جمعه 01 تیر 1397 17:48:03

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 20452

تاریخ انتشار : 14/12/1393 - 09:30

دبیر مجمع نمایندگان مازندران :

هاشمی همگام با غرب در راستای تضعیف مجلس عمل می‌کند/نباید به‌واسطه حمایت از یک جریان و موضوعات خانوادگی نظام را زیرسوال برد

دبیر مجمع نمایندگان مازندران گفت: به واسطه اختلافات و موضوعات خانوادگی نباید از نظام خرج کرد و نباید جایگاه نمایندگان را به دروغ‎گویی نسبت داد.

هاشمی همگام با غرب در راستای تضعیف مجلس عمل می‌کند/نباید به‌واسطه حمایت از یک جریان و موضوعات خانوادگی نظام را زیرسوال برد

سوادکوه- کمال علیپور امروز با بیان اینکه ایران بر مبنای دموکراسی دینی است، اظهار داشت: رمز موفقیت ایران اسلامی حضور مردم در تعیین سرنوشت خودشان است و جایگاهی که فیلتر نظام و برآمده از آرای مردم بوده، مجلس شورای اسلامی است.

وی با تبیین جایگاه نظارتی مجلس، افزود: مجلس به تعبیر حضرت امام (ره) در رأس امور است زیرا هم قانون‎گذار است و هم چرخه اقتصادی سیاسی و فرهنگی کشور را نظارت دارد.

نماینده مردم قائم‎شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: قانون اساسی این حق را به نمایندگان ملت در مجلس داد که در همه امور اظهار نظر کنند و کشور و مجلس ما افتخارش به این است که آزاد است.

این نماینده با اشاره به شیوه نظارت نمایندگان، اذعان کرد: نمایندگان نظارت خود را ابتدا با نطق و تذکر و سپس در کمسیون‌های تخصصی پیگیری می‌کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اظهارات آقای هاشمی برای بیشتر نمایندگان جای تعجب داشت، بیان کرد: آقای هاشمی چطور یک جایگاه اساسی که رأس امور است را به دروغ‎گویی منتصب می‎کند مگر نه اینکه قانون و مجلس جایگاه گذشته ایشان بود، چطور امروز این جایگاه و تریبون را زیرسوال می‌برد.

وی خاطرنشان کرد: هاشمی رفسنجانی قانون اساسی را زیر سوال برد، قانونی که ماحصل خون شهدای انقلاب است، آیا نمایندگان آن همگام با نتانیاهو حرکت می‌کنند؟

علیپور با بیان اینکه آنهایی که این مسائل را مطرح می‌کنند، همگام با غرب در راستای تضعیف مجلس قانون‌گذار هستند، ابراز کرد: اگر امروز در مقابل زیاده‌خواهی غرب، مجلس روشنگری کند، این همگامی با دشمنان و نتانیاهو بودن است؟ آیا مجلسی که نمایندگان آن از خود مردم هستند و جایگاه قانون‎گذاری دارند را باید با چنین انسانی مقایسه کرد؟

نماینده قائم‎شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی با اشاره به اینکه نباید به واسطه حمایت از جریان سیاسی نظام را زیر سوال برد، یادآور شد: به واسطه اختلافات و موضوعات خانوادگی نباید از نظام خرج کرد و نباید جایگاه نمایندگان را به دروغ‎گویی نسبت داد.

علیپور در پایان گفت: مجلس و دولت مشکلی با یکدیگر ندارند و این در بودجه سالانه و سایر امور ثابت شد، مگر نه اینکه بیشترین وزیر در این دولت تأئید صلاحیت شدند.


منبع : بلاغ
دیدگاه شما در مورد : هاشمی همگام با غرب در راستای تضعیف مجلس عمل می‌کند/نباید به‌واسطه حمایت از یک جریان و موضوعات خانوادگی نظام را زیرسوال برد

هاشمی همگام با غرب در راستای تضعیف مجلس عمل می‌کند/نباید به‌واسطه حمایت از یک جریان و موضوعات خانوادگی نظام را زیرسوال برد

  • پربازدیدترین ها