چهار شنبه 27 دی 1396 12:18:03

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 2164

تاریخ انتشار : 26/10/1392 - 18:30

اختصاصی/ سوادکوه گزارش می دهد:

آنچه فرماندار گفت و آنچه دیگران تعبیر کردند+ اصلاحیه

سخنان دیروز فرماندار جدید سوادکوه شمالی تعبیرهای مختلفی داشت، هر چند که شاید منظور ایشان چیز دیگری باشد.

آنچه فرماندار گفت و آنچه دیگران تعبیر کردند+ اصلاحیه

به گزارش سوادکوه آنلاین، در پی اتشار خبر دومین فرماندار غیر بومی سوادکوه شمالی هم معرفی شد+ پارادوکس های دو فرماندار در سایت خبری تحلیلی سوادکوه آنلاین، فرماندار جدید شهرستان سوادکوه شمالی نسبت به برخی از بندهای این نوشته واکنش نشان داده و اظهار داشت: برخی از این سخنان حرفهای من نبود و تعبیر دیگران از سخنان روز معارفه من بود.

در خبر مذکور نوشته شده بود: بعد از آن نیز تریبون به منصوریان فرماندار جدید سوادکوه شمالی رسید، اما او بر خلاف رستمعلی دولت قبلی را دولتی دروغگو و بی اخلاق خواند و گفت: در دولت قبلی مردم از عدم صداقت، بی اخلاقی و بی قانونی رنج می بردند اما بعد از حماسه 24 خرداد، درست زمانی که رقبای انتخاباتی به برنده تبریک گفتند اخلاق برگشت.

فرماندار سوادکوه شمالی تاکید کرد: من در سخنرانی خود به هیچ وجه از دولت قبلی نام نبردم و این تعبیر خبرنگار شما از صحبت من بود.

این اظهارات ما را بر آن داشت تا ضمن اینکه از اشتباه به وجود آمده در متن خبر عذرخواهی کنیم، در این نوشته متن کامل سخنرانی آقای منصوریان را بر اساس آنچه که خود ایشان در سایت فرمانداری سوادکوه شمالی انتشار داده اند بیاوریم تا کلیه ابهامات بر طرف شود. متن سخنرانی محمد رضا منصوریان در جلسه معارفه بدین شرح است.

بسم الله الرحمن الرحیم

آنچه براي سوادكوه شمالي ميخواهم

« حمد وسپاس خدا را كه تمام عالم به معرفت اوعارف است وبه عنايت او واقف »

قبل از اینکه برنامه راهبردي وعملكرد مديريت خود را درخصوص شهرستان سوادكوه شمالي به سمع و نظر مردم شريف سوادكوه شمالي برسانم ، وظيفه خود ميدانم قبل ازهرگام وهركلام سلام وارادت خودم را به محضر امام شهيدان ،مقام معظم رهبري ، شهداي والامقام اين خطه لاله پرور كه با خون خود انقلاب اسلامي را بيمه نمودند وخانواده هاي محترمشان ، وهمچنين رحمت بي پايان خداوند را به روح پاك وملكوتي جنت مكان حضرت ايت الله صالحي مازندران رحمت الله اليه وشهيد والامقام حجت الاسلام والمسلمين قاسمي وهم سنگرانشان اعلام نمايم ، وازخدامند منان مسئلت دارم درراه خدمت به اين مردم عزيزبا سرمشق قراردادن منويات وسفارشات مقام معظم رهبري به كارگزاران نظام اسلامي مرا لايق بداند وسرافراز بگرداند .

