جمعه 24 آذر 1396 19:39:38

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 1906

تاریخ انتشار : 10/10/1392 - 20:16

اختصاصی/ دکتر قنبری در یادواره شهدای سوادکوه و سوادکوه شمالی:

شهداء با حضور خود در 9 دی تلاش 8 ماهه فتنه گران را نقش برآب کردند

سخنران یادواره شهدای شهرستان سوادکوه و سوادکوه شمالی شأن شهدا را بسیار بالا دانست و اظهار داشت: در حماسه 9 دی شهداء به ندای هل من ناصر رهبری پاسخ گفتند و با حضور خود تمام تلاش هشت ماهه فتنه گران را نقش برآب کردند.

شهداء با حضور خود در 9 دی تلاش 8 ماهه فتنه گران را نقش برآب کردند

به گزارش سوادکوه آنلاین دکتر قنبری در سومین یادواره شهدای شهرستان سوادکوه و سوادکوه شمالی  شهداء را زندگان واقعی خواند و اظهار داشت: زنده بودن مربوط به حیات نیست چراکه همه ما در این دنیا زنده ایم و روزی می میریم و دوباره زنده خواهیم شد اما خداوند در قرآن تنها از شهداء به عنوان زندگان نام برد و در واقع باید دانست این زندگی ورای از این جهان مادی است و شهداء تنها گروهی هستند که همواره زنده و حی و حاضر اند.

وی با بیان اینکه باید در یادواره های شهداء به نفس شهداء پرداخت تصریح کرد: نباید یادواره ها را مراسم ختم شهداء دانست چرا که آنها زنده اند، زنده تر از ما و این مجلس در واقع مجلس ختم ماست.

قنبری با اشاره به تأثیر بخشی یاد شهداء در زندگی ابراز داشت: چرا ما با ندیدن شهداء در زندگی شرایطی را به وجود می آوریم که دچار لغزش شویم.

این کارشناس مذهبی صدا و سیما درک حضور شهدا را غیر از درک حضور انسان های معمولی در زندگی روزمره دانست و خاطر نشان کرد: حضور شهید در جایی پیدا می شود که مناسب شأن و جایگاه شهداء باشد.

سخنران یادواره در توضیح  زنده بودن شهداء و شأن حضور آنها گفت: زنده بودن شهداء این گونه نیست که بیایند و سر سفره با ما غذا بخورند بلکه حضور آنها زمانی احساس می شود که 8 ماه تمام هر چه دشمنان تلاش کردند نسخه شیعه را بپیچند نتوانستند.

وی حماسه 9 دی را به عنوان نمونه کاملی از حضور شهداء معرفی کرد و افزود: در حماسه 9 دی شهداء به ندای هل من ناصر رهبری پاسخ گفتند و با حضور خود  تمام تلاش هشت ماهه فتنه گران را نقش برآب کردند.

کارشناس شبکه خبر تلویزیون با انتقاد از کسانی که با بیان خاطره ها ودل نوشته هایی شأن حضور شهید را به سفره های عقد فرزندان شهید  تنزل می دهند بیان کرد: دست قدرت شهید سر سفره ها نمی آید، سفره ها شأن آمدن شهید را ندارند، شهید یک افق والا و اعلی است.

قنبری با ابراز اینکه ما زندگی از جنس شهید را از خانه هایمان دور کردیم اعلام کرد: باید پرده های غفلت را برداریم و شهدا را وارد زندگی خود کنیم .

وی در پایان هدف از اجرای یادواره های شهداء را تعظیم، تقدیر و یادآوری شهداء بیان کرد و ادامه داد: در پای آرمان های شهداء ماندن تنها راه تعظیم و تکریم شهداء است.

گفتنی است سومین یادواره سرداران، امیران و 424 شهید شهرستان سوادکوه و سوادکوه شمالی بعد از ظهر امروز با حضور مسئولین، خانواده شهداء و بیش از 6000 نفر در سالن ورزشی امام علی(ع) شهر شیرگاه برگزار شد.دیدگاه شما در مورد : شهداء با حضور خود در 9 دی تلاش 8 ماهه فتنه گران را نقش برآب کردند

شهداء با حضور خود در 9 دی تلاش 8 ماهه فتنه گران را نقش برآب کردند