جمعه 01 تیر 1397 10:05:34

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 20180

تاریخ انتشار : 11/12/1393 - 22:52

فرماندار سوادکوه شمالی مطرح کرد

جشنواره بهاره شهر پل ها آغازی برای گفتمان فرهنگ ها

فرماندار سوادکوه شمالی با اشاره به فرهنگ غني سوادکوه و سوادکوه شمالي جشنواره فرهنگي و گردشگري شهر پل ها را زمينه ساز اشاعه فرهنگ کهن مردم ديار سوادکوه و سوادکوه شمالي دانست و از برپايي نخستين جشنواره بهاره در سوادکوه شمالي خبر داد.

جشنواره بهاره شهر پل ها آغازی برای گفتمان فرهنگ ها

سوادکوه آنلاین- محمد رضا منصوریان با اشاره به ظرفيت ها و پتانسيل هاي عظيم سوادکوه شمالي اظهار داشت : هر مديري که وارد شهرستان مي شود اين ظرفيت و توانايي را از نظر داشتن طبيعتي بکر،راه هاي دسترسي تاريخ غني و ..مي بيند اما بسياري از مسافران به جهت عبور از اين شهرستان نمي توانند از اين ظرفيتها بهره مند شوند، چون مقصد هيچ گاه سوادکوه شمالي نبوده است و ما هم سعي نکرده ايم گفتارهايي ايجاد کنيم و خودمان را به شهروندان ايران زمين بشناسانيم.

وی با اشاره به ظرفيت هاي تاريخي سوادکوه شمالي خاطر نشان کرد: سوادکوه شمالي شهرستان نوپايي است که تاريخ ديرينه آن از اين سرزمين سربه فلک کشيده با آداب  و سنن  و ابينيه اي چون پل بالو (تنها اثر به جا مانده از جاده ابريشم تابستانه)قبرستان لفورک (مربوط به عصر آهن)قلعه حسن بور(تخت جمشيدي ديگر)آب انبار آب دنگسر حمام تاريخي دهکلان و بسياري آثار ارزشمند ديگر آن گوياي اين گذر تاريخي است .

فرماندار سوادکوه شمالی ادامه داد: اين شهرستان شهداي گرانقدر و فرهيخته اي چون شهيد آيت الله عبدالوهاب قاسمي ،آيت الله صالحي مازندراني ،شهيدان مرادي و گلزاده و...را تقديم انقلاب اسلامي کرده است  و اينان هويت فرهنگي سوادکوه شمالي هستند و بايد اين ظرفيت هاي غني فرهنگي را بيش از پيش معرفي کرد.

منصوریان افزود: اين منطقه همواره تأثيرگذار در معادلات سياسي، اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي و گردشگري  بوده اما ناديده گرفته شده است و اين در حاليست که مي توان ظرفيت هاي آن را به عنوان منبع درآمد اقتصادي مورد توجه قرار داده و ظرفيت هاي ديگر آن را به کشور نشان داد.

وی اذعان کرد: سوادکوه شمالي گر چه نوپا است اما سرزميني کهن، با مردم سختکوش و پرتلاش است که بوي علم و بالندگي  از آن به مشام مي رسد ،که با ظرفيت هاي غني فرهنگي و مواهب الهي مي تواند بستري مناسب براي تامين لحظاتي شيرين و خاطره انگيز براي مردم سراسر ايران شود و اين امر ميسر نمي شود مگر با شناساندن استعداد هاي بالقوه شهرستان با برگزاري چنين جشنواره هايي که نگاه ها را به اين ديار معطوف سازد.


منبع : شیرگاه نیوز
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر دوشنبه 11 اسفند 1393 - 23:11
    سوادکوهی

    طرح جالبیه چرا در سوادکوه اجرا نمیشه؟! از شهرستانهای ما فقط برای گذر به شهرهای دیگر استفاده میشه. مسئولین فکری برا گردشگری شهرستانهای سوادکوه و سوادکوه شمالی بکنند

    0 0
دیدگاه شما در مورد : جشنواره بهاره شهر پل ها آغازی برای گفتمان فرهنگ ها

جشنواره بهاره شهر پل ها آغازی برای گفتمان فرهنگ ها

  • پربازدیدترین ها