عملكرد مديريت خود را براي توسعه وپيشرفت این شهرستان همراه با هدفي كه در حماسه سياسي 24 خرداد سال جاري مردم شريفمان خلق گردند ، وخود را ملزم به پيروي از اين اهداف ميدانم را در دوبخش جداگانه به حضورتان عرض مینمايم تا بدین طریق ودرگام اول براي شما همه عزيزان اطمينان حاصل گردد مدت زماني را كه در خدمتان هستم وقت گرانبهاي شما را هدر نميدهم بلکه تجربيات چندين ساله اداري خود را بكار ميگيرم تا اين شهرستان ازجمله شهرستانهایي باشد كه داراي چشم انداز وبرنامه مدون گردد هرچند كه از برنامه هاي توسعه اي چهارم وپنجم كم وبيش محروم گرديديم . اما با كمك مردم شريف و نخبگان اين منظقه بخصوص مساعدت مدیرانی كه درسظح ملي نقش افريني دارند وميتوانند به ما در اين راه كمك ومساعدت نمايندوهمراهي تنكاتنگ با دونماينده پرتلاش جناب اقاي حسيني وجناب اقاي عليپور كه بارها ثابت نمودند دلسوز شما وحوزه انتخابيه شان هستند ، ميتوانيم با تهيه شاخصهاي برنامه هاي اقتصادي ، اجتماعي وفرهنگي برنامه عملياتي توسعه شهرستان را مانند شهرستانهاي ديگر استان به برنامه افق 1404 رسانده وتدوين نمائيم . شايد گفتن اين مطالب كمي شعارگونه باشد ، اما امکان پذیر است زیرا اينده اين شهرستان از ان فرزندان شما است كه انشاالله با تحصيلات بالا وتخصص امورات اين شهرستان را به عهده خواهند گرفت لذا ما در اين مقطع که امانت دار آنان هستیم نبايد كاري كنيم كه از قاعده و قانون ورفتارعلمي خارج باشد . پس اگرما بخواهيم اين شهرستان را به عنوان يك شهرستان نمونه در استان بشناسانيم ( البته با قابليتهاي ، مزيتها و تنگناهاي كه دارد را هم درنظر بگيرم . اقلآ شروع كار را با تدوين برنامه توسعه اي مرسوم دركشور كليد بزنیم وبرنامه محور حركت كنيم تا همين مقدار اعتباري كه تخصيص داده ميشود هدر نرود ودر اينده ما را متهم به ندانم كاري نكنند .

اما دربخش دوم مطلبم كه خدمتان بايد عرض كنم . مربوط به درسي است كه بنده ازحماسه 24 خرداد درانتخابات دوره يازدهم رياست جمهوري گرفتم وبه آن متعهد وپايبندم . درس اخلاق ، راستگوئي وقانون گرائی ، همه شما عزيزان خوب مي دانيد درچندسال اخير این واژه ها گاها قربانی شدند وبه اعتماد مردم شريف ولايت مدار، آسيب زده شد ، با مردم صادق رفتار نكردند ، و به دليل عدم رفتار اخلاق مداري و راستگوئي كه ريشه دين وايمانمان برپايه اين رفتارها بسته شده است مملكت وانقلاب با مشكل روبروشد . كه خوشبختانه با درايت وتيزهوشي ناخداي اين مرزوبوم به ساحل نجات هدايت شد وبا وعده حماسه سياسي وفضاي خوب مشاركتي اولين واژه گفته شده كه ازجامعه ما رخت بربسته بود يعني ( اخلاق ) در پايان رقابت انتخاباتي ، با تبريك رقبا ، به فرد پيروز رقابت در روز بعد انتخابات بار ديگر رفتار اخلاقي به جامعه برگشت وتا كنون به نحو احسن در حال پيشروي درعمق وبتن جامعه است و اما راستگوئي را هم با رفتار وگفتار رئيس دولت تدبير واميد جناب اقاي دكتر روحاني رئيس جمهور محترم در حال تمرين وممارست هستيم واميدواريم همه كارگزاران نظام اين دواصل را در كنار ديگر ارزشهاي ديني واسلامي را با هم پيشه مديريت خودمان بكنیم وبا راستگوئي اعتماد رفته را به جامعه برگردانيم . در نهایت اگر بگويم كدام برنامه برايم اولويت بيشتر دارد . شايد صحيح نباشد زيرا همه امور شهرستان برايم دراولويت است . وهمه كارها را با هم به پيش ميبريم از استقرارادارات دولتي گرفته تا برنامه ريزي بلند مدت كه منافع شهرستان ومردم در آن ديده شود . ودست نياز را به سوي همه شهروندان درازميكنم وصادقانه ميخواهم درپيشبرد امور با من وهمكاران فرمانداري ومديران ادارات كمك وياري برساند ، انچه ازعملكرد ما باكمك شما انجام بگيرد منافعشان براي شما وفرزندرانتان است . خدايا چنان كن سرانجام كار توخشنود باشي وما رستگار

همان طور که مشاهده می شود فرماندار محترم سوادکوه شمالی بر اساس آنچه که در سایت فرمانداری انتشار داده است به هیچ عنوان نامی از دولت قبلی نبرده است، اما اظهارات و طرز بیان ایشان موجب شده است تا حاضرین در جلسه اینگونه استنباط نمایند که روی سخن آقای منصوریان با دولت گذشته است.

