شنبه 01 اردیبهشت 1397 18:17:42

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 1933

تاریخ انتشار : 12/10/1392 - 16:41

اختصاصی/ نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار:

بودجه فرهنگی دستگاه ها اجرائی صرف برگزاری یادواره شهداء شود

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار برگزاری یادواره های شهداء را بالاترین کار فرهنگی در جامعه دانست و گفت: بودجه فرهنگی دستگاه ها اجرائی صرف برگزاری یادواره ها شود.

بودجه فرهنگی دستگاه ها اجرائی صرف برگزاری یادواره شهداء شود

کمال علیپور در مصاحبه با خبرنگار سوادکوه آنلاین با بیان اینکه اگر کسی در مسیر شهداء باشد قطعا گم نمی شود، اظهار داشت: همانطور که امام حسین(ع) چراغ هدایت و کشتی نجات بود، شهدای ما هم ادامه دهنده راه امام حسین(ع) و برای ما چراغ راه هدایت هستند.

وی تفکر شهداء را افکار زنده جامعه دانست و با اشاره به سخنان امام(ره) که فرمودند«بروید وصیت نامه شهداء را مطالعه بکنید» بیان کرد: شهداء رفتند ولی هنوز وصیت نامه های آنها به عنوان  شهدای زنده در میان ما هستند، این ها چراغ راه و مسیر هدایت برای جامعه هستند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تأکید بر اینکه خانواده های شهداء چشم و چراغ مملکت ما هستند گفت: هر کسی که کاری از دستش بر می آید باید برای فرزندان شهداء بدون سیاسی کاری و ریا انجام دهد.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار با ذکر اینکه با تأسی از یادوارۀ شهداء می توان روح ولایت را در کشور زنده نگه داشت، خاطر نشان کرد: هر چقدر یادواره های شهداء بیشتری برگزار کنیم در واقع روح شعار امام(ره) که همان برقراری نظام الهی در کشور است را زنده می کنیم.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تصریح کرد: شهداء به خاطر ولایت از همه چیزشان گذشتند، ما هم برای اینکه دنباله رو آنها باشیم باید هر چقدر که می توانیم این یادواره ها را بیشتر کنیم.

رئیس کمیته راه و شهرسازی مجلس افزود: باید یادواره های شهداء به صورت زنجیره ای و شبکه ای شود یعنی به جایی برسیم که در هر کوچه یک یادواره شهداء داشته باشیم.

علیپور ابراز داشت: یادواره های شهداء بالاترین کار فرهنگی در جامعه است، هر میزان در این راه هزینه کنیم ارزش دارد

وی با بیان اینکه همه باید در برگزاری یادواره ها مشارکت داشته باشند تأکید کرد: نباید یادواره ها را دولتی کرد این ها مسائلی است که تا می شود باید دلی انجام شود.

 نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار کمک دستگاه های اجرائی برای برگزاری یادواره های شهداء را وظیفۀ آنها دانست و اذعان داشت: در بودجه 93 هم آمده است که دستگاه ها موظف اند یک درصد اعتباراتشان را صرف کارهای فرهنگی کنند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس خواستار این شد که ادارات اعتبار فرهنگی خود را برای یادواره های شهداء هزینه کنند چرا که برپایی یادواره ها می تواند عاملی برای برنامه های فرهنگی مختلف باشد.دیدگاه شما در مورد : بودجه فرهنگی دستگاه ها اجرائی صرف برگزاری یادواره شهداء شود

بودجه فرهنگی دستگاه ها اجرائی صرف برگزاری یادواره شهداء شود

  • پربازدیدترین ها