه، به انتشار 11 هزار خبر از سوی رسانه‎های مازندران در حوزه استانداری، فرمانداری‌ها و ادارات اشاره کرد.

رضابرمکی از خانه مطبوعات مازندران، عباس رمدانی از انجمن رسانه‌های مجازی مازندران، مهرانگیز عباسی سرپرست خبرگزاری فارس در مازندران به نمایندگی از خبرگزاری‌های استان، وفایی‌نژاد به نمایندگی از سرپرستان نشریات و روزنامه‌های محلی استان و در ادامه همچنین ربیع فلاح با پیش‌دستی به اینکه فرصت است و می‌توانم حرف‌های بیشتری را گوش دهم، برخی دیگر از مدیران نیز به بیان نقطه‌نظرات و مشکلات حوزه کاری خود پرداختند.

فراهم نبودن شرایط اطلاع‌رسانی درست و سختی کار رسانه در کنار بی‌اطلاع بودن از برنامه‌های آنی و مهم استانداری مازندران، ایجاد شور و نشاط برای انتخابات پیش‌روی مجلس، اختصاص نیافتن کمک‌های استانداری برای حل مشکلات رسانه‌ها، مشکلات بیمه خبرنگاران، زیربار نرفتن شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران برای تأمین کاغذ مورد نیاز رسانه‎های چاپی استان، از مواردی بود که مسئولان رسانه‎های مازندران در دیدار با استاندار به آن پرداختند.

و اما ربیع فلاح استاندار مازندران که این روزها در مظان اتهام و زیر ذره‌بین رسانه‌ها قرار گرفته بود، ظاهراً با توپ پر در این نشست حاضر شد و در این جلسه گرد و خاک زیادی به‌پا کرد، به‌نوعی که در برابر برخی از حرف‎های استاندار مازندران، مدیران رسانه‎ها لبخندهای سیاسی و سرتکان دادن‌های زیرکانه‌ای را به‎هم تحویل می‎دادند.

استاندار مازندران در ابتدا با بیان اینکه از عملکرد سایت‎ها و رسانه‎ها در استان رضایت دارم، حرفش را آغاز کرد اما در ادامه ظاهراً فقط نه‌تنها رضایت نبود بلکه استاندار نشان داد دل پری در این زمینه دارد و این نشست آخر به شام آخر شبیه بود.

فلاح با واگذار کردن افرادی که به‌صورت سهوی و عمدی حرکاتی را انجام می‎دهند به خدا، گفت: من در کار خودم به‌صورت حرفه‌ای عمل می‌کنم و رزومه من، معرف من است، مازندران از استان‌هایی است که مسائل سیاسی و سیاست‌زدگی در آن فراوان است، در صورتی که نگاه‌ها باید به سمت مسائل کاربردی پیش برود.

وی گفت: در بخش اجرایی این ادعا را دارم که هیچ یک از استانداران قبلی سوابق و روزمه کاری من را ندارند.

استاندار مازندران با بیان اینکه من فقط به‌دنبال کار در استان هستم و در جهاد سازندگی آموختم که باید با کار و تلاش به‌پیش رفت، به مسئولیت‌های خود اشاره کرد و ادامه داد: حدود یک‌سال‌ونیم از عمر استانداری من در این استان می‌گذرد و تا وقتی که در استان هستم، نگاه من نگاه کار و تلاش است.

وی افزود: از نظر سیاسی آدم معتدل و معمولی هستم و با همه نیروها کار کردم، با اصلاح‌طلبان چندین‌بار نشست داشتم و به آنها اعلام کردم که شما در دوره اصلاحات هم به این اندازه با استاندارتان نشست نداشتید.

فلاح خاطرنشان کرد: برای من صندلی و پست ارزشی ندارد و من به‌دنبال کار هستم، هدف من مردم هستند، چون من به مردم عشق می‌ورزم.

استاندار مازندران که بیشتر این نشست را به بیان رزومه کاری و معرفی بیشتر خود پرداخته بود، با اشاره به اینکه در استان به‌صورت اجرایی کار می‌کنم و آدم پرکاری هستم، اذعان کرد: نیروی اجرایی هستم و باید برای توسعه اقتصاد، اشتغال و فرهنگ استان کنم.