هر چند منصوریان واژه چند سال اخیر که در سخنرانی روز معارفه گفته بود را طور دیگری تفسیر می کند و آن را تنها منوط به دولت قبلی نمی داند ولی باید به فرماندار جدید خاطرنشان کرد آنچه که شما در سخنان خود گفته اید تماما روی به سوی تخریب دولت قبلی داشته و این در شرایط امروزی جامعه به نظر می رسد سخنان درستی نباشد، چراکه دولت قبل در کنار اشتباهاتش خدمات بسیار خوبی را به مردم عزیز انجام داده بود، همان طور که دولت های قبل دکتر احمدی نژاد هم خدماتی را در پرونده کاریشان داشتند.

البته این اظهارات فرماندار سوادکوه شمالی ما را بر آن داشت تا جویای تعابیر دیگران از سخنان ایشان باشیم.

عمران اکبر نژاد خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه و مدیر سایت خبری سوادکوه نیوز که خود در جلسه حضور داشت در گفتگویی کوتاه بیان کرد: فرماندار سوادکوه شمالی با نگاه چالشی در اولین سخنان خود افق نا مناسبی را برای آینده  توسعه شهرستان جدید التاسیس سوادکوه شمالی به وجود آورد.

وی تصریح کرد: دیدگاه های سیاسی متفاوت با در نظر گرفتن چارچوب های قانونی حق هر فعال سیاسی است ولی زیر سوال بردن تلاش های دولت قبل و بیان فضای بی صداقتی در دوره قبل و سلب اعتماد عمومی، دیدگاههای نه چندان خوشایندی را به وجود آورده است.

اکبرنژاد خاطر نشان کرد: توسعه متوازن به شرایط آرام نیاز دارد و به دور از فضای تخریبی به دست می آید.

به نظر می رسد فرماندار محترم با بیان این گونه سخنان تنش آمیز به روح وحدت و هم دلی در شهرستان ضربه می زند و خود عاملی جهت عدم پیشرفت متوازن شهرستان می شود.

امیدواریم از این به بعد به جای بیان اینگونه اظهارات شاهد سخنان و اعمالی باشیم که مردم و مسئولین را برای پیشرفت هر چه بیشتر شهرستان به سوی وحدت بکشاند و از به کار بردن تعبیراتی که موجب ناخرسندی بخشی از اجتماع می شود جلوگیری شود.برای این پست 8 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 26 دی 1392 - 18:58
  منصوریان

  دستت درد نکند منصوریان

  1 3
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 26 دی 1392 - 22:14
  ر.ب

  با سلام و تقدیر و تشکر از مدیریت سایت سوادکوه آنلاین در سخنان فرماندار کاملا مشهود است که دولت قبلی را تخریب کردند آقای فرماندار به قول خودتون که در حال تمرین راستگویی هستید که اینجوری صحبت می کنید اگر در حال تمرین نبودید چه می شد ...

  3 0
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 26 دی 1392 - 23:23
  راستین

  حالا جالبه ، شما هم که تو تحلیل خودت انکار می کنی که دولت قبلی اشتباه داشته !

  1 1
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 26 دی 1392 - 23:24
  راستین

  حالا جالبه ، شما هم که تو تحلیل خودت انکار می کنی که دولت قبلی اشتباه داشته !

