شنبه 02 تیر 1397 14:49:19

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 21560

تاریخ انتشار : 27/12/1393 - 10:35

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس مطرح کرد

ردپای برخی مقامات در زمین‌خواری، تجاوز به عرصه جنگلی و اراضی ملی در مازندران

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی درباره ردپای برخی مقامات در زمین‌خواری و تجاوز به عرصه جنگلی و اراضی ملی، گفت: اگر همکاری مسئولان با متجاوزان مشهود باشد به عنوان عمل مجرمانه از هر رده و مقامی که باشند برخورد می‌شوند.

ردپای برخی مقامات در زمین‌خواری، تجاوز به عرصه جنگلی و اراضی ملی در مازندران

سوادکوه- محمدعلی پورمختار عصر سه‌شنبه در حاشیه بازدید از مناطق مختلف کلاردشت در جمع خبرنگاران با اشاره به ردپای برخی مقامات در زمین‌خواری و تجاوز به عرصه جنگلی و اراضی ملی اظهار داشت: در راستای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری، کمیسیون اصل 90 مجلس از یک‌سال پیش وارد موضوع شد.


وی بیان کرد: با تأکیدات اخیر مقام معظم رهبری، کمیسیون نیز فعالیت خود را شدت بخشید، لذا به اتفاق کارشناسان و اعضای کمیته‌ مربوطه وارد کار عملیاتی شدیم.

رئیس کمیسیون اصل 90 درباره علت حضور خود در کلاردشت، گفت: به منظور ارزیابی موارد زمین‌خواری به این منطقه وارد شدیم که البته غرب مازندران از نقاط بسیار مهمی است که دست‌اندازی به منابع ملی در آن بیشتر است.

این مسئول با ابراز امیدواری از اینکه مسئولان استانی و شهرستانی در مازندران به مبارزه با زمین‌خواری توجه بیشتری داشته باشند، افزود: در طول تعطیلات نوروزی، این امر مهم با اطلاعات مردمی و حضور نامحسوس بازرسان پیگیری می‌شود.

پورمختار با اشاره به ارزیابی مدیران اجرایی در سال آینده، تصریح کرد: در سال 94 عملکرد مدیران اجرایی به‌ویژه در بخش حفظ و حراست از منابع طبیعی و اراضی ملی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا با همکاری همه دستگاه‌ها شاهد جلوگیری از ادامه تخریب، تجاوز به محیط زیست و تصرفات غیرقانونی عرصه‌های جنگلی و ملی باشیم.

ردپای برخی مقامات در زمین‌خواری

پورمختار درباره ردپای برخی مقامات در زمین‌خواری و تجاوز به عرصه جنگلی و اراضی ملی، اذعان کرد: اگر همکاری مسئولان با متجاوزان مشهود باشد به عنوان عمل مجرمانه از هر رده و مقامی که باشند برخورد و به قوه‌قضاییه معرفی می‌شوند.

«مازیچال» قطعه‌ای از بهشت است

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی درباره مرتع زیبای مازیچال تصریح کرد: شکایت تجاوز به مراتع مازیچال وصول شده است ‌در جریان تجاوز به این قطعه از بهشت ایران هستیم.

وی ادامه داد: اخیرا نیز جمعی از هنرمندان کشور از رئیس‌جمهور درخواست حفظ این قطعه از بهشت را داشته‌اند و مطمئن باشید نمی‌گذاریم آسیبی به این‌گونه مناطق بکر جنگلی و مرتعی نه‌تنها در کلاردشت و مازندران بلکه در هیچ کجای کشور، برسد.

پورمختار در پایان گفت: یکی از مواردی که سبب شدت زمین‌خواری می‌شود، ایجاد روستاهای جدید در دل جنگل و مراتع بکر است که وزارت کشور باید در زمینه ایجاد روستا، با کد جدیدی که ارائه شده ‌‌تجدیدنظر کند و البته کمیسیون اصل 90 نیز در این زمینه ورود پیدا می‌کند.

منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : ردپای برخی مقامات در زمین‌خواری، تجاوز به عرصه جنگلی و اراضی ملی در مازندران

ردپای برخی مقامات در زمین‌خواری، تجاوز به عرصه جنگلی و اراضی ملی در مازندران

  • پربازدیدترین ها