فلاح با تأکید بر اینکه انتقادات رسانه‌ها باید آگاهانه، سازنده و در حفظ خط مقدم کار باشد، ابراز کرد: در بخش اقتصادی مشکلات زیادی وجود دارد که در این زمینه با چند بانک‌ نشست‌هایی داشتیم.

وی بیان کرد: مشغله‌های زیادی دارم و خیلی‌ها به‌دنبال این هستند که با استاندار نشست داشته باشند اما واقعاً فرصت نمی‌شود.

استاندار مازندران پرداخت مطالبات کارگران شرکت زغال‌سنگ البرز مرکزی، نساجی قائم‌شهر و کارخانه چیت‌سازی بهشهر را از اقدامات موثر برای حل مشکلات کارگری استان برشمرد و اضافه کرد: پیگیری برای استفاده درست از ظرفیت دریا در استان نیز از مسائل مهم برای پیگیری کارها در سال 94 است.

وی با بیان اینکه وزیر کشور در طور یک‌سال‌ونیم گذشته، چندین بار به مازندران سفر کرده است، گفت: هر بار که وزیر کشور به استان آمده است، نگاه‌ها بهتر شده است.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه نظام اسلامی به‌دنبال حل مسائل و مشکلات است، یادآور شد: آیا این توان در مجموعه استان وجود ندارد که بخواهند مسائل و مشکلات گروه‌ها، طیف‌ها و مردم را حل کنند.

فلاح برگزاری جشنواره فیلم کوتاه وارش، جشنواره یاس، برگزاری المپیاد کارگری و مسابقات کشتی جام باشگاه‌های جهان در استان را اتفاق‌های اجتماعی و فرهنگی مناسب در سال 93 برشمرد و اضافه کرد: مازندران از استان‌های امن کشور است که این مسئله با همکاری فرماندهی انتظامی، اداره‌کل اطلاعات و سپاه استان محقق شد.

به گزارش بلاغ، صحبت‎های استاندار در زمینه فعالیت‎های فرهنگی استان هنوز به پایان نرسیده بود که رضازاده مدیرمسئول روزنامه حرف مازندران با اعتراض به برگزاری 21 کنسرت در ایام نوروز که همگام با ایام فاطمیه در استان مجوز آن صادر شده است، همراه شد که استاندار مازندران گفت: من خبر ندارم اما این مسئله را پیگیری می‌کنم و باید این مسئله حل شود.

وی با بیان اینکه آمارهای تصادفات نیز در استان کاهش داشته است، به دیگر اقدامات انجام‌شده در سال 93 پرداخت و گفت: مقابله با پدیده تغییر کاربری اراضی کشاورزی یک پدیده سیاسی ـ اجتماعی است که با توجه به اینکه ممکن است هزینه‌های اجتماعی زیادی برای استاندار و مسئولان استانی ایجاد شود اما در این زمینه برای حفظ وضعیت کشاورزی مازندران با تمام توان وارد شدیم.

استاندار مازندران با بیان اینکه در کنار استاندار همه گروه‎ها حضور دارند، اظهار کرد: معتقدم برای حل مشکلات استان سیستم دولتی جواب نمی‎دهد و اگر مدیریت و روش مدیریتی مناسبی وجود نداشته باشد، خودم شخصاً وارد می‌شوم.

وی صحبت‌هایش را اینگونه به پایان رساند؛ سال 93 رو به پایان است و باید کینه و گلایه‌ها را کنار گذاشت تا در نوروز فاطمی میزبان شایسته میلیون‌ها مسافر باشیم.


منبع : بلاغ
دیدگاه شما در مورد : برای من صندلی و پست ارزشی ندارد/هیچ‌یک از استانداران قبلی سوابق و روزمه کاری مرا ندارند

برای من صندلی و پست ارزشی ندارد/هیچ‌یک از استانداران قبلی سوابق و روزمه کاری مرا ندارند