  7 0
 • پاسخ به نظر جمعه 27 دی 1392 - 01:10
  سوادکوه

  ***سوادکوهیمه برار*** سوادکوهیمه برار با وفامه شمالیو جنوبی جا جدامه سواکوهیمه من غیرت دارمبه به غمو سختی من عادت دارمبه سواکوهیمه برار بچه درد اصالت دارمبه مانند یک مرد اسا نوین سوادکوه بیه تقسیم از آقایون باید بوریم بپرسیم امه حق این بیه محروم بموندیم؟ اتا کارخنه کوک دله. بموندیم؟ امه حق بیه برکته بروشیم؟ ذغاله سنگه سر ما دپوشیم؟ برار اتا دنیه بعد چندسال هاده امه جوابه تا به امسال؟ دیگه جای کلنگ دنیه باقی انجیرتنگه سوراخ بیه خدایی هرکی برسیه کلنگ بزوئه امه بسوته دله چنگ بزوئه حسینیو علیپور جا بپرسین وزیر وقتو زمونجا بپرسین چرا این رنجو سختی قسمت ما؟ بیکاریو بدبختی قسمت ما؟ برار اینهمه شهید ما ندامی؟؟ مگه ازاین مملکت ما جدامی؟؟ کنه پلی بورم شکوه هاکنم؟ صداره سر حادم برمه هاکنم؟ برار دل مشته غم بیه خدایی سوادکوه مثل بم بیه خدایی... شاعر:مجید امیری سوادکوهی

  7 4
 • پاسخ به نظر جمعه 27 دی 1392 - 23:54
  داود

  با سلام خدمت خوانندگان محترم. بهرحال - مراسم - توديع و معارفه تمام شد. مدير جواني از نسل سوم و چهارم رفت و جايش را پيرمردي - خسته - گرفت. جناب آقاي منصوريان, نيامده شمشير را از رو بسته ايد. البته اين گونه سخن گفتن از جمع شما اصلاح طلبان افراطي جاي تعجب نيست. متاسفانه با روحيات مردم نجيب و ولايتمدار شهرستان آشنايي نداريد و به سبب همين ناآشنايي با محيط و مردم فهيم آن، سخناني اينگونه بر زبان جاري مي کنيد. در متن صحبت هاي تان رئيس جمهور و تيم دولت گذشته را دروغ گو خطاب کرده ايد و سعي نموديد تا اينگونه القا کنيد که دولت قبلي فقط وعده مي داد و دروغ مي گفت. شايسته بود تا جنابعالي به عنوان شخص اول اجرايي و شوراي تامين در شهرستان و نيز اصلي ترين چهره سياسي اجرايي جانب انصاف را رعايت مي نموديد و از تهمت و افترا و نيز تشويش اذهان خودداري مي کرديد. چقدر خوب شد که شما واژه اعتدال مدبرانه همراه با اميد را براي ما ترجمه نموديد. با ترجمان حضرتعالي تکليف همه مشخص شد. يعني انتظاري بيش از تعريف شما از اين واژه نخواهند داشت. در کلام حضرت آقا که شما از ولايتمداري ايشان داد سخن داديد, اعتدال, تدبير و اميد به زيبايي تعريف شدند که اي کاش شما هم با نگاهي به آرشيو سخنان معظم له به ترجمان درستي مي رسيديد و نه اينکه در اولين روز کاري دولت گذشته را دروغ گو بخوانيد و جوانان را بي عرضه جلوه دهيد. اگر امروز غني سازي عليرغم تعليق برنامه هاي هسته اي قبل از شروع بکار دولت رياست محترم جمهور گذشته, به 20% زسيد حاصل برنامه ريزي هاي مدبرانه دولت قبلي, ايستادگي ملت بزرگ ايران اسلامي و بي شک تلاش و کوشش همين جوان هايي است که شما آنها را هيچ مي پنداريد. شما در 27 يا 28 سال گذشته کجا بوديد که به تازگي به سمت فرماندار نائل شديد!؟ لحن صحبت شما از همسويي تان با دولت هاي سازندگي و اصلاحات حکايت دارد, اما تا چه اندازه در انجام امور اجرايي و مديريت ها ضعيف بوديد که حتي نتوانستيد بعنوان يک بخشدار منصوب شويد. نگويي که خودتان نمي خواستيد که اصلا باور کردني نيست و عوام فريبي جلوه مي کند. حالا به عمق معني سخنان آقاي عليپور رسيديم که مي گفتند انتصاب فرماندار بومي براي شهرستان سوادکوه شمالي به نفع مردم است. چرا که اگر با فرهنگ محيط و مردم ولايتمدار آن بيشتر آشنا بوديد, به هيچ عنوان اينگونه سخن نمي گفتيد. يقين بدانيد, با اين نگاه و تفکر, عمر مديريت شما در اين فرمانداري بسيار کوتاه خواهد بود. به سادگي هم مي توان از سخنانتان فهميد که بيشتر تمايل به کارهاي سياسي و حاشيه اي داريد و نه امور اجرايي. درصورتيکه کارهاي بر زمين مانده به حدي است که اگر در 24 ساعت 20 ساعت هم کار کنيد باز هم نمي توانيد جوابگو باشيد. البته انتظار تلاش 20 ساعته در روز از شما بيش از توانتان است. اي کاش در اواخر عمر کاريتان در حد و اندازه رئيس دفتر و کارشناس باقي مي مانديد. نمي دانم پس کي اين جوانان مي بايست براي آينده آماده شوند؟ اگر در روزهاي اينگونه سمت هايي چون فرمانداري سوادکوه شمالي را تجربه نکنند پس کي قرار است اين کار اتفاق بيافتد. اگر پير مردهايي چون شما اجازه دهند, مازندران سرافراز در کمتر از 10 سال آينده شاهد مديراني توانمند و قوي است که با سنيني حدود 40 سال بهترين گزينه ها براي استانداري, معاونت وزير, وزير و چه بسا رياست جمهوري خواهند بود.(ان شاء الله). به عنوان عضو کوچکي از مردم بزرگ شهرستان سوادکوه شمالي و کسي که با روحيات مردم آشنايي بهتري دارد, به شما توصيه مي کنم نگاه و رفتارتان را تغيير دهيد تا حضورتان در اين شهرستان مثمر ثمر باشد. آقاي منصوريان عزيز, به عمل کار برآيد نه به سخنداني ...

