یکشنبه 03 تیر 1397 23:09:05

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 18660

تاریخ انتشار : 25/11/1393 - 22:02

در پایان خط سال 93 هر کسی انجام دهد

استاندار و مسئولان مازندران! یک‎ماه باقی‌مانده تا عید را دریابید و آن را از روزمرگی‌ها متمایز سازید

وجود مشکلات فراوان در مازندران و فشارهای کنونی به مردم آن، بیانگر توفیق نداشتن مسئولان این استان در تحقق اقتصاد مقاومتی است.

استاندار و مسئولان مازندران! یک‎ماه باقی‌مانده تا عید را دریابید و آن را از روزمرگی‌ها متمایز سازید

سوادکوه- سال 93 نیز هم‎چون سالهای قبل، دامن زمانی خود را به‎تدریج بر می‌چیند تا جای خود را به سالی دیگر بسپارد، اما آیا خاطر سال 93 بمانند همتایان قبلی خود، از تلاش‌های انجام‌نایافته برای تحقق بزرگ‌ترین دغدغه مردم ایران که در نامگذاری مقام معظم رهبری متبلور می‌شود، آزرده است یا آسوده.

توجه به اقتصاد به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل رشد و تعالی کشور و تأمین‌کننده امنیت روانی جامعه، از سال 1375 به گونه‌ای مورد عنایت مقام معظم رهبری قرار داشت که از آن پس نامگذاری هر سال به صورت مستقیم مرتبط با اقتصاد بوده و حضرت ایشان در سخنرانی‌های روز نخست سال در حرم رضوی به طور مفصل بر ضرورت حیاتی توجه دولت‌ها به موضوع اقتصاد و شکوفاسازی ظرفیت‌های داخلی می‌پرداختند و امسال را نیز توأمان، معطوف به اقتصاد و فرهنگ و تجمیع و بسیج کلیه امکانات کشور برای پایه‌ریزی اقتصاد مقاومتی ذکر فرمودند.

ساده‌ترین و در عین حال اصلی‌ترین برداشت از اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری، مستقل کردن اقتصاد با استفاده از توانمندی‌های داخلی و ایجاد تعامل با کشورهای دیگر به گونه‌ای که در صورت بروز چالش جهانی و منطقه‌ای، اقتصاد کشورمان از پویایی و رسیدن به نرخ رشد پیش‌بینی شده باز نایستد و دچار بحران نشود.

مجموعه بایدها و نبایدهای اقتصاد مقاومتی در سطح ملی، مکرر از سوی منابع مختلف بیان و تقریر شد، اما غرض این نوشتار، ایجاد تنبّه برای مسئولان مازندران به‎ویژه مدیر ارشد اجرایی آن در بررسی عملکرد یازده ماهه سال93 در موضوع اقتصاد مقاومتی است، هر چند که نه تنها عملکرد یکساله آقای استاندار، که حتی دولت و رئیس جمهور نیز به نوبه خود از سوی ناظران مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت، لیکن در یک ماه باقی‎مانده نیز مدیران اجرایی و آقای استاندار می‌توانند با تمرکز براین موضوع حیاتی، امکان ارائه کارنامه‌ای قابل قبول را با کار شبانه‌روزی در یک ماه آینده به‎دست آورند، چرا که استان مازندران به همان نسبتی که در تأمین محصولات استراتژیک و نقش راهبردی خود در اقتصاد مولد دارای نقش تأثیرگزار و تعیین‌کننده است، نیز در دستیابی دولت به اقتصاد مقاومتی نیز نقش اساسی دارد.

فرصت‌ها و تهدیدها در عرصه: کشاورزی و محصولات پرتنوع آن، جنگل، مرتع، شیلات، صنعت، معدن، تجارت، دامداری و دامپروری و...، ارکان اقتصاد مقاومتی را به‌وجود می‌آورند که اگر در مازندران به عنوان استانی فوق‌العاده مستعد و دارای ویژگی‌های منحصر به فرد، به این ظرفیت‌ها توجه موثر کند، نباید ابتدا خود دچار مشکلاتی از جمله: اشتغال و معیشت داشته باشد و سپس در پاسخگویی به نیازهای کشور، ناتوانی خود را اعلام کند.

وجود مشکلات فراوان در مازندران و فشارهای کنونی به مردم آن، بیانگر توفیق نداشتن مسئولان این استان در تحقق اقتصاد مقاومتی است، هرچند که تلاش‌های فراوانی از سوی مسئولان انجام پذیرفته باشد، اما آیا از سال 75 تاکنون، اگر مسئولان استان مازندران به دغدغه‌ها، توصیه‌ها و راه حل‌های مقام معظم رهبری اهتمام ویژه نشان می‌داده و تکلیفی با آن رفتار می‌کردند، وضعیت مازندران و اشتغال آن و بیکاری گسترده جوانان تحصیل‌کرده آن این گونه می‌بود؟!

پس ای مسئولان و ای آقای استاندار! این یک ماه پیش روی را دریابید و آن را از روزمرگی‌ها متمایز سازید.

از یک ماه دیگر، بررسی‌ها و ارزیابی‌ها از عملکردتان در زمینه‌های مختلف اقتصاد مقاومتی آغاز خواهد شد.


منبع : بلاغ
دیدگاه شما در مورد : استاندار و مسئولان مازندران! یک‎ماه باقی‌مانده تا عید را دریابید و آن را از روزمرگی‌ها متمایز سازید

استاندار و مسئولان مازندران! یک‎ماه باقی‌مانده تا عید را دریابید و آن را از روزمرگی‌ها متمایز سازید

  • پربازدیدترین ها