چهار شنبه 27 دی 1396 23:40:39

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 2038

تاریخ انتشار : 19/10/1392 - 06:45

اختصاصی/ مهم ترین مشکلات سوادکوه از زبان عضو شورای اسلامی شهرستان:

مردم سوادکوه دارند با مرگ دست و پنجه نرم می کنند

عضو شورای اسلامی شهرستان سوادکوه 4 بانده شدن محور سوادکوه، بلاتکلیفی شهرداری ها در صدور مجوز، اجرا نشدن یک پروژۀ عمرانی خوب، عدم اشتغال جوانان و نبود نظارت کافی درشهرستان را مهم ترین مشکلات سوادکوه بیان کرد.

مردم سوادکوه دارند با مرگ دست و پنجه نرم می کنند

نرگس کمالی در مصاحبه با خبرنگار سوادکوه آنلاین، 4 بانده شدن محور سوادکوه را بزگترین معضل شهرستان سوادکوه دانست و اظهار داشت: همواره در محور سوادکوه خصوصا شهر زیراب شاهد بروز تصادفات بیشماری هستیم که عامل اصلی آن 4 بانده نبودن محور سوادکوه است، هیأت دولت باید به این مسئله توجه ویژه نشان دهد.

عضو شورای اسلامی شهر زیراب به عبور جاده ترانزیتی از مرکز شهر زیراب و دیگر شهرهای سوادکوه اشاره کرد و گفت: این مسئله موجب شده مدارس، امام زاده و مساجد در کنار جاده اصلی قرار بگیرند و متأسفانه بر اساس آمارها در هفته شاهد یک یا چند کشته در این جاده هستیم و این برای مردم واقعا نگران کننده است.

عضو شورای اسلامی شهرستان سوادکوه بلاتکلیفی شهرداری ها در صدور مجوز ساخت و ساز در حاشیه جاده را از دیگر مشکلات شهرستان بیان کرد و افزود: شهرداری هنوز نمی داند در کدام قسمت از جاده می تواند به مردم اجازه ساخت بدهد و این مسئله برای مردم عامل بروز مشکلات فراوانی شده است.

 نماینده شورای اسلامی استان مازندران در شورای عالی استان ها خاطر نشان کرد: این مسئله در دستور کار دولت احمدی نژاد قرار داشت و جزء اولویت های این دولت بود که باید در سال 92 تمام می شد اما هنوز این پروژه اجراء نشده است.

وی با بیان اینکه مسئولین بحث عدم بودجه کافی را دلیل انجام نشدن این پروژه عنوان می کنند، تصریح کرد: اگر دولت دیۀ افراد جان باخته در این جاده را محاسبه کند باور کنید چندین برابر میزان بودجه ای می شود که برای حل مشکلات این جاده نیاز است.

نماینده شهرستان سوادکوه در شورای اسلامی استان مازندران با ذکر اینکه مردم دارند در سوادکوه با مرگ دست و پنجه نرم می کنند اعلام کرد: جدیدا علاوه بر ماشین های سنگین اجازه تردد نیسان را هم در محور هراز نمی دهند و همۀ این اتومبیل ها برای رفتن به تهران از محور سوادکوه تردد می کنند که این امر خطر مرگ مردم را بیشتر می کند.

عضو شورای اسلامی شهرستان سوادکوه تأکید کرد: باید بعد از سی سال تکلیف مردم را مشخص کنند، بارها این مسئله را به عنوان بزرگترین و مهم ترین مشکل شهرستان بیان کردم اما هیچ اتفاقی نیافتاد، این جاده ایست که از وسط سه شهر می گذرد و مردم می خواهند از آن استفاده کنند.

کمالی همچنین  اجرا نشدن یک پروژۀ عمرانی خوب در سوادکوه را از دیگر مشکلات شهرستان دانست و ابراز داشت: این انتظار بالایی نیست که مردم از دولت دارند، الآن سالهاست که در سوادکوه یک کار عمرانی خوب انجام نشده است.

عضو شورای اسلامی شهرستان سوادکوه اذعان داشت: موضوع دیگری که مردم سوادکوه همیشه نسبت به آن نگران هستند عدم اشتغال جوانان است .

عضو شورای اسلامی شهر زیراب ادامه داد: اگر نگاهی گذرا به شهرک های صنعتی سوادکوه بیاندازید در می یابید که اکثر کارخانه های این شهرک ها خوابیده اند.

وی تشکیل تعاونی ها و حمایت دولت از کارآفرینانی که قصد سرمایه گذاری در این بخش دارند را عاملی برای شروع به کار مجدد کارخانه ها در درجه اول و ایجاد فرصت های شغلی جدید برای شهروندان سوادکوهی در درجه دوم دانست.

نماینده شهرستان سوادکوه در شورای اسلامی استان مازندران با گلایه از مدیران واحد های صنعتی سوادکوه در بکار گیری افراد غیر بومی در این واحد ها بیان کرد: اکثر کسانی که در کارخانه های شهرک های صنعتی سوادکوه مشغول به کار هستند بومی هستند و کمتر از بچه های بومی استفاده می شود.

کمالی اضافه کرد: کارخانه ها به بهانه جذب نیروهای متخصص و کارشناس نه تنها در پست های تخصصی بلکه در کارهای خدماتی و اجرائی نیز از یک سری افراد غیر بومی استفاده می کنند.

نماینده شورای اسلامی استان مازندران در شورای عالی استان ها نبود نظارت کافی درشهرستان را از دیگر مشکلات سوادکوه بیان کرد و ادامه داد: در هر بخشی که مشکل داریم اگر دولت، نهادها و دستگاه ها روی عوامل اجرایی نظارت دقیق داشته باشند، طبق برآورد ها ما دیگر هیچ مشکلی نخواهیم داشت.

وی با اشاره به حادثه یک ماه پیش شیرگاه که  رانش زمین موجب خروج قطار از ریل شد، گفت:  عدم نظارت کافی سبب شد تا ما شاهد بروز مشکلات این چنینی باشیم.

 دیدگاه شما در مورد : مردم سوادکوه دارند با مرگ دست و پنجه نرم می کنند

مردم سوادکوه دارند با مرگ دست و پنجه نرم می کنند