پنج شنبه 28 دی 1396 23:20:57

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 21292

تاریخ انتشار : 24/12/1393 - 09:31

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی:

خروج دام از جنگل اشتباه و بی تدبیرانه بود

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مراسم افتتاحیه سایت الگویی منابع طبیعی در رئیسکلا لفور اظهار داشت:خروج دام از جنگل اشتباه و بی تدبیرانه بود.

خروج دام از جنگل اشتباه و بی تدبیرانه بود

به گزارش سوادکوه آنلاین  کمال عليپور در مراسم افتتاحیه سایت الگویی منابع طبیعی در رئیسکلا لفور با اشاره به لزوم مشارکت مردم در طرح هاي ملي گفت:هر زمان مردم مشارکت کردند کارها پيش مي رود در بحث منابع طبيعي نيز زماني مي توانيم به موفقيت برسيم که مردم را همراه خود ببينيم و کار را به مردم واگذار کنيم.

وی نقشه هاي موجود در استان را ناکارامد دانست و افزود:کل کشور از نقشه هايي با مقياس 1/25000 استفاده مي کنند اما در مازندران از نقشه هاي با مقياس1/50000 استفاده مي شود که مسلما ميزان خطا و اشتباه در آن بالاست و در نتيجه حق مردم تضييع مي شود.

 دبير مجمع نمايندگان استان مازندران روسيه را کشوري موفق در زمينه بهره برداري از جنگل معرفي و از تحليل هاي ناصحيح که بعضي از افراد از فرمايشات رهبر معظم انقلاب مي کنند انتقاد کرد و گفت:مساحت جنگل هاي روسيه از 70 سال پيش تا کنون هيچ تغييري نکرده اما از نظر تجارت چوب جزو کشورهاي پيشرو محسوب مي شود سوال بنده اينجاست که چه کسي گفته که دامدار جنگل را نابود کرده است؟حرف آقا را به نفع خود تعبير نکنيد و به جاي جلوگيري از استفاده جنگل نشينان از مواهب الهي به فکر زمين خواران و ويلاسازان بزرگ باشيد که چيزي به نام جنگل و کوه باقي نگذاشته اند.

وي در پایان با اشاره به طرح خروج دام از جنگل گفت: اين طرح عملا اقتصاد مردم جنگل نشين را فلج کرده است و معيشت آنان را دچار مشکل کرد اساس اين طرح يک اشتباه و بی تدبیرانه بود که سعي در نابودي معيشت مردم داشت.دیدگاه شما در مورد : خروج دام از جنگل اشتباه و بی تدبیرانه بود

خروج دام از جنگل اشتباه و بی تدبیرانه بود