چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397 05:26:33

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 20402

تاریخ انتشار : 13/12/1393 - 21:18

عضو مجلس خبرگان رهبری :

جایگاه ریاست مجلس خبرگان، سیاسی و تشریفاتی نیست/باید بعد علمی، سابقه و سلامت رفتاری فرد را درنظر گرفت

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: جایگاه ریاست مجلس خبرگان یک جایگاه سیاسی و تشریفاتی نیست، بلکه واقعاً باید بعد علمی آن شخصیت مورد توجه قرار گیرد.

جایگاه ریاست مجلس خبرگان، سیاسی و تشریفاتی نیست/باید بعد علمی، سابقه و سلامت رفتاری فرد را درنظر گرفت

سوادکوه- آیت الله علی معلمی در رابطه با شاخص‎های رئیس مجلس خبرگان رهبری، اظهار داشت: مجلس خبرگان متشکل از خبرگانی که از حیث علمیت در حد اجتهاد و از حیث دیانت و اعتماد عامه مردم شناخته شده باشند، است.

وی افزود: سابقه این مجلس هم نشان می‎دهد قبل از آن که این مجلس سیاسی باشد، مجلسی علمی، فقاهتی و دینی است.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: کسی که در جایگاه ریاست در این مجلس قرار می گیرد، در همه ابعاد باید سرآمد باشد، به این معنا که هم در بعد فقاهت باید سرآمدی او نمایان باشد، هم در بعد آگاهی از مسائل جامعه و مسائل سیاسی.

امام جمعه قائم‎شهر با بیان اینکه اعضای مجلس خبرگان متشکل از 86 نفر از فقهای بلاد، در سراسرکشور بر اساس شناخت مردم انتخاب شدند، اضافه کرد: در گذشته دیدیم چند دوره مرحوم آیت‎الله مشکینی که چهره‎ای برجسته حوزوی، سیاسی و انقلابی بودند، در جایگاه ریاست این مجلس به‎خوبی عمل می کردند.

عضو خبرگان رهبری، ضمن عنوان اینکه بعد از آیت‎الله مشکینی هم این اقتضاء وجود دارد که باید چهره برجسته‎ای از لحاظ هوشیاری و سیاسی روی کار بیاید، خاطرنشان کرد: جایگاه ریاست مجلس خبرگان یک جایگاه سیاسی و تشریفاتی نیست، بلکه واقعاً باید بعد علمی آن شخصیت مورد توجه قرار گیرد.

معلمی افزود: باید سابقه و سلامت رفتاری رئیس مورد نظر لحاظ شود و بر همین اساس اعضا، فرد مورد قبول خود را انتخاب می‎کنند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: احتمال تغییر در هیئت رئیسه وجود دارد ولی اینکه چه اتفاقی قرار است بیفتد، با خداست.

وی با بیان اینکه برخی از اصحاب رسانه شاید فضاسازی‎هایی داشته باشند، گفت: مجلس خبرگان، مجلسی آرام است و اعضای آن افرادی متدین و دلسوز به نظام و انقلاب هستند که قطعاً بر اساس شناخت و تشخیص، به‎موقع تصمیم می‎گیرند و عمل می‌کنند.


منبع : بلاغ
دیدگاه شما در مورد : جایگاه ریاست مجلس خبرگان، سیاسی و تشریفاتی نیست/باید بعد علمی، سابقه و سلامت رفتاری فرد را درنظر گرفت

جایگاه ریاست مجلس خبرگان، سیاسی و تشریفاتی نیست/باید بعد علمی، سابقه و سلامت رفتاری فرد را درنظر گرفت

  • پربازدیدترین ها