  2 0
 • پاسخ به نظر جمعه 27 دی 1392 - 23:59
  ناشناس

  اقا مجید شاعر عزیز و دوست داشتنی ممنون از شعر زیبا واز سردرد تان اما ای کاش به جای سوال از اقای علیپور و حسینی از کسانی سوال می کردید که در زمان مسولیت شان چشمانشان را بسته بودند نماینده بودند سکوت کردند؛ حقوق دان بودند سکوت کردند؛عالم و ایت الله بودند سکوت کردند؛ سکوت کردند تا البرز مرکزی را چوب حراج زدند؛سکوت کردند تا اشباع تراورس شیر گا ه و لاجیم به ورطه نابودی کشیده شود ؛سکوت کردند تا کارخانه آرد سوادکوه با نام و امتیاز سوادکوه در جوببار احداث شود ؛سکوت کردند تا کار خانه میخ سازی سوادکوه در کرج احداث شود ؛سکوت کردند تا کارخانه دیزل سازی سوادکوه در آمل احداث شود ووووووآقا مجید عزیز و دوست داشتنی از کسانی بپرسید که با نام معلم و فرهنگی به مجلس شورای را یافت و به جای پگیری مشکلا ت مردم دیارش به دنبال انتقالی از اموزش و پرورش به وزارت نفت بود تا حقوق چند میلیونی دریا فت بکند وووو

  3 5
 • پاسخ به نظر شنبه 28 دی 1392 - 22:25
  مجیدامیری سوادکوهی

  سلام خدمت شما عزیز دلسوز و پر درد...(مطلع) بنده از زحمات جناب مهندس علیپور و دکتر حسینی سپاسگذارم و روی صحبت بنده سر سوزن با این دو عزیز نبود و فقط در شعرم از این بزرگواران تقاضای کمک کردم برای رفع مشکل جوانان و گفتم از وکلای مان بپرسم دلیل این همه بی مهری و بی توجهی به سوادکوه چیست؟مگر ما از این مملکت جدا هستیم؟ امیدوارم که توانسته باشم قدم کوچکی برای منطقه گرفته باشم. دوست عزیز ممنونم از شما امیدوارم روشن شده باشید. یاعلی

  0 0
دیدگاه شما در مورد : آنچه فرماندار گفت و آنچه دیگران تعبیر کردند+ اصلاحیه

آنچه فرماندار گفت و آنچه دیگران تعبیر کردند+ اصلاحیه